Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Што? Не е така? Милон примери такви имам видено. Маваат, плукаат, пцујат по полиција, корнат седишта, и после се жалат на Фејсбук дека ова било полициска држава, полицијата тепала... Што сакаат? И сокче да не сакаат да ги послужат?!


Најде кој да каже... :pos: Не знаеше како е можно дечкото со десна да ја држи бомбата на видеото, а левата да му е повредена. И ти си нашол да кажуваш кој се изгубил, а кој не. :facepalm:
Ок, ќе ти веруваме на тебе што ги поткрепуваш своите аргументи на видео од 23 секунди на МВР кое е со сомнителна автентичност.

Викаш овие тука во Македонија се хулигани? Многу ти рекоа, ама прочепкај малку да видиш низ земјиве од Европа што се дешава.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
Јасно се гледа дека ја зема од полицаец на тоа видео...јасно се гледа дека ја зема од земја на видеото малце погоре сега го видов...и мое мислење е (значи мое мислење не сум бил присутен) дека сакајќи да ја грабне од полицаецот не успева туку ја бутна на земја односно само ја откачи и тогаш миг потоа како што е и на второто видео ја зема од земја...нема шанса он да ја види во таа гужва бомбата на земја кога одозгоре пендраци над глава му летаат...
da de, ti rekov, ako pojasot na dzandarot e dole na betonot kaj resetkite, taka e, ja zima od dzandarot i toa jasno se gleda od videoto. Neznam sto me citiras pak, se soglasuvam so tebe.

samo problemot u ovaa tvoja teorija e sleden, sto koga Turcin se spusta na zemja, okolu nego nema dzandari, samo eden pogore od nego stoi so stit i mava, ali bolmbata e apla podole, kade sto fizicki ne e vozmozno da ima pojas na dzandar, sea vaka realno ako pravime muabet bez ironija, sto e i pricina, uber provladiniot Sitel, da izleze so tocno info, deka bombata e zemena od zemja.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.069
Поени од реакции
19.839
Ок, ќе ти веруваме на тебе што ги поткрепуваш своите аргументи на видео од 23 секунди на МВР кое е со сомнителна автентичност.

Викаш овие тука во Македонија се хулигани? Многу ти рекоа, ама прочепкај малку да видиш низ земјиве од Европа што се дешава.
Оф мори мајко... Абе цело време зборам дека нашиве не се хулигани, туку се wannabe хулигани. Тоа што прават нереди без потреба, докажува дека се очајни, сакаат да бидат пољаци и руси, да ги има на YouTube, да постираат по Фејсбук слики од нереди, да се курчат со тоа, како еден вид доказ за нивниот така наречен Ултрас Живот. :pos:
Која логика ја имаат еј... Фрла со столчиња по полиција, пцуе и мава, и ако добие некој пендрак по тоа тиквата празна, веднаш плачат на Фејсбук дека ова било полициска држава, полициска бруталност, не било фер полицијата да ги тепа, акаб факаб... Да не треба и пиво да ги почасти полицијата? :pos:
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
1:16 Гледајте во полицаецот позади момчето, изгледа како полицаецот ја подметнува бомбата од под нозе
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Погледнете каква неспособна полиција имаме :facepalm:
Пендракот го испушти а не пак шок бомба која му е закачена на елекот

ЖБРЦ!!


Џе је лопта!! :D
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Да се активира - треба да се извлече осигурач. Тоа при пад не може да се деси. Од ко ќе се извлече осигурач - за 1-2 секунди ќе експлодира. Тие појќе од 5 секунди се тргачат со бомбата, тој не се сврти да ја фрли бомбата на празен простор, на терен туку мафка со неа неколку пати кон полицијата, и тоа после пак го повторува, се гледа јасно и како другите околу него посегнуваат по бомбата сосема можно е некој да ја фатил за осигурач и го извлекол.
Дали ја зел или не не знам, дали е прошверцована или одземена од полицаец - и то не е јасно, али со самото поседување на бомбата прави престап, со замавнување со неа на кај полиција исто прави престап. Со активирање прави престап.....
Со несвесно ракување на ексползивна направа од страна на службите за јавен ред и мир при што се нарушува токму тој јавен ред и мир и се загрозува животот на група граѓани е исто така престап за кој некој мора да одговара, и тоа на повеќе нивоа да се бара одговорноста.
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Оф мори мајко... Абе цело време зборам дека нашиве не се хулигани, туку се wannabe хулигани. Тоа што прават нереди без потреба, докажува дека се очајни, сакаат да бидат пољаци и руси, да ги има на YouTube, да постираат по Фејсбук слики од нереди, да се курчат со тоа, како еден вид доказ за нивниот така наречен Ултрас Живот. :pos:
Која логика ја имаат еј... Фрла со столчиња по полиција, пцуе и мава, и ако добие некој пендрак по тоа тиквата празна, веднаш плачат на Фејсбук дека ова било полициска држава, полициска бруталност, не било фер полицијата да ги тепа, акаб факаб... Да не треба и пиво да ги почасти полицијата? :pos:
Како дојде...со таа твоја логика :O до овој пост да го напишеш? те молам. Или тато,мама,дедо,бато е плаво кутре.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Со несвесно ракување на ексползивна направа од страна на службите за јавен ред и мир при што се нарушува токму тој јавен ред и мир и се загрозува животот на група граѓани е исто така престап за кој некој мора да одговара, и тоа на повеќе нивоа да се бара одговорноста.
Да има многу пропусти и многу прекршоци овде од полиција до навивачи. Арно немаше животи изгубено.Треба сите најостро да се казнат за во иднина се избегнат вакви случаеви
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131
Уствари дали приметивте дека после бомбата удрија сите со пендреци?
Случајно???
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Читајте и гледајте сите ! Турчин се губи на 7 секунда, јасно се гледа дека видеото е сечено и преработувано од страна на мвр, на тера телевизија е оргиналното видео, и мн се разликува од ова на мвр ! лошо е што прават будали од нас.
Не треба да се караме овде на форум и да се правиме јунаци , треба веднаш нешто да се превземи , доста си играт К*р со нас.. Читајтего прво текстот па видеото вратетего едно 10 пати од 4-8 секунда и ке видите за што е напишан текстот.

ВИДЕО:
https://www.youtube.com/watch?v=CkwS7bwtJC8

TEKСТ: http://tip.com.mk/komiti-so-soopstenite-do-celokupnata-javnost-video/
 
Последно уредено:
П

Паган-др

Гостин
Погледнете каква неспособна полиција имаме :facepalm:
Пендракот го испушти а не пак шок бомба која му е закачена на елекот

ЖБРЦ!!


Џе је лопта!! :D
Шо се разбирате вие бе. Тепање, пцуење, боксови, хаос е, нормално е да му падне пендракот, паника е.
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
87
Поени од реакции
159
П

Паган-др

Гостин
"Комити" истепале момче и оштетиле автомобил
"Комитите" ја нападнале младинската екипа на Беласица ГЦ
"Комити" претепале случајни минувачи

Комитите ги нападнаа младите фудбалери на Шкендија
Тупаници за полицајците, пендреци за "комитите"

Далеку сте од навивачи !!
Далеку сме и од држава и демократија, ама ете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom