Навивачки групи во Македонија!

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.071
Поени од реакции
22.112
Drugarce aj da bideme realni koj gi pocna incidentite? Ti ke kazes komiti a jas ke kazam ckembari . Celo vreme vikate komiti prvi frlile 1-2 stolcinja kon ckembari taka? A koj uste ne vlezen vo holovite od salata pocna da lupa da frla petardi? Uste vo holovite koga se sobiravte za da vlezete site zaedno go pocnavte ona divjacko odnesuvanje so petardi i lupanje i posle komiti pocnale neli? Daj molim te
nebitno e koj pocna. momentot e toj, frlija baklji, tatko so sin u kadar kako napustaat tribina. sekoj normalen covek toa go gleda. sve drugo e merenje kurovi.

vtora rabota sto sekoj ke ja zabelezi e deka letaat baklji sto gorat. osven jane i boris prasanje e dali edna druga sala u mkd e i najmalku bezbedna za vakov konflikt. u bt imas sunger ili sto i da e toa pozadi gol sto go montiraat ko izolacija... izlozeni se i potpreni na zid.... zamisli edna baklja u toa da letne. so 2 izleza i polna sala kako toa ke zavrsi?
 
Член од
25 август 2011
Мислења
121
Поени од реакции
736
Mnogu maval Stole, gi pretepa huliganite

 
Член од
2 септември 2019
Мислења
198
Поени од реакции
1.367
Штета што нема да се игра утакмицава со 2 навивачки групи.
Штета.Од следната сезона нашата трибина е при крај кај вас исто барем ќе има утакмица со две н.г вака каде одиш забрана скопје,тетово,струмица втора лига по интересна од прва.
 
B

BigMac

Гостин
Mnogu maval Stole, gi pretepa huliganite

Сигирно нема Комити, да се тепаат со Столе,кога он е еден од нас.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
198
Поени од реакции
1.367
Поради тоа што нема услови две трибини истите соопштенија од двете екипи веке 2 години штета што расипуваат едно дерби.Во кавадарци ја направија пред некое време а кај нас се поставува кровот. Да се надеваме од следната сезона.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.177
Поени од реакции
7.671
Поради тоа што нема услови две трибини истите соопштенија од двете екипи веке 2 години штета што расипуваат едно дерби.Во кавадарци ја направија пред некое време а кај нас се поставува кровот. Да се надеваме од следната сезона.
Да се надеваме, би го проследил и јас.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
323
Поени од реакции
3.237
Поради тоа што нема услови две трибини истите соопштенија од двете екипи веке 2 години штета што расипуваат едно дерби.Во кавадарци ја направија пред некое време а кај нас се поставува кровот. Да се надеваме од следната сезона.
Мислам дека ако се запните и двете групи мојт да имат реализација. Само полицијта да си ја бркат добро својата организациска работа.
Во Охрид пред да биде направена новата трибина на истата бевме ние Рибари 200 луѓе и на другиот крај Чкембари над 100 души. Во скоро минато што се сеќавам Паткари и Винари на бараж беа на иста трибина, ние во маџари бевме исто на иста со Комити.. итн...
Според мене по нашки кажано немојТ да немојТ :D
Само конкретно што е до таа утакмица ние направивме голем притисок до управата за да ги примат.
Еве и струга следен викенд е дерби и е една трибина ама ни ќе ојме и да имат недај боже забрана, мада мислам дека стружани се коректни за то ќе завршит @Crveno Bel работа :D:D
Жално е единственото добро прволигашко македонско дерби да биде без две групи...
Секое добро!
 
Последно уредено:
B

Beck's

Гостин
Mnogu maval Stole, gi pretepa huliganite

Lele kakov kutek mu udri :ROFLMAO:
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
125
Поени од реакции
1.876
Мислам дека ако се запните и двете групи мојт да имат реализација. Само полицијта да си ја бркат добро својата организациска работа.
Во Охрид пред да биде направена новата трибина на истата бевме ние Рибари 200 луѓе и на другиот крај Чкембари над 100 души. Во скоро минато што се сеќавам Паткари и Винари на бараж беа на иста трибина, ние во маџари бевме исто на иста со Комити.. итн...
Според мене по нашки кажано немојТ да немојТ :D
Само конкретно што е до таа утакмица ние направивме голем притисок до управата за да ги примат.
Еве и струга следен викенд е дерби и е една трибина ама ни ќе ојме и да имат недај боже да имат забрана, мада мислам дека стружани се коректни за то ќе завршит @Crveno Bel работа :D:D
Жално е единственото добро прволигашко македонско дерби да биде без две групи...
Секое добро!

Во секој случај па и во најлошото сценаријо со забрана ( недај боже ) че бидите примени во Струга на стадион.
Е сега какви се условите на другата трибина за гостински навивачи не е во наша моќ да ги смениме. Јебига таква е инфраструктура на стадионот...
Не се рекло за џабе: "Први комшии и за арно и за лошо се тука" :ojeaa:
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
Сигирно нема Комити, да се тепаат со Столе,кога он е еден од нас.
Треба главата да му ја искрсите, плата зима од картите што ги купувате вие илјадници километри поминнуваш да го бодриш и се тоа и вака да ти враќа. Разбирам да ги раздели тука да разбутка али бокс да му удриш на твој навивач онака крвнички да го тегнеш па да му ја ебам цела фамилија сфиња дебела смрдена.
 
Член од
22 мај 2022
Мислења
108
Поени од реакции
227
Mnogu maval Stole, gi pretepa huliganite

hahahahahahahahahaahhaahhaahahahahhahahaahah :lolzz:
 
Член од
22 септември 2020
Мислења
114
Поени од реакции
274
Lele kakov kutek mu udri :ROFLMAO:
Шо сторе столе,овој ке има цел живот трауми од столе ни на телевизија ке го прескокне...

а брегалница тиквеш ја мислам како прво нема да се дозволи од џандарите две групи поради инциденто и ради повредениот нивни колега од тогаш наваму кога да се игра брегалница тиквеш,во штип врие од џандари поради утакмицата, дури пред некое време на пријателска утакмица имаше премногу џандари како за пријателска утакмица...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom