Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Па да бе, темава е за тоа и баш за тоа ќе ќењам. Исто ко шо би кењал у темата за групи од Македонија кога никој не беше засегнат што сите графити се ишкртани.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932

Најбољи навијачи на свет...

„По зими, киши, снегу или кошави...“
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Завист...па још ситење и споредуваењ сс навијачку групу кои што немав гостовање 10 године....
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Не е завист, него факт е дек и наши и ваши ги има само на европски утакмице, а у домашно првенство дојдев сто лудаци, а овија у Сплит ги има 20000 на сваку домашну утакмицу ;)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Тачно, кд бесмо ми дно дна на домашну утакмицу не имаше минимум 10000 е сга сс европу туј заостанасмо да, али кореографија, навијање тој е за чисту десетку на снег на минус температуру тој е за вас незамисливо, а верујем и торцидаши да играв европу ке ги се намали посетеност на домашни утакмице...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.966
Поени од реакции
2.876
Тачно, кд бесмо ми дно дна на домашну утакмицу не имаше минимум 10000 е сга сс европу туј заостанасмо да, али кореографија, навијање тој е за чисту десетку на снег на минус температуру тој е за вас незамисливо, а верујем и торцидаши да играв европу ке ги се намали посетеност на домашни утакмице...
Како да Звезда ти игра Европа секоја година групи па и по 100 утакмици игра у сезона во тоа натпреварување па помала посета има на домашни натпревари. Европа треба да им ја крева бројката и на првенствени утакмици, а не да им ја намалува.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Како да Звезда ти игра Европа секоја година групи па и по 100 утакмици игра у сезона во тоа натпреварување па помала посета има на домашни натпревари. Европа треба да им ја крева бројката и на првенствени утакмици, а не да им ја намалува.
и мене тоа неми е јасно, зошто е тоа така, 6 години титула не помирисавме посета беше на задоволително ниво, оваа година играме врхунски фудбал, со само два примени гола во европа лига, во домашно ги мељамо противници а посетеност слаба.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.899
Поени од реакции
17.539
и мене тоа неми е јасно, зошто е тоа така, 6 години титула не помирисавме посета беше на задоволително ниво, оваа година играме врхунски фудбал, со само два примени гола во европа лига, во домашно ги мељамо противници а посетеност слаба.
Можда не им треба купена титула :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Тачно, кд бесмо ми дно дна на домашну утакмицу не имаше минимум 10000 е сга сс европу туј заостанасмо да, али кореографија, навијање тој е за чисту десетку на снег на минус температуру тој е за вас незамисливо, а верујем и торцидаши да играв европу ке ги се намали посетеност на домашни утакмице...
Хохохоохохо кореографија е за пичкице, а за навивање у европски утакмице смо бољи од вас.Торцидаши не играва Европу него њин Сплит игра и па су трибине пуни, пошто тамо има култура на навивање, нешто што у Партизан и ваш клуб се изгуби од непознат разлог
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Хохохоохохо кореографија е за пичкице, а за навивање у европски утакмице смо бољи од вас.Торцидаши не играва Европу него њин Сплит игра и па су трибине пуни, пошто тамо има култура на навивање, нешто што у Партизан и ваш клуб се изгуби од непознат разлог
нема грешка... неми текнуе на кое последњо дерби сте доминирале дали на војни пашњак дали на маракану, а за кореографију милион ут сте покушале да направите испаднете смешни (дека е за пичкице)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Леле само немој за доминацију у навивање да ми збориш толко сте јаки што у вашу септичку јаму микрофони под трибину подметнуесва за да се чуете, иначе последњо дерби немаше навивање зашто се деси тој што се деси, а за кореографију никд толко не смо се замарале како ви :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Гробари официално поделени во 3 групи, Јужна Трибина (Јаничари) на југ, Партизановци (Кими) на исток, Забрањени (ТДН,Аленова Група) на север.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.098
Гробари официално поделени во 3 групи, Јужна Трибина (Јаничари) на југ, Партизановци (Кими) на исток, Забрањени (ТДН,Аленова Група) на север.
Ама изгледа Кими и овие од север ке се обединат, не се знае...
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Леле само немој за доминацију у навивање да ми збориш толко сте јаки што у вашу септичку јаму микрофони под трибину подметнуесва за да се чуете, иначе последњо дерби немаше навивање зашто се деси тој што се деси, а за кореографију никд толко не смо се замарале како ви :)
уреду е младиќу :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom