Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
19 септември 2009
Мислења
4.657
Поени од реакции
4.149

Овие у Загреб да им дојдат ќе ги ебе кој стигне, а види ги шо пишуваат.
Комплекси су неизлечиви, кога пред 3-4 години им се шетаа по загреб и по локали им седеа никој не се појави, а да не зборувам што се дешаваше во Атина.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.701
Поени од реакции
11.315
Комплекси су неизлечиви, кога пред 3-4 години им се шетаа по загреб и по локали им седеа никој не се појави, а да не зборувам што се дешаваше во Атина.
Шо се случи у Вуковар пред 2 дена?
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.657
Поени од реакции
4.149
Од каде во Вуковар Гробари?
Јас мислев дека таму сите се за ЦЗ.
Веќина се цигани во краина, меѓу кои и Борјан голман на ЦЗ, ама има и нешто ситно гробишта.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.367
Поени од реакции
4.191
Веќина се цигани во краина, меѓу кои и Борјан голман на ЦЗ, ама има и нешто ситно гробишта.
Краина е територија на Делије, посебно Книн пред Олуја можеби најчист ѕвездашки град, но Вуковар одсекогаш од ко пратам Гробариве се поактивни и сите инциденти таму се поврзани со нив.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.768
Поени од реакции
10.654
Смешки се бе, живи гревови, матер им ебам. 90% од утакмицата пееја против наркоманон. Па да му ебам матер, евреи да играа против клуб на Хилтер немаше толку време да одвојат, а не па сега. Искрено последно добро навивање е против циганите у купот и тоа сите го викаат. Инаку слушнав занимлива приказна со се го избркале аца рошави од Југ, овој веља невоља и екипата и им наредиле на сите групи да се вратат на Југ. Се на се беда и очај од навивање, до некои подобри времиња...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
6.701
Поени од реакции
11.315
Смешки се бе, живи гревови, матер им ебам. 90% од утакмицата пееја против наркоманон. Па да му ебам матер, евреи да играа против клуб на Хилтер немаше толку време да одвојат, а не па сега. Искрено последно добро навивање е против циганите у купот и тоа сите го викаат. Инаку слушнав занимлива приказна со се го избркале аца рошави од Југ, овој веља невоља и екипата и им наредиле на сите групи да се вратат на Југ. Се на се беда и очај од навивање, до некои подобри времиња...
Навивањето не знам колку им е добро ама гледам дека после толку време јужна трбина е полна и се навива од една трбина.Партизановци не иделе на утакмиците барем колку што разбрав.
Може да се каже според мене дека после онаа криза со дечките од Сплит на дербито и фракциите дека полека се враќаат, барем у коментари на видеата има такви коментари каде што се пишува како повеќе подгрупи кои не биле активни се вратиле, не знам лупам Гробари Железник, Гробари Обреновац итн.

Ако ништо друго барем ок се видеата на каналот јужна трибина, дечките добри едитираат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.768
Поени од реакции
10.654
Навивањето не знам колку им е добро ама гледам дека после толку време јужна трбина е полна и се навива од една трбина.Партизановци не иделе на утакмиците барем колку што разбрав.
Може да се каже според мене дека после онаа криза со дечките од Сплит на дербито и фракциите дека полека се враќаат, барем у коментари на видеата има такви коментари каде што се пишува како повеќе подгрупи кои не биле активни се вратиле, не знам лупам Гробари Железник, Гробари Обреновац итн.

Ако ништо друго барем ок се видеата на каналот јужна трибина, дечките добри едитираат.
Па постои само една фракција, не знам дали гледаше комедиите што ги приредија воѓата на Југ и неговата екипа со противничката фракција и од тогаш ги нема овие живи да се појават. Е сега до кога ке биде така не знам. А не е полна пак ке ти кажам, сега дека дерби и финале на купот, па така ти се чини. А на коментари не се водам, бидејќи ја гледам и ја знам реалната слика за гробарите.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
714
Поени од реакции
1.237
На Гробари ќе им треба 5-6 години најмалце за да се вратат и да заличат на група,односно им треба смена на генерации и успех со клубот.Веќе 4 години не личат на група и се далеку од Делије во секоја смисла,еве сега се на една трибина сите и имаа добри изданија но мислам дека уште долго нема да кренат со бројка.Општо цела тифо сцена на Балканов,а особено во Србија го допре дното.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
3.768
Поени од реакции
10.654
Па нема брат кога на стадион тепаа обични навивачи кои скандираа против премиерот, на кошаркарски натпревар делеа шамари на оние кои ја исвиркуваа минутата молк поради сале мутави, а и сите знаат дека тоа е кримогена група, а не за жал навивачи. А ова 5-6 години ти е преоптимистично, прво да падне вучиќ, па тогаш можеме да збориме за дигање на трибината. Ако и се случи тоа.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.657
Поени од реакции
4.149
Навивањето не знам колку им е добро ама гледам дека после толку време јужна трбина е полна и се навива од една трбина.Партизановци не иделе на утакмиците барем колку што разбрав.
Може да се каже според мене дека после онаа криза со дечките од Сплит на дербито и фракциите дека полека се враќаат, барем у коментари на видеата има такви коментари каде што се пишува како повеќе подгрупи кои не биле активни се вратиле, не знам лупам Гробари Железник, Гробари Обреновац итн.

Ако ништо друго барем ок се видеата на каналот јужна трибина, дечките добри едитираат.
Јад, беда и очај...незнаат на кај тераат, после финалето на купот еден ги подржува играчите, друг зима разглас ги пцуе и мава, на трибина не се знае кој пие кој плаќа, истата е заснована само на интерес од криминогени активности, а неможат уште покриминогена урпава да сменат, едноставно таква беда од навијачи се што никад не би поверувал дека жал ке ми падне за нив.
 
Член од
21 мај 2018
Мислења
4
Поени од реакции
2
Гобари шараат графит на Делије во Ниш Screenshot_20200729-004652_Video Player.jpg
Автоматски споено мислење:

Гробари Ниш, истиот ден после шарање на графит на Делије пробуваат да направат свој графит и вака завршуваат 20200729_005452.jpg Screenshot_20200729-004313_Signal.jpg
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.657
Поени од реакции
4.149
Гобари шараат графит на Делије во НишПрегледај го приврзокот 260701
Автоматски споено мислење:

Гробари Ниш, истиот ден после шарање на графит на Делије пробуваат да направат свој графит и вака завршуваатПрегледај го приврзокот 260702Прегледај го приврзокот 260703
Незнам колку се проверени информациите, но ова е стандард со стокава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom