Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.109
Еден од воџите на Делије вчера го убија, а само 27 години имал... Ама ко што знам човеков во матни зделки беше замешан, криминал, дрога, може и од тоа да е нешто :(
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Јер Хијене боду ножем.За него се знаеше дека ќе отиде на оној свет дали мафија ради дрогата дали тоа што Хијене имаа серизен непријател кој не простува со RedStarFan дискутиравме на таа тема тоа е и така веќе 3 пати се спасуваше од затвор поради тоа што татко му е командир со голем авторитет у Белград имаше и неуспешен обид да убије некој па само питање за него беше кога ќе отиде на оној свет.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
Не може, туку сигурно. Прашање на време е кога сите ќе се испоубијат меѓу себе.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Организарано Делије и Гробари заеднички одат да го бранат Шабац од поплавите.Обично на вакви акции се приклучиваат и Таурнум Бојс Мераклије Корида Фирма Плава Унија Црвени Ѓаволи а одеелно од нив и УФ па уште едно обединување на србските навивачки групи.Нацијата и држава пред се нешто шо редно е и ние да го научаме.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
И прочитав цела тема денес бидејќи се е поинтересно од учење за факс и видов многу интересни мислења дел од нив неточни али нема веза.Бидејќи е крај на сезоната и аналоглно на тоа темата 2 месеца ќе биде у пауза баш би ме занимало мислењето ваше за битните групи во СФРЈ за оваа сезона без да ја вклучувате нашата тифо сцена.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Marko Ševo, jedan od vođa navijača "Crvene zvezde" koji je ranjen 8. maja u Kostolačkoj ulici na Voždovcu preminuo je danas u Urgentom centru gde se nalazio nakon operacije.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/v/t1.0-9/10320413_697632486940266_7542073873175935256_n.jpg?oh=89ae61a04a40cb8c5233a06f8053afa7&oe=53EB3097&__gda__=1407660909_8396a46cc708e630ad5c69c5c10f2359

Шо бидна ова бе?[DOUBLEPOST=1400869548][/DOUBLEPOST]http://hotsport.rs/2014/05/23/izbodeni-navijaci-zvezde-jedan-od-njih-u-kriticnom-stanju/ :eek:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.088
Поени од реакции
13.109
На овие Делије сите воџи им ги испоубија... Ај белки со поплавиве малку ќе се смири ситуацијата на тоа поле, сепак имаат многу поголеми проблеми сега од тоа да се одмадуваат меѓу себе
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
На овие Делије сите воџи им ги испоубија... Ај белки со поплавиве малку ќе се смири ситуацијата на тоа поле, сепак имаат многу поголеми проблеми сега од тоа да се одмадуваат меѓу себе
Немора да значи дека се од Гробари, овие сите имаат полни досиеја и други матни води.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Која фаца ја има џандарот:D:D:D:D:D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Ништо не е ова... Да не не задесеа поплави, убиствава ќе се направеше шоу што наредните 100 години ќе кружеше по луѓе како пример како да се прослави титула.

29 минути седење, една поведена песна до полувреме. Второ полувреме, песна оди спонтано од коп. Титула што ја чекавме 6 години ја дочекавме како да ни е 15та по ред. Лабаво си се израдувавме како на обични 3 бода.
Јеби га, немавме среќа и не ни се полопија коцките. Ама ваљда е почеток на уште една серија титули ова :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom