Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Член од
26 март 2022
Мислења
490
Поени од реакции
4.380
Ритамот ни вие ни Комити не го измисливте за да некој копирал од некого. Тоа што имате песна со исти ритам е чиста случајност со оглед на тоа што текстот не го разбираат.
Батали брат. Џабе му се објаснуваш. Тој чим стигнал во 21 век, после милијарда групи кои го имаат ритамов да збори дека сме го украле од нив...гледаш со дијагноза е. Од кога им падна знамето сите психички одлепија.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
За пионерите кои во 91ва први го развиорија црвено белото знаме на источната трибина,
за децата на транзицијата кои радоста ја бараа во победите на ФК Тиквеш и титулите на Тиквеш Флорида, за ултрас револуционерите кои го воскресна навивањето и фудбалот, и славеа национални и балкански титули во кошарка,
за сите оние главни и споредни ликови кои барем еднаш ја доживеале навивачката магија, за никогаш заборавените браќа од копот од небото
за сите кои сите овие 32 години испишале своја страница во најинспиративната градска приказна
за сите Лозари!

Среќен 32ри роденден!

FB_IMG_1675453205605.jpg
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
И кај Чкембари тој ритам од лани се пеј, не велам комити копија од нас туку само ко ќе излези и од нас можеби некој нареден клип да велите после нас и вие итн итн...да се поштедиме совреме од глупи муабети
 
B

BigMac

Гостин
И тафта кру лани го пееше истиот ритам да не биде дека сите копираме од нив,нека не иде темава во курац
 
Член од
25 август 2011
Мислења
137
Поени од реакции
815
Eh brakja Makedonci, kolegi po tribini.
Ko ke mi tekni samo kakva represija imase nad navivacite od Brkot, duri sega svakjam so bila poentata… Gi raspadnaja navivackite grupi so kazni, zatvori. Piknaja megu niv platenici za podelbi i go dobija to so go sakaja.
Od 10.000 mladi momci na nivo na Makedonija, so gi branat boite na klubojte, pa golem del od niv i patrioti, se se svedi na 200-300 dusi.
I ete zato e sega se vaka mirno i tivko. Decinjata kur gi boli vekje (mladite). Mislat deka e sramota da si patriot. Dur vo nase vreme bese gordost.
Se si pomina mirno, site predavstva kon Makedonija. Napraja uste nekolku mestenki i to e to.
I sega stignavme nie da se PLASIME da odime utre da polozime cvekje na grobot na Goce. Zosto? Oti ke imalo mestenki, oti ova oti ona.
Pa da, ne napraja site da preracunvame pred da prajme nesto, zosto vidovme kako lesno mozat za osudat i obvinat za terorizam.
Imase mestenki za Krusevo, pratenje od
DBK, Po 20tina dusi pikirani od grupa, kako da se TERORISTI! Pleme vase… Sluzbi imame nie da, ama protiv nas/drzavata da rabotat.
Mestenki ke imase i za utakmicata od Kosovo, da ne spomnuvam navivacka grupa da pram razddor, se znaj koj i od kade, izlegoja dokazi…. zalno…

Se isturija grdni pari niz Skopje, Bitola, Ohrid se kupija luge i doprva ke se kupvat, ne sme ni svesni uste, a nie samo ke si komentirame i gledame.

I so i da pisite, so i da kazime znajme deka ne ja biva rabotata, so i da pisite kontra ke se slozam. Oti znam deka e taka i dusata me boli!!!
Samo zal mi e deka ova ni se desava pred oci, zal mi e so vlasta i politicari se protiv nas. Samo ednas do sega da se javea i da kazeja deka imame zeleno svetlo, mnogu raboti ke bea reseni.

Sakam samo da kazam bravo za Komiti, koj javno povikaja na prisustvo. (Sepak e nivni grad i treba prvi da go branat)
Bravo i za tie od drugite gradoj so najavija prisustvo kako poedinci.
Jas utre so moeto drustvo idime.Po dijalektot mozi da setite od kaj sum.

Pozdrav do site Makedonci kade i da ste!
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Еј, во сопствена држава, сопствен град, благо кажано не смееме да писнеме :LOL: Измислуваат причи за поканети гости и владини делегации само за да го тргнат цел народ. Требале скроз доле кај влада коридон да направат. Цела полиција е на готовс. Свака част кој ни води државата.

Тука и најмал проблем да се деси, овие се наапани да ти ја ебат мајката. Мислам дека и едвај чекаат да фатат некој. Казни ќе летаат од сите страни, пример ќе направат од „тебе/мене“ на ТВ дека следат европски вредности.

Не зборам сега за Гоце и ситуацијава со бугариве, али ова од корен треба да се смени се. Буквално како да сме си туристи а не Македонци, во Македонија, во главен град. Ужас у бедотија.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
,,Јас не познавам друг народ кој повеќе страдал од предавствата на своите синови - изроди како македонскиот. Историјата не памети друг таков пример кога еден ист народ по традиција, јазик и вера се разделува на разни спротивни страни, една од друга потуѓа..."

151 година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев!
FB_IMG_1675512847929.jpg
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.978
Поени од реакции
6.876
„Дали може да има друго место за еден Македонец, освен Македонија? Дали има народ понесреќен од македонскиот? И дали има некаде пошироко поле за работа, отколку во Македонија..."

Гоце е идеалот и ѕвездата водилка која треба да ја следи секој Македонец, постојаната борба за Македонија, саможртвата, преданоста на делото и непокорот, затоа што Македонец е свој на своето само во Македонија и ниту на едно друго место.

Делегација на Ајдуци оддаде почит на најсветото место, вечното почивалиште на апостолот во црквата „Св. Спас“ во Скопје, како и на негово спомен обележје во Струмица.


делегација на Ајдуци - „Св. Спас“
327950434_1244106326180105_6940349110850157902_n_censored.jpg

делeгација на Ајдуци на споменикот во Струмица

329260876_3930061673799249_7567531384661964938_n_censored.jpg
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom