Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
114
Преку тасета Чкембари со комплекост ваш према Комити на Форумов, отековте со глупости, не можи човек нормална дискусија да прочита, годинава НГ комити е убедливо на 1во место во Мк.и тоа ме радува што расте бројката кај нив и патриотизмот им е на високо ниво , то е факт кој треба да го прифатите. Вие не сте ни во првите 5, затоа што се собирате само против Вардар кога играте, оладете малку со глупости и филмови Полски хулигани..
 
Член од
25 август 2011
Мислења
135
Поени од реакции
809
ne mi e jasno so e rabotata so vas luge t.e Don Kihoti!?!?!? Dobro za koj Ckembari pisite be? Ni eden clen na Ckembari ne komentira na temata. So vi e vas be luge? Halucinirate? Daj smirete se na nisto ne lici ova.
Ne znaci deka site so pisat protiv vas se del od Ckembari, mnogu dobro se znaj koj akaunti se del od Ckembari, a tie vekje ne pisat tuka…
Ovaj pa od prilep ne znaj so pisi kutriot, grupa nema za Ckembari pisi.
 
Член од
28 март 2012
Мислења
41
Поени од реакции
382
ne mi e jasno so e rabotata so vas luge t.e Don Kihoti!?!?!? Dobro za koj Ckembari pisite be? Ni eden clen na Ckembari ne komentira na temata. So vi e vas be luge? Halucinirate? Daj smirete se na nisto ne lici ova.
Ne znaci deka site so pisat protiv vas se del od Ckembari, mnogu dobro se znaj koj akaunti se del od Ckembari, a tie vekje ne pisat tuka…
Ovaj pa od prilep ne znaj so pisi kutriot, grupa nema za Ckembari pisi.
Па да, у право си, еве ти по пишувањево се приметува дека си Комита. :tapp:
 
Член од
12 септември 2022
Мислења
48
Поени од реакции
301
Ќе објасни некој од Чкембари, зошто трибината на претходниот натпревар против МЗТ, во С.Ц. Јане Сандански беше празна?
Ниту имавте забрана, ниту па РКП и ФКП кои ви се приоритетни клубови имаа натпревар.

КК Пелистер се бори за титула, натпреварот е буквално одлучувачки, а вие ладно си седите дома. На два ебани натпревари годишно треба да се појавите, и тоа не го правите.

Важно, во Струга сте редовни, на турнирот кој има помала важност од играњето сервис кај мене во маало. Ама таму е Вардар, нели?:)
А сега, кога и онака дремете по Широк Сокак и немате активности, не одите на одлучувачкиот натпревар за титула. Зошто? Силата ви се виде уште на минатиот натпревар, кога дојдовте со бројка за пола комбе, и знаме кое го држевте 30 души. Повеќе гледавте лево и десно, отколку на паркетот. Можеби тука се крие, главната причина за вашето недоаѓање.

И сево ова ќе поминеше неприметно, како и целата ваша измината сезона, за која од пола натпревари, од срам не ни вадете фото извештај...ама, сами си се наместивте.

800 страници текст на форумов испишавте со коментари "Оти Комити не одат на ракомет", иако на сите многу добро ви е познат ставот на групата, дека приоритет е ФКВ, а на РКВ се оди исклучиво на одлучувачки домашни натпревари, како и на натпревари од СЕХА/ЛШ кои патем не смеат да се поклопуваат со терминот на одигрување на ФКВ.

И сега, откако се изрезиливте, што праиме?
Бидејќи сте буквално без компас, најубаво е да направите едно ударно знаме "БОЈКОТ" и да го фурате, дур не ја оправите групата како што треба. Еве, до тогаш не вадете извештаи, чуда. Ние, ќе се праиме дека не постоите, како што и не постоите, и тоа е тоа.

А па кој ве брани...Лозари:))
Никогаш мислам дека Комити немаат гостувани против факинг РК Тиквеш. Зошто очекувавте дека сега тоа би го направиле? Поради тоа што вие навивате на РКТ? Озбилни сте? Бруки едни, мислите дека и другите како вас функционираат, според вашето правило "Ќе навиваме на гости, само ако има домашна навивачка група"...со кој сме ривали ние...

И за крај, да пишеш дека ни е страв да одиме во Кавадарци, после гостувањето од 2500+ луѓе, е онака...у најмала рака глупо. Ама вие си знаете:)
Навивач си по пишењето се гледа со кодекс и со разбирање,прво за кавадарци ,никој ни деца ни фамиљарни луге ниту напагал ниту нешто друго ,се тие беа возрасни и мажи и екс комити и сегашни комити и легенди комити порано и шо грешеле и за лични интереси групата шо ја користеле како и кај нас во Битола шо биле,порано и за лични интереси шо користеле а шо се омразени сега ,оти правдината стално излегва на виделина ,исто и вие да беше обратно исто то ке го праевте шо е се навивачки зато лево десно шо сме гледале и знаме шо сме држеле ,се знај уназад како сте земале знамиња и на некој подмолен начин со редари уфрлени од група комити со ,обезбедување, со ред други работи не навивачки, то е факт и вистина ,вие имавте еден Б.Л. и се справивте со него и ја испрајвте групата а ние имаме 10 такви и како внатре така надвор со вас се бориме ,Битола е 70 илјади и уште држиме се македонско за македонштина и патриотско еден од најпатритските градој шо многу жртви сме дале како порано а и сега многу се знај дека на сите протести за се македонско членој на чкембари без експонирање сегде се присутни ,имаме многу мани и недостаци ,ама нигде и никогаш не сме подклекланеле ,Чкембари се како пиреј и никогаш нема да згаснат ,навивачки и реален поздрав
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Сликава ја отсликува цела сезона на Чкембари како од врвот на мак тифо да дојдеш до дното во една сезона. Од утакмицата со Вардар во фудбал каде што издоминираа или гостувањето во Скопје на ракомет до палење на земената маичка на широк сокак пред некоја недела кога дечко случајно им пројде на собир пред утакмица и извикување “ова е ваше” како во 90ти те, а притоа пола утакмица без навивање.
IMG_0481.png
 
Член од
29 август 2022
Мислења
79
Поени од реакции
254
Сликава ја отсликува цела сезона на Чкембари како од врвот на мак тифо да дојдеш до дното во една сезона. Од утакмицата со Вардар во фудбал каде што издоминираа или гостувањето во Скопје на ракомет до палење на земената маичка на широк сокак пред некоја недела кога дечко случајно им пројде на собир пред утакмица и извикување “ова е ваше” како во 90ти те, а притоа пола утакмица без навивање.
Прегледај го приврзокот 380707
На Тв 90% песна на Фемили се слушаше , и чат пат ке загрмеше песна против скопје
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.969
Сликава ја отсликува цела сезона на Чкембари како од врвот на мак тифо да дојдеш до дното во една сезона. Од утакмицата со Вардар во фудбал каде што издоминираа или гостувањето во Скопје на ракомет до палење на земената маичка на широк сокак пред некоја недела кога дечко случајно им пројде на собир пред утакмица и извикување “ова е ваше” како во 90ти те, а притоа пола утакмица без навивање.
На 03.12 Пелистер - Вардар, чисто да те поправам , далеку дека издоминираа, надвикани од Комити доста очигледно , коментари од Прилепчани од страна неутралци на новата трибина у Битола .
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
На 03.12 Пелистер - Вардар, чисто да те поправам , далеку дека издоминираа, надвикани од Комити доста очигледно , коментари од Прилепчани од страна неутралци на новата трибина у Битола .
Не знам какво навивање имало, само знам дека таа утакмица сезонава им беше зенитот.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.155
Поени од реакции
1.969
Иначе уште еднаш , недела и екстра термин , најбитен натпревар за КК Пелистер ,реално Чкембари слаба бројка под 200 луѓе . Тоа што нема навивање на цела утакмица , неќам да навлегувам за да не испадне дека провоцирам .

Да ги тргнат сликите и клипови од утакмици Пелистер - Вардар , фудбал или ракомет , да ги следиме само останатите изданија, тука некаде се со Рибари, рамо до рамо.

Фемили беа сеа поише у Битола него ли Чкембари што беа у Јане минатата недела.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.185
Поени од реакции
4.005
И јас го пишав истото пред некој период ..
Чкембари по бројка сезонава на сите утакмици фудбал освен со Вардар бројката им беше просек околу 100 луѓе , па Рибари истата бројка ја имаа така да комотно може да се каже дека оваа година беа на исто ниво овие две групи ..

Да има појак тим Охрид во фудбал сигурно и бројката на Рибари би била поголема , во глобала сите три групи Чкембари Лозари и Рибари се блиску со изданијата оваа година , неможе Чкембари да се вадат на иселување кога и во Охрид поготово преку зима имаат иселување ...
 
Член од
25 август 2011
Мислења
135
Поени од реакции
809
Imeto na temata mozi da se smeni vo:

Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari Ckembari
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
89
Поени од реакции
483
Сликава ја отсликува цела сезона на Чкембари како од врвот на мак тифо да дојдеш до дното во една сезона. Од утакмицата со Вардар во фудбал каде што издоминираа или гостувањето во Скопје на ракомет до палење на земената маичка на широк сокак пред некоја недела кога дечко случајно им пројде на собир пред утакмица и извикување “ова е ваше” како во 90ти те, а притоа пола утакмица без навивање.
Прегледај го приврзокот 380707
Поздрав
image.psd.png
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom