Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
Iz ciste solidarnosti sa ljudima koji navijaju za Zvezdu iz tog dela Srbije,a koji nisu nikakvi navijaci, oni su imali tu privilegiju da mogu da okace taj transparent na gostovanju u Pazaru.Takodje je bio jos par puta na Marakani i u Areni sve pod tim vidjenjem stvari.Kada ljudima koji veze nemaju sa navijackim svetom dopustis ovako nesto...evo sta se desi.Nasa greska 100%.Bio je neki turnir u nasem delu tamo gde je bio okacen ovaj transparent,i zemljaci su izgleda zaboravili da je skinu nakon utakmica.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.084
Поени од реакции
13.066
Во Будимпешта лом се напраиле Варвари со полицијата, еден паднал и од оградата, тој посериозно повреден и уште бајги со дупнати глави и носеви...
Клик
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
и во Атина денеска хаос пред мечот Пао-Паок,големи нереди,одложен е и мечот :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.280
Поени од реакции
21.593
Некој збор-два да каже за Манијаци од Сараево? Голема група се?
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.680
Поени од реакции
5.958
Ама вакви бројки имаат само на позначајни утакмици т.е на дерби и во Европа, а на останатите се едвај околу 500-600, само мора да се напомене се кренаа многу босанциве и цела сцена, скоро секој клуб има навивачи и секое коло имаат дуели, имаат интерсни гостувања. Дури и во Црна гора е поинтерсно на навивачки план него во Македонија. Исто босднациве имаат и доста подобра инфрструктура од нашата. Не е којзане што али сепак имаат послидни стадиончиња.
Да е кај нас се како што треба сигруно би биле на слично ниво.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ама вакви бројки имаат само на позначајни утакмици т.е на дерби и во Европа, а на останатите се едвај околу 500-600, само мора да се напомене се кренаа многу босанциве и цела сцена, скоро секој клуб има навивачи и секое коло имаат дуели, имаат интерсни гостувања. Дури и во Црна гора е поинтерсно на навивачки план него во Македонија. Исто босднациве имаат и доста подобра инфрструктура од нашата. Не е којзане што али сепак имаат послидни стадиончиња.
Да е кај нас се како што треба сигруно би биле на слично ниво.
Баш тоа сакав да го пишам и јас... Ги пратам нон стоп, стварно скоро секое коло имаат дуели... Па и интересно е тоа што државичката им е поделена на три дела, и едни со други несакаат очи да си видат, како крв се гледаат :D

Фукаре Тузла, Ултрас Зрињски Мостар, Хорде Зла, Манијаци, Лешинари, Робијаши Зеница, Ред Арми... Овие така набрзина :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Кога сме кај Црна Гора погледнете ги Варвари група што е над сите нас у Македонија од држава помала од Скопје катастрофа.Лигата им е поглупа од нашава 3та лига Исток тука има повеќе навивачки групи него кај них во цела држава.Во се над нас се имат задоволителна бројка на утакмиците за нивната лига 300 души и повеќе, ривали само Војводе Никшиќ кои исто се во експанзија и просечната Фап Машина.Во Подогорица како се формира навивачка група ја расформират останаа само едни сега нови Врагови кои навиват во 3та лига подмладок на Делије и Гробари кој од инат одат на тој клуб у 3 лига.Секоја навивавчка група што доаѓа во Подгорица е нападната секоја година инциденти со Гробари во Подгорица ги нападнаа и пољациве од Сласк и Гејт 4 ќе го памтат гостувањето во Подгорица.Одат во Полска прават инцидент одат во сред Солун на цела сала полна со Гејт 4 пак мал инцидент во Унгарија сега видовте сами што направија и уште многу такви примеи.Имат песни маркетинг прават какви такви кореографии на КК Будучност и ЖРК Будучност во Европа секогаш преполна сала кореографиите им се добри едноставно во секој поглед многу пред нас а кога ќе ми текне дека во време на СФРЈ и Вамприџии Велес биле подобри од них прашајте се на кое дно падна нашава ебана тифо сцена.Додека овие харат и прават инциденти во Европа ние неможеме да прднаме на гостување до 100 км или уште полошо у сопствен град имаш забрана да одаш да гледаш градско дерби дно сме еј дно.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Eве и од мене :)
На оваа бев на стадион против Плзен грмеа на песнава :D Се играше на Кошево (ФК Сарајево), пошто нивниот, Грбавица не исполнува услови на УЕФА.
Инаку Манијаци се каде каде според мене подобри од Хорде Зла. Од Хорде подерби навијачи немам видено.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Ама вакви бројки имаат само на позначајни утакмици т.е на дерби и во Европа, а на останатите се едвај околу 500-600, само мора да се напомене се кренаа многу босанциве и цела сцена, скоро секој клуб има навивачи и секое коло имаат дуели, имаат интерсни гостувања. Дури и во Црна гора е поинтерсно на навивачки план него во Македонија. Исто босднациве имаат и доста подобра инфрструктура од нашата. Не е којзане што али сепак имаат послидни стадиончиња.
Да е кај нас се како што треба сигруно би биле на слично ниво.
Како си го кажуваш тоа едвај 500-600 толку нашиве групи немат на дерби.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Абе сфатив друже ама малце ми е смешно кога ние Македонците зборуваме за бројки на други групи не за друго.А како шо е сега екс ју освен Делије Торца Гробари и Армада сите се испод 500 така да која е тогаш голема група у СФРЈ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom