Навивачко Обединување. Послушајте патриоти..

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.918
Поени од реакции
17.972
Јасно ми е тоа, али за да не јадат цело време навивачите ќотек треба да излезе на виделина полициската бруталност. Вака на форуми или од човек на човек муабети нема многу луѓе да разберат каква ни е полицијата и истите ќе си продужат по старо.
Eве овде е 15 годишно дете исто така нападнато од уличарите и нејќат да го носат в болница со повреди на глава и стомак!(Голфот лево на снимката).Само не требало толку млака реакција од Лозари, сепак се овде многу побројни, нека е реакција па шо би било...
Гледаш некаква осуда од бркатата предавник министер(ка) или реакција на Внатрешна контрола?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Не гледам осуда од министерката и со самото тоа народот си формира мислење за каква институција станува МВР. Немој да мислиш дека и е сеедно и дека не и вршат притисоци, апсолутно секоја постапка на припадниците на МВР нека биде снимена. А ако останат глуви и понатаму целата работа може да се изгура и до Стразбург.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.404
Поени од реакции
9.196
И Кумани се приклучија

Кумани ке гу подржив иницијативу на што ке се уверите у вторник к'д и игра наш клуб, Куманово. Забрането ни беше гостовање ов'ј викенд, па поради тој немасмо ни можност. А соопштение не издадесмо, зашто само дела се броев, у што и ке се уверите.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.918
Поени од реакции
17.972
Не гледам осуда од министерката и со самото тоа народот си формира мислење за каква институција станува МВР. Немој да мислиш дека и е сеедно и дека не и вршат притисоци, апсолутно секоја постапка на припадниците на МВР нека биде снимена. А ако останат глуви и понатаму целата работа може да се изгура и до Стразбург.
Oд Стразбур нема да дојдат да ги држат за раце кучињата.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.732
Поддршка дечки, прекрасна иницијатива.

Навивачите на МЗТ ме импресионираа вчера на трибини. Тоа фали, браво!
 
M

MrzaRules

Гостин
Лојал Фанс 1999 како нераскинлив дел од западната трибина и ФК Вардар ја подржува иницијативата за семакедонско навивачко обединување и отворено застанува во редот на широкиот фронт навивачки групи. Но, доколку дојде до злоупотреба и партизација на истиот, нашето членство ќе ја прекине подршката и соработката на било какво ниво.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.147
Поени од реакции
1.987
Не гледам осуда од министерката и со самото тоа народот си формира мислење за каква институција станува МВР. Немој да мислиш дека и е сеедно и дека не и вршат притисоци, апсолутно секоја постапка на припадниците на МВР нека биде снимена. А ако останат глуви и понатаму целата работа може да се изгура и до Стразбург.
Живееш во земја која има попустлив систем,корумпиран.
Не чекај од министерката која работи за туѓи интереси.

Заштитата на човековите права и интереси не и е воопшто важна(доказ за тоа е законот за прислушкување),незнам зашто во целиов проблем ја споменуваш?Нема да ти помогне.

Сами сте во проблемот не очекувајте некој да ве заштити ако тоа не го сторите сами џабе ви е се.

Мој совет изборете си се за се сами ако треба со ќотек и тоа нека бидне,но доколку чекаш од министерката дејствување,косата ќе ти побеле.

Од мене доколку се обедините имате огромна поддршка,но доколку не се обедините заради некојси банални причини ќе ве гонам на форумов.:)
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.621
Поени од реакции
14.930
Незнам како некои членови тука пишуваат дека Кумани нема да прифатат оти Сдс не им дава. Демек групата е партиска играчка... 90% од Кумани се партиски неопределени. И нив никој неможе ама баш никој да им забрани да си ја изразат љубовта спрема својата татковина. Ни Бц ни Сдс...никој.

Искрено се надевам дека сето ова е со добра намера и дека ќе останеме обединети против душманите и дека не е за билдање популарност и квазипатриотизам. Дека нема после месец - два пак да сме србомани, провинционалицишта што не се бањаат и немаат интернет по дома. :icon_lol:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.036
Поени од реакции
1.567
Редно е да се прекине ова малтретирање помеѓу самите наши македонски навивачки групи!
Наместо на Работнички- Мзт и Вардар- Пелистер да има мртви и повредени... треба да се пеат заедно МАКЕДОНСКИ песни и да се воспева нацијата заеднички!
 

Инкогнито Original

еден низаеден
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.730
Поени од реакции
1.095
Што се однесува до новата песна АПЕЛ до сите навивачки групи да не ја пеат затоа што е направена мала грешка во ритамот која треба да се поправи во најскоро време. Песната ќе се сними во студио и тогаш сите ќе имаат можност да чујат како треба да звучи. Дотогаш, трпение - спасение.

Преземено од http://www.familyaerodrom.com
 

Kajgana Shop

На врв Bottom