Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 август 2013
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.326
постоите? или само против ривалите од другата партија се собирате? Артан груби груен тачивша
Hahahah lee i ova go slusav id Vojvodi :D

Barem kazhi ja nashata partija, inaku dosega ni vikavte deka DUI sme :D
 
Член од
20 јули 2022
Мислења
62
Поени од реакции
567
Hahahah lee i ova go slusav id Vojvodi :D

Barem kazhi ja nashata partija, inaku dosega ni vikavte deka DUI sme :D
знаеш ти добро дека све до еден сте партиски пиуни не се прајте будали по форум искривени смрдеши
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
703
Поени од реакции
1.584
Во склоп на муабетов, да се цитирам со еден муабет од пред 6 години, на страна 1019 :D

Поздрав до побратимот @AAbrat, од пророчица Саманта :D

Мило ми е што сепак се преориентиравте на фудбал првенствено.

Прегледај го приврзокот 346940
Боооо @Saber Rider Удба лајна да јајТ. :D
Мојата генерација пораснавме со фк.Охрид 2004 , буквално фативме едно убо време кај што се навиваше 90 минути, ниту бројката беше битна , ниту некој се експонираше по социјалните мрежи, нашите постари така не учеа клубот пред се и навивачка песна и забава на трибина од почеток до бескрај. На крај мислам 2012 беше годината, го згасија клубот локални местачи од управата, еден куп пари направи тогашната управа од местење. Па некое време воопшто немаше фудбал во градов(не ги рачунам селските екипи од офл). :)
Ко сум ги пишал мислењето пред 6 години буквално ГФК Охрид беше нешто ново , никој не знаевме каков ке е крајниот производ. Играчкиот кадар во 3 лига беше типичен македонски стил, пола играчи пијандури пола млади дечки без професионално искуство.... Без разлика на то дел од нас и тогаш одеа на фудбал ама без обележја.
Некоја година покасно го зеде локалната власт под своја капа заедно со уште неколку локални охридски спонозри и донесоја солидни играчи од овај регион па се напрај една ок екипа , благодарение на сите тие ние денес имаме стабилен второлигаш ..... Муабетот ми е ко видовме дека клубот и луѓето во него имаат чесни намери , први бевме што дадовме поддршка како на трибина така и надвор од неа.
Поздрав.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Ама и беше пишано дека и Комити и ФА имале исти ама не се знаело кој кого копирал :) Нема везе нека не тера темата во друга насока.
Не си ме разбрал. Алудирав на зборот продукција кој беше искористен за прв пат од двете групи на плакат изваден на истиот ден. Чисто како куриозитет го кажав. Иначе јасно е дека кај едните произлегува од Вардар Филм, а кај другите веројатно од серијалот кој го објавувате и веројатно планирате нешто слично во иднина. Не зборев дека некој некого копирал, токму напротив.
 
Член од
3 мај 2022
Мислења
33
Поени од реакции
93
Slucajno naletav na klipov , mislam deka taa sezona tikves igrase 3 ta liga. Samo da edno da vi kazam zaso se prepukavate za brojki i slicni raboti ,ne e do kvalitetot ne e do atraktivnosta na rivalite , ednostavno drzavata ni umira i ve molam prekinete so sporedbi za brojki koj kolku kako sto , ednostavno podrzuvajte se megu sebe spodeluvajte soveti davajte si komplimenti kolku tolku da prkne malku tifo scenava.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
332
Поени од реакции
3.305
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2021
Мислења
358
Поени од реакции
2.005
Slucajno naletav na klipov , mislam deka taa sezona tikves igrase 3 ta liga. Samo da edno da vi kazam zaso se prepukavate za brojki i slicni raboti ,ne e do kvalitetot ne e do atraktivnosta na rivalite , ednostavno drzavata ni umira i ve molam prekinete so sporedbi za brojki koj kolku kako sto , ednostavno podrzuvajte se megu sebe spodeluvajte soveti davajte si komplimenti kolku tolku da prkne malku tifo scenava.
Па не сме детска градинка за да се поддржуваме меѓу себе и совети да си даваме. Без ривалство само опаѓа бројноста на групите и нивниот квалитет. Пример за тоа ти е видеото што си го ставил, да не играле против Неготино немало лозари да бидат ни третина од тоа.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Па не сме детска градинка за да се поддржуваме меѓу себе и совети да си даваме. Без ривалство само опаѓа бројноста на групите и нивниот квалитет. Пример за тоа ти е видеото што си го ставил, да не играле против Неготино немало лозари да бидат ни третина од тоа.
Нема врска што сме играле против неготино тогаш ги имавме најдобрите години каде што навивавме и на кошарка каде што бројката беше цело време 300-400 души иако фудбалот беше втора,трета лига.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
358
Поени од реакции
2.005
Нема врска што сме играле против неготино тогаш ги имавме најдобрите години каде што навивавме и на кошарка каде што бројката беше цело време 300-400 души иако фудбалот беше втора,трета лига.
Друго ми беше поентата на муабетот.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
7
Поени од реакции
12
АКО Е ЗАБРАНЕТО ТУКА НЕКА ИЗБРИШЕ МОДЕРАТОР


Продажба на кежуал гардероба од брендот Lyle and Scott и патики од брендот Karhu. Во наредни 24 часа акција на непродадена летна гардероба со попуст од 15 до 20 евра.
За прашања DM на инстаграм или овде на форум. Уште еднаш нагласувам ако е забрането да се избрише, тема за кежуал е умртвена а верувам дека има некој што сака да носи ваква гардероба и да ја плати од 1500 па до 3000 денари поефтино од она што го има по моловите.
Поздрав ⚽
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom