Навивачки групи на подрачјето на бивша СФРЈ

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.520
Поени од реакции
3.656
Тоа беше значи оноа 0-2 коа изгубивме. Добро влијаеше тука и ладно беше ко шо се сеќавам замрзнат бев цел, башка коа губиш е многу поразлично ама се сеќавам дека на тоа дерби многу се разочарав што негде 82ра минута мислам втор гол кога примија, фатија да си идат од север(од пола нагоре, доле е добро):facepalm: Тоа е дозволиво за запад и исток, а ти чим си дошол на навијачка трибина никако не смееш да си отидеш затоа што губите, ужас.
Не да беше ладно, коски ми смрзнаа :), ама па баш затоа рипав ко луд за бар колку-толку да не осеќам студ. А за тоа што изгубија, првиот гол го примија во 70мин., а јас зборам и за пред тоа кога беше 0-0 дека беше тапа атмосфера, така да ова не ти го рачунам за оправдание :).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Кулирај, Југ тогаш беше гз преку глава, се пееа 4 различни песни во исто време, бакља под душеците се пикна, од доле се наредиле цел ред нафурани деца глумат воџи никој не им обрнува внимание , комедии.
Југ таков и ќе остане се додека Забрањени не земат контрола, 5-6 битни члена од 40+ веќе преминаа у нивни редови. Јужни фронт као не се мешаат а ја имаат силата да ги надјачаат Алкатраз. Затоа и паролата: ЈФ бар једном у животу буди храбар. Секогаш се пичкаат коа треба јасен став да завземат.
--- надополнето: 31 мај 2012 во 23:03 ---
Не да беше ладно, коски ми смрзнаа :), ама па баш затоа рипав ко луд за бар колку-толку да не осеќам студ. А за тоа што изгубија, првиот гол го примија во 70мин., а јас зборам и за пред тоа кога беше 0-0 дека беше тапа атмосфера, така да ова не ти го рачунам за оправдание :).
Ма јок бре не се правдам, тоа дерби беше најлошото издание на Север.
 
Член од
15 јуни 2010
Мислења
67
Поени од реакции
61
http://www.youtube.com/watch?v=LrnJV6Vq1zA
Утакмица са убедљиво највише публике ИКАДА НЕЗВАНИчНО .Некада без ових глупих седишта био је један човек на једну коцку и на северу је тада стајало 33000 тог дана било нас је 3 на 1 коцку и на југу исто тако штампане су 3x исте улазнице .Било некад:( . Бех тамо.:)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Југ таков и ќе остане се додека Забрањени не земат контрола, 5-6 битни члена од 40+ веќе преминаа у нивни редови. Јужни фронт као не се мешаат а ја имаат силата да ги надјачаат Алкатраз. Затоа и паролата: ЈФ бар једном у животу буди храбар. Секогаш се пичкаат коа треба јасен став да завземат.
Брате, Забрањени нема да земаат контрола над Југ, бар не во блиска иднина... Се повеќе и повеќе Гробари се враќаат на Југ, се повеќе и повеќе Забрањени ослабнуваат... На почетокот се ојачаа, потоа им падна силата... Се додека е Чеги таму, Кими се враќа за 6-7 дена, Југ не го превзимаат други... Алкатрази се тие кој диктираат, мада има многу игри таму :)

ЈФ се одлична подгрупа, повеќето од кореографиите тие ги прават, зошто да бегаат од Алкатрази? Тие само сакаат сложен Југ, а Забрањени прават да има раздор, сепак тие први ја почнаа војната...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Брате, Забрањени нема да земаат контрола над Југ, бар не во блиска иднина... Се повеќе и повеќе Гробари се враќаат на Југ, се повеќе и повеќе Забрањени ослабнуваат... На почетокот се ојачаа, потоа им падна силата... Се додека е Чеги таму, Кими се враќа за 6-7 дена, Југ не го превзимаат други... Алкатрази се тие кој диктираат, мада има многу игри таму :)

ЈФ се одлична подгрупа, повеќето од кореографиите тие ги прават, зошто да бегаат од Алкатрази? Тие само сакаат сложен Југ, а Забрањени прават да има раздор, сепак тие први ја почнаа војната...
Им убија член, значи го убија, усмртија. Сложен југ со убиства ќе нема, и место за такви според мене на трибина нема. Убаво се претставија Алктарази каква група се на документарецот на ББЦ, пиштоли, пушки, дрога...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Им убија член, значи го убија, усмртија. Сложен југ со убиства ќе нема, и место за такви според мене на трибина нема. Убаво се претставија Алктарази каква група се на документарецот на ББЦ, пиштоли, пушки, дрога...
Ќе има, ќе има... И 99-та имаше вакви поделби, тепачки, па се се смири и си дојде во ред... Неколку утакмици и пеат заедно, скандираат... Е, сега што уште постои како некое ривалство за превласт на трибина, тоа е друго... Тоа документарецот остави, сите се уфилмуваа, БББ најавуваа убиства доколку имаат дуел со српски ултраси (за Цигани и Гробари), овие Гробари вадат пиштоли, Торцидаши праќаат закани... :icon_lol: Се е тоа, како на филм... Демек да им се плашат останатите, а уствари скоро кај никој не им пали фората :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Им убија член, значи го убија, усмртија. Сложен југ со убиства ќе нема, и место за такви според мене на трибина нема. Убаво се претставија Алктарази каква група се на документарецот на ББЦ, пиштоли, пушки, дрога...
Сегде има дрога, не знам зашто го спомна тоа коа у секоја земја и на секоја трибина има дрога. Исто како што и сегде има и превласт за трибина. Друга ситуација е што кај Гробари ситуацијата излезе од контрола со убиства и мафијашки работи. Баш ме интересира како ќе се одвиваат работите коа би се вратил Кими.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Сегде има дрога, не знам зашто го спомна тоа коа у секоја земја и на секоја трибина има дрога. Исто како што и сегде има и превласт за трибина. Друга ситуација е што кај Гробари ситуацијата излезе од контрола со убиства и мафијашки работи. Баш ме интересира како ќе се одвиваат работите коа би се вратил Кими.
Уште 4 дена :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Сегде има дрога, не знам зашто го спомна тоа коа у секоја земја и на секоја трибина има дрога. Исто како што и сегде има и превласт за трибина. Друга ситуација е што кај Гробари ситуацијата излезе од контрола со убиства и мафијашки работи. Баш ме интересира како ќе се одвиваат работите коа би се вратил Кими.
Со тоа повеќе сакав да нагласам дека како расни сељаци се курчеа пред камери, не дека се дрогаши :D Гробар Мкд веќе брои денови, така да и се враќаме на темава за 4 деда :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Интересно видео.

Само што ова не Торцида од Херцеговина. Од Хрватска само од неколку градчиња, онаа главната од Сплит ја нема. Не знам чива победа да ја наречам оваа борба, Торцида им ја расипа кореографијата на Манијациве а они Бога ми ги затепаа убаво :) Иако има двајца на делче од видеово од Торцида што покажуваат муда за цела навивачка сцена, 2 на 40 им се пуштаат без ништо.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126

Еве како е во другите земје. Дечки од Бед Блу Бојси спасија член на Торцида. А ние овде (затоа што сме премногу Македонци, па уште меѓу нас да се изедемо), ќе се потепамо и ќе си извадимо очи меѓу себе и за време на репрезентативни настапи. Тоа е тоа, после друг ни е крив :)
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754

Еве како е во другите земје. Дечки од Бед Блу Бојси спасија член на Торцида. А ние овде (затоа што сме премногу Македонци, па уште меѓу нас да се изедемо), ќе се потепамо и ќе си извадимо очи меѓу себе и за време на репрезентативни настапи. Тоа е тоа, после друг ни е крив :)
Од кај знаеш дека е од Торцида тој?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Има по хрватскиве форуми, а и во коментарите под клипот можеш да видиш :)
Свака част. Мада не верувам и ние да би се испоклале во ваква ситуација, ама не верувам исто така дека би имале муда да „ослободуваме“...(n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom