Навивач остана без дланка на дербито Пелистер-Вардар

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Објаснувањето дека дечкото му ја земал од рака на полицаецот, па ја активирал, е уште потрагично и баш повеќе дава објаснување за обученоста и професионализмот на полицијата. Како бе така може некој, БИЛО кој да ти земе ШОК БОМБА од рака, а ти си као обучен да се справуваш со секакви ситуации?

Како бе јас да се осеќам безбедно и дека можеш да ме заштитиш, ако ти и сопствената опрема/оружје/whatever не знаеш да си ја чуваш?

Ова чисто да споменам, за кога ќе пуштаат одма муабети, да помислат како истите делуваат. Со тоа објаснување не делува дечкото ко кретен, туку полицаецот.
Тоа е произоводот од вработување на шуто и рогато во полиција. Имаш дегени со необезбедена опрема и уште пострашно, што не знаат каква опасност може да предизвика истата.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Тоа е произоводот од вработување на шуто и рогато во полиција. Имаш дегени со необезбедена опрема и уште пострашно, што не знаат каква опасност може да предизвика истата.
Јасно, ама муабетот ми е дека тие тоа објаснување го пуштаат со цел да излезе дека навивачот е крив, сам си го барал, а уствари ќе постигнат спротивен ефект, пошто така излага дека полицијата е непрофесионална до даска и дозволува кој како сака да прави со нивната опрема.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.443
ke mozi da napises kako se vika ako znaes
не се секирај на вести ке дознаете нели кога се работи за наш со целосно име и презиме па и матичен број објавуваат :)
жално жалнооооооо ептен се потресов
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.034
Поени од реакции
34.444
Ќе може некој од Битола да потврди дали е точно тоа дека членови од Чкембари се во болницата како подршка за членовите од Комити? Ако е точно тоа, одличен потег. (y)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Ќе може некој од Битола да потврди дали е точно тоа дека членови од Чкембари се во болницата како подршка за членовите од Комити? Ако е точно тоа, одличен потег. (y)
Tocno e.
 
Член од
5 декември 2012
Мислења
35
Поени од реакции
14
sto e bitno kako se vika, dali e poznat ili e skroz nepoznat.... neka izdrzi samo i daj Boze da nema dozivotni posledici. stoka dzandarska seljaci u uniforma sve da vi iznaebam, po koj znae koj pat sakatat makedonski deca, pa ke kazuvaat sam ja aktiviral, pa uste prost narod ke veruva cccccc... dzandarska drzava majku vi ebem !!!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
ke mu se amputira dlankata najverojatno, pisav, da nema zrtvi ali i invalidizirani luge, ama skoro i ubeden bev deka nesto vakvo ke ima poradi reakcijata na site dole na terenot, filingot e ist, otisol da gleda fudbal, go cekal mecov pola leto i mu se slucuva ova.

i pak li ke se molci ? koj kur gi tepaa ? sto sakaa da postignat so toa ? pak li se navivacite krivi ?
ti se mocam i vo policija i vo drzava i u se bre, nek se gonat u tri lepe, ajde sega cekajte go pred operaciona sala i krivicna da mu lupnete, gadovi !
 
Последно уредено:

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Напнаа со тоа познат, па познат... А да не беше познат член на Комити ќе беше помалце трагично? Битно е да се стабилизира, а медиумиве ЕДНАШ у животот да се понашаат ко човечки суштества, а не ко мршојади и се и сешто да пишуваат.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Ima i video od prenosot, toa ne go primetiv preeska, voznemiruvacko e, deckoto mafta so skinata dlanka pred policajcite, potoa go simnuvaat dole i mu ja pokrivaat i vlaga vo ambulantnoto vozilo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom