Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Оваа тема е стриктно за групите од Словенија, Хрватска, БиХ, Србија, Црна Гора и Македонија!
Темава е различна од онаа за Балканските групи бидејќи овде може да се обрне внимание не само на екипното ривалство, туку и на меѓуетничко. Впрочем, војната во Југославија и почна токму од трибините.

Да почнеме, според мене најдобра сцена во СФРЈ:
1. Србија:


2.Хрватска:


3.Босна/Р.Српска


4.Црна Гора


5. Македонија



За Словенија не знам, ако некој ја прати таа сцена нека постира. Овие се според мене најдобрите, мислам дека Македонската сцена од овие е единствено пред Црногорската.

Најитересни ривалства, кореографии, слики, видеа, се тука!

Имав многу видеа, ама можело само 10 -.- Значи идеме од сите држави наведени по две најдобри.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Виоле од Марибор и тие на Олимпија мислам дека се двете најсериозни групи во Словенија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Виоле од Марибор и тие на Олимпија мислам дека се двете најсериозни групи во Словенија.
Така е, Виоле и Green dragons се далеку пред другите во Словенија...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Пристрасно си гласав за моите, иако сеуште не се на врвот, сепак неможам да гласам за други :)
Реално битката на трибините е најјака во Србија, Хрватска, веднаш после нив во Босна, па кај нас и на крај во Црна Гора.Мој личен став е ова незнам дали е најточен, сепак во мои очи така изгледа ова :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
ЦПБ? :icon_lol: Срамота е, тргај од анкета.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Крв ми капе кога ќе видим споредба на навијачка група што навија на стадион, и н.г што навија у сала (уз тотален респект за Фемили, која е една од најорганизираните групе моментално у Македонија).
Ама со оглед на тоа што навивање у сала и навивање на стадион ти е како небо и земја, ме нервира што се ставаат у ист кош..
 
Член од
15 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
61
Као учесник навијања пред смрт југославије могу вам рећи да је ово данас 5% од некадашњег.На овај списак ти фале Сланинари Нови сад ,Кохорта Осијек,Армада Ријека,Змајчеки Љубљана,Војводи Никшић избаци нису ни постојали тада.
Поређење може да се прави само између клубова велике
четворке остали су јако слаби били на гостовањима тако да и нема за шта да конкуришу.Од македонских само Комити остали ништа.
Да поздравим навијаче који су долазили са заставама Делије-Штип,Охрид,Прилеп,Гевгелија,Куманово,Скопје(ако сам неког заборавио извињавам се)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Крв ми капе кога ќе видим споредба на навијачка група што навија на стадион, и н.г што навија у сала (уз тотален респект за Фемили, која е една од најорганизираните групе моментално у Македонија).
Ама со оглед на тоа што навивање у сала и навивање на стадион ти е како небо и земја, ме нервира што се ставаат у ист кош..
Ваљда си у право, то ес шо ваљда така си е. Ама греота ми е да ставам пред ФА некои што навиваат на стадион а знам дека се полоши 3 пати...
--- надополнето: 30 мај 2012 во 16:53 ---
Као учесник навијања пред смрт југославије могу вам рећи да је ово данас 5% од некадашњег.На овај списак ти фале Сланинари Нови сад ,Кохорта Осијек,Армада Ријека,Змајчеки Љубљана,Војводи Никшић избаци нису ни постојали тада.
Поређење може да се прави само између клубова велике
четворке остали су јако слаби били на гостовањима тако да и нема за шта да конкуришу.Од македонских само Комити остали ништа.
Да поздравим навијаче који су долазили са заставама Делије-Штип,Охрид,Прилеп,Гевгелија,Куманово,Скопје(ако сам неког заборавио извињавам се)
Се мисли на денешни екипи кои само се наоѓаат на просторот на СФРЈ. Затоа Никшићани ќе останат. Иначе од денешни екипи на Делије идат само од Куманово (организирана група зборам)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Анкетата е избришана од причина што некои групи тогаш не ни постоеа, а некои воопшто не се ни за на анкета со оглед на тоа дека само во сала навиваат, продолжете со дискусија :)
 
Г

ГОЦ-К.О

Гостин
Комити нумеро УНО!
Партизани и делии од Македонија..Апффффф -.-
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
најбедна сцена имаме џабе зборите ни пред тие од Црна Гора не сме
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Според мене најсериозни делиите и гробарите на балканов,во времето на сфрј а и за сега,некако највеќе ми се допаѓаат најжртвувани за својте клубови..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom