Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754

Еве како е во другите земје. Дечки од Бед Блу Бојси спасија член на Торцида. А ние овде (затоа што сме премногу Македонци, па уште меѓу нас да се изедемо), ќе се потепамо и ќе си извадимо очи меѓу себе и за време на репрезентативни настапи. Тоа е тоа, после друг ни е крив :)
Џабе го спасиле...Треба ли да излезе после од државата?! ;)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Џабе го спасиле...Треба ли да излезе после од државата?! ;)
Најмалку битно е тоа. Битен е потегот, што кај нас нема никоаш да се деси. На пример да уапсат некој од Чкембари, Комити и Војводи нема да мрднат со прст. И обратно. И после Цацко ни е крив, епа не ни е. Исти гомна смо свите, џабе муабет :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Најмалку битно е тоа. Битен е потегот, што кај нас нема никоаш да се деси. На пример да уапсат некој од Чкембари, Комити и Војводи нема да мрднат со прст. И обратно. И после Цацко ни е крив, епа не ни е. Исти гомна смо свите, џабе муабет :)
Кај нас не верувам ни дека за „својот“ би мрднал некој со прст :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
^ Не знам како не прочитав никаде пред ова ни во еден српски портал... Иначе утакмицава кај шо тепавме се играше петоков. Значи он се самоубил ноќта петок накај сабота, денес е вторник. Многу касно некако стигна вестта...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
^ Не знам како не прочитав никаде пред ова ни во еден српски портал... Иначе утакмицава кај шо тепавме се играше петоков. Значи он се самоубил ноќта петок накај сабота, денес е вторник. Многу касно некако стигна вестта...
http://www.telegraf.rs/vesti/244325-pozarevac-obesio-se-jedan-od-voda-navijaca-partizana
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Штета... Јакичка епипа имаат од Пожаревац они.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Божеееееееее....

Јебала ве Бранкица, 16 месеци за ПЕСНА! Да ли се нормални? После Урош, ни една казна не ме чуди.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Убаво издание на Фирмашите :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Божеееееееее....

Јебала ве Бранкица, 16 месеци за ПЕСНА! Да ли се нормални? После Урош, ни една казна не ме чуди.
Брат, јесте да и Урош го окрка многу години поради обид за убиство, ама и тоа неговото беше апла... Со бакља во главата, го испече ептен, трауми за цел живот ќе има цајканот... Е сега, тоа што му опнаа оние ненормалните голема казна, тоа е друго... Сакаат да го смират хулиганизмот, и овој се најде и ќе го окрка и за другите...

А ова бе... 20-30 души викнале некоја песна без команда на Кими, цела трибина се понесе по нив (оти колку и да сака да сопре, 7000 грла нема да може), 7 полицајци кој биле на утакмицата се на страна на Кими дека не ја пеел тој... И пак затвор и тоа 16 месеци (и пред тоа на два пати по 4) :facepalm:... Ебем ти Неправда
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Брат, јесте да и Урош го окрка многу години поради обид за убиство, ама и тоа неговото беше апла... Со бакља во главата, го испече ептен, трауми за цел живот ќе има цајканот... Е сега, тоа што му опнаа оние ненормалните голема казна, тоа е друго... Сакаат да го смират хулиганизмот, и овој се најде и ќе го окрка и за другите...

А ова бе... 20-30 души викнале некоја песна без команда на Кими, цела трибина се понесе по нив (оти колку и да сака да сопре, 7000 грла нема да може), 7 полицајци кој биле на утакмицата се на страна на Кими дека не ја пеел тој... И пак затвор и тоа 16 месеци (и пред тоа на два пати по 4) :facepalm:... Ебем ти Неправда
Ја претера Урошчо, ама 10 години... Па не знам Игор Спасов 14 има :icon_mrgr:

7 џандари ќе бидат не се џабе Значкатраз :P Тоа е, мора да има жртвени јагниња за да не ти текне тебе или мене или некој трет утре истото да го повтори.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
kukuzel

Мајсторе, си го избрал најлошото навивачко дерби - си немал среќа.
И јас бев тогаш, временските услови не се до толку оправдување (-2 и заебан, влажен воздух) - проблемот беше што баш во тој период опадна ентузијазмот меѓу навивачите поради финансиски лоша состојба, лош играчки кадар и сушни сезони без титула. Знам дека не е оправдување, ама не може една група нон-стоп да дава 100% од своите можности. Еве едно друго дерби од блиското минато, слушај како грми и тоа е снимано надвор од стадионот!

Цигани и Торцидаши прават можеби и најубави кореографии во Европа, тука нема збор... Ама го немаат лудото во нив, како што го имаат Гробари... Акции, фајтови, жешки гостувања, раци, глас... Го немаат тоа, зборам до пред поделбата на Гробари...
Ај донт агри. Мое (нормално, малку пристрасно) мислење е дека разликата помеѓу Гробари и Делије е во љубовта. Делије многу повеќе ја сакаат Црвена Звезда отколку што го мрзат Партизан. Кај Гробари не е тоа до толку изразено.
А за чиста емоција, лудило и спонтаност на трибина, Делије се ако ништо друго на исто ниво со останатите. Еве едно клипче од оваа пролет, кога навиваа во три копа предизвикувајќи ги и исток и запад со нив. Се наежив:

Се на се, земајќи предвид неколку фактори како што се бројност, сложност, гласност, отежнување на противникот, кореографии, лудило, (само не знам за фајтови пошто тоа е делот кој што најмалку ме интересира) Делије се на прво место.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
kukuzel

Мајсторе, си го избрал најлошото навивачко дерби - си немал среќа.
И јас бев тогаш, временските услови не се до толку оправдување (-2 и заебан, влажен воздух) - проблемот беше што баш во тој период опадна ентузијазмот меѓу навивачите поради финансиски лоша состојба, лош играчки кадар и сушни сезони без титула. Знам дека не е оправдување, ама не може една група нон-стоп да дава 100% од своите можности. Еве едно друго дерби од блиското минато, слушај како грми и тоа е снимано надвор од стадионот!



Ај донт агри. Мое (нормално, малку пристрасно) мислење е дека разликата помеѓу Гробари и Делије е во љубовта. Делије многу повеќе ја сакаат Црвена Звезда отколку што го мрзат Партизан. Кај Гробари не е тоа до толку изразено.
А за чиста емоција, лудило и спонтаност на трибина, Делије се ако ништо друго на исто ниво со останатите. Еве едно клипче од оваа пролет, кога навиваа во три копа предизвикувајќи ги и исток и запад со нив. Се наежив:

Се на се, земајќи предвид неколку фактори како што се бројност, сложност, гласност, отежнување на противникот, кореографии, лудило, (само не знам за фајтови пошто тоа е делот кој што најмалку ме интересира) Делије се на прво место.
Јао друже, бев на Звезда-Металац :) На ниедна утакмица не сум си поминал боље! Металац последен, ние само шо изигравме 1-1 со Крагујевац и пропаднаа сите калкулации за титула, што значи на трибина бевме само луѓе со искрена љубов! Север не беше пун ко што знае ама затоа, навивање како да е дерби. Спонтаново идење накај исток и запад, па учење на „Циганин сам то не мења ствари“ на друг ритам кој што и остана, „Још давно ко дете“ увежбавање. И не само тоа, навивавме за време на полувреме, сите 15 минути - една песна! Е тоа е нешто што оние од карши нема никогаш да го имаат :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom