Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Добро е и што сме се нашле во вакво друштво :icon_mrgr:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ваљда колку да има и од Македонија некој... Ја искрено не можам да ги ставам Комити пред Фирма, Лешинари, па можеби и пред УФ и Црвени Ђаволи. Ама добро е бар да се чуе за Комити и надвор од државава :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Ваљда колку да има и од Македонија некој... Ја искрено не можам да ги ставам Комити пред Фирма, Лешинари, па можеби и пред УФ и Црвени Ђаволи. Ама добро е бар да се чуе за Комити и надвор од државава :)
Па не гледам многу разлика помеѓу овие што ги спомна и нас кога ќе ги видиш и состојбите во тие земји со навивањето и во нашата а кога ќе видиш каква сеозна сме имале и какви навивања и бројки секако и кореографии сме имале сепак на крај ќе искочи во право дека е тој што ја правел сликата .
А и што викаш да се чуе па ние сме многу добро познати надвор од државава.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Мислам дека е реална сликава.Торцида е на врвот нормално со Делије се на делба на првото место.БББ се враќаат полека полека на трибина и заедно со Гробари ја заокружуваат онаа голема четворка.Е после тоа има голема празнинааааааа..Потоа следуваат Манијаци кои лично јас не мислам дека треба да се на 5-то место што од проста причина овие 2-3 години им се зголеми бројката пред тоа идеа по 50 души на гостување.После следуваат Комити и Хорде зла на делба на 6-то место и на 7-мо се Варвари.Незнам само зошто ги нема Виоле од Марибор (y)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Вака би ги наредил јас:
1.Делије
2.Торцида
3.Гробари
4.БББ
5.Хорде Зла
6.Манијаци
7.Варвари
8.Комити


п.с. Лошо се претставени трибините на градски :D
Не сум го видел постов ,ама Варвари пред нас да ги ставиш е смешно па барем од нив сме многу подобри може лекции да им држиме дефинтивно се најслаби
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не сум го видел постов ,ама Варвари пред нас да ги ставиш е смешно па барем од нив сме многу подобри може лекции да им држиме дефинтивно се најслаби
Па тоа чекам некој дали ќе го примети тоа вие на игнор ме стаивте :D Нема везе, потапа се Варвари, ама пак мислам дека Фирма и Лешинари треба да ви ги земат местава.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Па тоа чекам некој дали ќе го примети тоа вие на игнор ме стаивте :D Нема везе, потапа се Варвари, ама пак мислам дека Фирма и Лешинари треба да ви ги земат местава.
Па не го приемтив постот затоа и одма не сум искоментирал :D
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Па тоа чекам некој дали ќе го примети тоа вие на игнор ме стаивте :D Нема везе, потапа се Варвари, ама пак мислам дека Фирма и Лешинари треба да ви ги земат местава.
Бате, која Фирма, не ме зезај... Се собираат ку*тоните со Партизан и Звезда, онака идат по еден бус на гостување, смешни се... Јунајтед Форс за нив се измислени :D
Лешинари не сум ги пратил многу, и затоа не коментирам за нив :)

Хорде Зла имаат голем напредок, Манијаци исто така... Иако имаат катастрофа првенство, сра*е федерација и тако даље, ултрас културата во БиХ е одлична...

Најслаби се Црна Гора и Словенија... Никакви Варвари, никакви Виолe :)

Според сликата горе, по мој редослед, идат вака...

1. Гробари
2. Торцида / Делије
4. БББ
5. Хорде Зла
6. Манијаци
7. Комити
8. Варвари

Според мене, Делије и Торцида се на исто место, и по кореографии, и по фанатичност... Погоре со RedStarFan дебатиравме, и ги изнесов мојте ставови, зошто Гробари се пред Делије, и затоа ги ставам на прво место :)

Навивачка група која навива во еден спорт, да се спореди со навивачка група која следи све живо и диво (одржува константност секаде) и пали бакљи дури и на шах, не бива... Мое мислење ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Бате, која Фирма, не ме зезај... Се собираат ку*тоните со Партизан и Звезда, онака идат по еден бус на гостување, смешни се... Јунајтед Форс за нив се измислени :D
Лешинари не сум ги пратил многу, и затоа не коментирам за нив :)

Хорде Зла имаат голем напредок, Манијаци исто така... Иако имаат катастрофа првенство, сра*е федерација и тако даље, ултрас културата во БиХ е одлична...

Најслаби се Црна Гора и Словенија... Никакви Варвари, никакви Виолe :)

Според сликата горе, по мој редослед, идат вака...

1. Гробари
2. Торцида / Делије
4. БББ
5. Хорде Зла
6. Манијаци
7. Комити
8. Варвари

Според мене, Делије и Торцида се на исто место, и по кореографии, и по фанатичност... Погоре со RedStarFan дебатиравме, и ги изнесов мојте ставови, зошто Гробари се пред Делије, и затоа ги ставам на прво место :)

Навивачка група која навива во еден спорт, да се спореди со навивачка група која следи све живо и диво (одржува константност секаде) и пали бакљи дури и на шах, не бива... Мое мислење ;)
Истина је и то знају сви, некада сте били Цигани, на северу нашем Звезди песме певали, за Звезду живели. - За УФ.

Воџите им се од Север, затоа не ги сакам, за ова и Гробари ги дупат. Ама од ЈСЛ групи кои се добри да речам освен ДС и Гробари се УФ, Црвени Ѓаволи(Они коа играа втора лига имаа повеќе публика од УФ и Фирма заедно) и Фирма, колку толку што парираат на првиве две.

Иначе од подолните лиги ОГРОМЕН респект имама за Таурунум бојс и Дивља телад. Посебно Таурунум бојс затоа што имаат и креативни пароли, имаат и муда, навиваат јако, песни добри. А Телад навиваат 4та лига, то ес таква не ни постои нешти Лига Запад им се викаше :ROFLMAO:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Истина је и то знају сви, некада сте били Цигани, на северу нашем Звезди песме певали, за Звезду живели. - За УФ.

Воџите им се од Север, затоа не ги сакам, за ова и Гробари ги дупат. Ама од ЈСЛ групи кои се добри да речам освен ДС и Гробари се УФ, Црвени Ѓаволи(Они коа играа втора лига имаа повеќе публика од УФ и Фирма заедно) и Фирма, колку толку што парираат на првиве две.

Иначе од подолните лиги ОГРОМЕН респект имама за Таурунум бојс и Дивља телад. Посебно Таурунум бојс затоа што имаат и креативни пароли, имаат и муда, навиваат јако, песни добри. А Телад навиваат 4та лига, то ес таква не ни постои нешти Лига Запад им се викаше :ROFLMAO:

А за Фирмашите, "Уз Партизан одрасто ко Ја, за Војводину сада навија"... Скоро сите потекнуваат од школите на Гробари и Делије :icon_lol:

Исто мислење имаме за Таурунуми, само заглавија во втора лига, иначе ги пратам и нив... Немаат квантитет, ама имаат муда дечките, стандардни се :)
За Дивља Телад имам слушнато, ама не ги пратам... Од пониските лиги, ги пратам Војводе Сомбор, си газат... Имаат неколку песни, разбиваат, посебно бубњарот нивни :D

Имаат една песна со текст "Ми смо Сомборци, од нас јачих нема, најачи смо, најлуџи смо, јачи смо ко стена... Свима смо се осветили, само Оцу нисмо, он је нама јебо Кеву, а ми њему нисмо" :vozbud: :pos:

http://www.youtube.com/watch?v=XZhbsnC5mJQ

Црвени Ѓаволи, исто се константни, оваа година направија одлини гостувања, на Маракана посебно ;)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Гробари разочаруваат,Алкатраз све со полиција соработуваат.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Гробари разочаруваат,Алкатраз све со полиција соработуваат.
Да да, затоа Кими во затвор, Кича исто, Прела и Маре Исаковиќ во бегство, и уште многу други, да не набројувам сега ;)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
А за Фирмашите, "Уз Партизан одрасто ко Ја, за Војводину сада навија"... Скоро сите потекнуваат од школите на Гробари и Делије :icon_lol:

Исто мислење имаме за Таурунуми, само заглавија во трета лига, иначе ги пратам и нив... Немаат квантитет, ама имаат муда дечките, стандардни се :)
За Дивља Телад имам слушнато, ама не ги пратам... Од пониските лиги, ги пратам Војводе Сомбор, си газат... Имаат неколку песни, разбиваат, посебно бубњарот нивни :D

Имаат една песна со текст "Ми смо Сомборци, од нас јачих нема, најачи смо, најлуџи смо, јачи смо ко стена... Свима смо се осветили, само Оцу нисмо, он је нама јебо Кеву, а ми њему нисмо" :vozbud: :pos:

http://www.youtube.com/watch?v=XZhbsnC5mJQ

Црвени Ѓаволи, исто се константни, оваа година направија одлини гостувања, на Маракана посебно ;)
Fixed :)

Мераклије ги заборавив, и фала курцу влагаат у Прва лига коначно утакмица поблиску од 400 км :pos:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да да, затоа Кими во затвор, Кича исто, Прела и Маре Исаковиќ во бегство, и уште многу други, да не набројувам сега ;)
За Кими како што знам овие 16 месеци не му се ништо бидејќи можат ако сакаат да му лупнат премногу дела и да лежи многу повеќе но ете пошто рчнал кај што не треба и му даваат 16 месеци највероатно и порано ќе искочи.
За другиве искрено не знам,само чув дека имало многу тастери што и не мора да е вистина.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Кога ќе видите значи исто како во Македонија и во Србија сите групи се произлезени од Север и од Југ , е затоа тие групи се ставени на сликата тие се групите кој го сочинувале навивачкото движење и кој се основачи на навивачкото движење во сите екс-Ју држави ,а сега секој што изел ќутек или што неможе да се пробие на овие трибини си формира своја група.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom