Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од RedStarFan, 30 мај 2012.

 1. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.137
  Допаѓања:
  2.165
 2. Crazy1312

  Crazy1312

  Член од:
  13 септември 2015
  Мислења:
  470
  Допаѓања:
  748
  Во неколку месеци многу убиства во Србија помеѓу Гробари и Делије,денес малолетно дете од Делије убиено поради графит...
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  621
  Допаѓања:
  1.325
  a sho e najjako gi obvinuvaat turcite deka bodat i slichno dodeka se sluchuvaat vakvi raboti kaj niv.
   
  На whatto му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  3.365
  Денеска имаше напад на играчи на ЦЗ во Сплит од страна на Торцида.Ова не е прв пат да се напаѓаат играчи од Србија од страна на навивачи во Хрватска.Хрвативе се стварно комплексна нација и не го оправдувам чинот ама пак од друга страна малку ги оправдувам зошто со тие напади покажуваат дека не забораваат кои што им правел и дека не може секој да шета низ нивна територија и да се чуствува слободен за разлика од кај нас што во последниве години буквално кој сака ни моча над глава низ цела земја.
   
  На whatto и iExe им се допаѓа ова.
 5. iExe

  iExe

  Член од:
  16 ноември 2014
  Мислења:
  241
  Допаѓања:
  251
 6. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  621
  Допаѓања:
  1.325
  zoshto ne go opravduvash chinot? pa znaat kade se naogjaat toa e chista provokacija, da mi jadat stomakot.
   
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.660
  Допаѓања:
  3.365
  Затоа што напаѓаат играчи а не навивачи.Тоа според мене е дебилно и е надвор од секакви кодекси.Не знам дали им било намера на дечките да провоцираат или се прошетале со обележја на клубот како што тоа го прават сите играчи на секој клуб ама сепак знаеле кај одат и дека можело вакво нешто да се случи па малку е наивно од нивна страна.Искрно јас не верувам дека е провокација.Пред неколку години беа нападнати српски(мислам дека исто беа ватерполисти) во Загреб и двајца од нив имаа тешки повреди на главата поради удари кои ги претрпеле од палките.Многу напади има врз Срби во Хрватска за разлика од Хрвати во Србија иако ги има во голем број посебно за викенд по сплавовите.
   
 8. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  621
  Допаѓања:
  1.325
  нема според тебе, тоа е класична провокација и си заслужуваат пливање во море, ова не е шведска, бтњ и во белград да се шатаа така од сплит со одбележја ќе го јадеа, така да за памет нека им е ова и нив и на следни што ќе доаѓаат.
   
 9. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.137
  Допаѓања:
  2.165
  Уште ги боли Атина па напаѓаат играчи, во Загреб пред кошаркашка утакмица Делије се шетаа слободно дури и си правеа атмосфера во кафиќ додека не ги собра полицијата...очигледно неможат навијачки па удри по спортисти.
  и пак доаѓаме до онаа стара:„ Чега се паметан стиди, хрваати се поносе“
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: