Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од RedStarFan, 30 мај 2012.

 1. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  Дечково е Србин по националност.
   
  На pixa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Знам, мојот одговор е на прашањето зашто има овде традиција на навивање за српски (или поретко хрватски) клубови, а не за бугарски или грчки.
   
 3. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  На Партизан и Звезда не одат само хулигани туку и луѓе кои никогаш не застанале на тие делови од трбините ама се поголеми навивачи од Гробари и Делије.Јас сум навивал неколку пати во животот како копиљ не можам да се наречам навивач зошто немам матична група ама секогаш кога одам на стадион поинтересна ми е ситуацијата на трибини него доле.Може тоа е и до квалитет на фудбалот но јас секогаш би одбрал да гледам утакмици кои мене ми значат од типот на Борец-Брегалница или Вардар-Слога него ли ПСЖ-Ливерпул или Реал-Барса.
  --- Споено дупло мислење, 4 октомври 2018 ---
  Ок си е тоа ама дечково по националност е Србин па логично е дека ќе си навива за нив.Напишав јас погоре дека сум многу против навивање за бившију клубови а најмногу српски ама па страшно ме нервира кога некој се треска на Барса или Реал а најверојатно нема никогаш да ги гледа во животот.Тоа за мене е пластична поврзаност баш како со примерот шо го дадов погоре.
   
  На pixa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.102
  Допаѓања:
  30.778
  Абе скроз валидно е секој да си навива за што сака.
   
 5. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  Ок си е тоа јас не реков да ги стреламе сите шо навиваат за Партизан и Звезда мене лично не ми се допаѓа тоа но сепак тоа е едно од најголемите дербиња на овие простори а за навивачки план можеби и во светски рамки.Секој кој следи фудбал на нашиве простори има сипматии кон еден од овие два клуба.Кога пола Македонци навиваат за Шкендија кога игра против Вардар што остана за Партизан и Звезда.
   
 6. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  :D

  FB_IMG_1541603970176.jpg
   
  На pixa, VardarVoSrceto и dobramuzika им се допаѓа ова.
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696


  Интересно видео снимено од навивач на Ливерпул во гостинскиот сектор.

  Погледнете ја внимателно прославата на навивачите на ЦЗ по првиот гол на Павков кои се до гостинскиот сектор.
   
 8. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.220
  Допаѓања:
  2.269
  А тек на север што е било, гс преко глава, со еден стари прославувавми како најроѓенији, а ниту го знам ниту сум го во живот видел некогаш.


  Третто полувреме
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  Тоа е секој ден не се доживува ова.
   
 10. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  FB_IMG_1542723464250.jpg

  Една од најголемите навивачки акции на Балканот.
  Kaj sve kjurvi ciganski
   
  На Sasa Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 11. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  650
  Допаѓања:
  1.390
  и јас можам стикерче било каде да сликам, нема врска. ама се мислам дека си саркастичен, се надевам.
   
  На k0k014 и whatto им се допаѓа ова.
 12. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696
  Не се надевај многу друже туку оди купи си карта за Страјк уште 300 карти има во продажба :icon_mrgr:
   
  На Sasa Ilic, dobramuzika и Ultracasual им се допаѓа ова.
 13. dobramuzika

  dobramuzika

  Член од:
  17 март 2015
  Мислења:
  650
  Допаѓања:
  1.390
  си купив бе :) си седи во новчаник :D
   
  На k0k014 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  2.822
  Допаѓања:
  3.696


  Среќен нека е денот на знамето :D
   
 15. pixa

  pixa

  Член од:
  19 септември 2009
  Мислења:
  3.220
  Допаѓања:
  2.269

  И опет час навијања
   
  На КУ_воли_Звезду му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: