Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.446
Поени од реакции
68.658
Мислам дека @Комита Ултрас е модератор,или може грешам.Треба да се даде право на најмногу тројца од секоја група да постираат извештаи, новости околу нивните групи.
Ми текнува на времето на форумот Конзули беше бетер од тука кој фатил од тоа време знае како било.Тој форум беше во функција до 2008,2009 така нешто.
Нема модератори, сите се неактивни или се откажаа. Општо форумов нема модератори, има неколку активни кои чистат теми од време на време, ако некој пријави.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
АЛО ФА НОРМАЛНИ СТЕ!?
Како невие срам!? Шо е со филмов!?
Вие Македонија ја одбранивте пички едни смрдени па сеа ќе пљукате по други!? Од населба не сте мрднати! Вие и CPB бевте едни од ретките што не го поддржавте ни ОБЕДИНУВАЊЕТО!
Ако сте толкави Македонци зошто не напрајвте нешто вие спрема бугарите!?
Секој ден низ Скопје ви шетаат! На гроб на делчев дојдоја вие нигде. Панихиди ви прает вие нигде. Виктор Стојанов секоја недела е скопје влакно не му фалит!
Чкембари ги исфрлија од трибина и јавно се оградија од нив!
Шо појќе!? 100 пати се изиграни и добивани пријави од одење со глата взид. Ова е све тешка местенка за да имат провокаци и инциденти и тие да се осетет као загрозени и да барет права.
Таквите ликој поинаку се решавет тивко без никој да знајт. А вие барем еднаш да излезевте да одбраневте чест барем во Скопје ќе имавте право на збор!
Иако сум член на друга група ова многу ме разочара.
И СТАРИОТ ВОЏА НА РИБАРИ СТАНА БУГАР И ШО!?
ДАЛИ СТАВОТ НА ГРУПАТА Е ТАКОВ!? АПСОЛУТНО НЕ!
НАПРОТИВ ГРУПАТА ЈА ВОДАТ ВИСТИНСКИ МОМЦИ РОДОЉУБЦИ МАКЕДОНИСТИ!


ЦЕЛА ИСТОРИЈА ВО ЕДНА СЛИКА НИЕ ОЧИ ДА СИ КОПАМЕ ДРУГИ ДА СЕ РАДУВААТ!
ДНО
Ај бе ако не се разбираш не кажувај приказни. ФА порано беа присутни на секој протест, собир, напад и слично. Од протестите во Ѓорче, изборот на Талат, членови и на скопско Кале и итн итн.
Мое лично мислење околу заебанцијава со Чкембари и Бугарија е дека треба да престане. Сите сме свесни дека ништо од нив и од нас не зависи, ги избркале бугарофилите од трибина и тоа е тоа. Вакви провокации не се потребни, ама не заборавајте дека пред 1 недела Чкембари пееа албанско Скопје и во Чаир ви се ебат сестрите. Шала на страна Чкембари после 15-16 години гостуваа во Аеродром против МЗТ што е за пофалба и се гледа дека групата им се крева нагоре.
 
Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.974
Која мизерија, на кое ниво падна фа
Вие 20 години замаравте со 63та и шипта*ско Скопје. Што е до мене, јас би сакал двата тренда да прекинат со ова, ама нека ве јаде карма. :D
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Сепак Шкендија не дозволува гостински навивачи..
Ако се сака може многу лесно да се влезе на тој стадион..
Не се глупи да јадат казни, видовме во првиот натпревар како беше, сигурно ќе биде доста интересно во тетово на 8 мај. Се очекува рекорд по број на публика за оваа сезона.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
257
Поени од реакции
427
Steta, ke bese edna od najdobrite utakmici vo navivacki aspekt.
И јас мислам така, но колку е сигурно да нема инциденти пред и после натпреварот, вината нормално ќе биде на страната на домаќинот.

Вие лесно може да си купите карти на поголем број пред вратите на стадионот па да навивате, не е тешко, ете до канцелариите на шкендија бевте да најавите земјотрес.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
452
Поени од реакции
1.538
Пак џам скршен, иту дури сме биле в сала еј!!! Автобусот го тепате бе?!?!?!?!

Какви неандерталци, не ми се верва.
Е овој пат не се Комити. Имаше мал адреналин у сала и чао пријатно.
 
Член од
12 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
379
Трагично е шо сте нападнале повеќебројни пред женска , а уште е потрагично шо по 7-8 години (ако тогаш си бил 17-18) шо тоа мозокот ти е закржлавен ич не ти еволуирал.

Па 3 ца ви го нападнаа тоа детето пред женска и ви го отепаа, алоо место да си клајш тоа прстот на таа црпката уште се гордее бре..

А ако носел маица од Барса или Реал ок ќе беше , ама дека носел маица Чкембари го нападнале помногубројни пред девојка.

Не ми вреди тебе чоек да ти реплицира, само ми е криво шо е јавен форумот и некое дете ќе те чита и ќе мисли така треба ...

Не деца НЕ ТРЕБА ТАКА , ај чао
Мангупот што се шета у сред охрид на журка со чкембари маица покажува муда демек ај чкембар сум ке изигравам фраер, и ние тогаш по 16години сме испаднале не образовани пички и глупаци што сме му се стаиле на зелено бел и што сме му ја искинале и соблекле маицата, а зелено бел е едуцираното битолско храбро момче што шетајки со чкембари маица сам у охрид не очекувал дека може да ја стаи девојката у опасност, значи следен викенд ке ја земам девојками комити реквизити двајцата и ке се шетаме низ битола кидеме од широк сокак низ секој кафич па у расчекор, а било кој ако ме нападне ке испадне пичка заостаната у мозокот, ете така браво зелено бел едуциран воћо на чкембоси, денес исто се виде дека сте доста интелигентна екипа со 4те песни од гробари цела утакмкца, И СВЕ НА КУРОВ ПЕЛИСТЕР Е ШАМПИОН!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.191
Поени од реакции
4.019
Бев на утакмицата Мзт - Пелистер на неутрална ...
ФА околу 100-120 души , тоа што ме изненади ФА е 70 % деца , каде се постарите?
Чкембари 30 души и 5 Лозари ..

Комити околу 30-40 души на неутрална направија напад или обид за напад сеедно, се пуштија накај Чкембари имаше и фрлање столици накај нив , дел од Чкембари 4-5 души сакаа да ја скршат оградата и да влезат во фајт со Комити но полицијата се испречи при што Комити се повлекоа ..
Од ФА се пуштија мал број , а тие што пробаа ги сопре полиција немаше нивни контакт ...

Иначе нападот беше смислен само од Комити , ФА немаше врска со тоа , дечките 80 % си пеат песни за МЗТ и не се замараа многу со Чкембари иако неколку пати запеаа Каролина Гочева ...

Чкембари од тоа што видов постари дечки имаа и спремна екипа и некои деца , од тоа што видов пола песни им беа за Скопје и им пееја на ФА дека не постојат ..

На крај ФА им пееја Чкембари бугари , сп оглед дека извадија бугарско знаме на кое пишуваше Чкембари и така , се на се интересен ден и мали инциденти ..
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Што правите филмови само не знам, испадна никој не напаѓал повеќе на помалку или не во присуство на женски.
Каде се земаат маиците што ги вадите по навивачки профили? Гарантирам дека 90% се земени во такви ситуации.
Јасно е ко ден, ако си спремен да излезеш со навивачки реквизит, треба и да застанеш да го браниш. Обратно, ќе имало одма муабети, ви шетав со маица, ништо не ми направивте.

А да не збориме што дечкото од мал си е познат во навивачкиот свет и уште во тие години беше главен курчатор во групата :D

Педерски ќе било да земеме да тепаме некои такви мрчатори што живеат во Скопје, а ги има многу од Битола или Кавадарци или па од Охрид во ситуацијава. Сме ги знаеле (бар кога сум бил помал) и каде се движат и се' и имале пријателски односи со наши членови, ама тоа веќе не е навивачка пресметка и нема поента.
Ама ако земам јас да шетам со маица Комити на журка или било каде во ривалско место, нормално е да очекувам дека некој ќе ме нападне за да ми ја земе.
Дај бе не се бламирај и ти ...
Ама очигледно дека мн
Мангупот што се шета у сред охрид на журка со чкембари маица покажува муда демек ај чкембар сум ке изигравам фраер, и ние тогаш по 16години сме испаднале не образовани пички и глупаци што сме му се стаиле на зелено бел и што сме му ја искинале и соблекле маицата, а зелено бел е едуцираното битолско храбро момче што шетајки со чкембари маица сам у охрид не очекувал дека може да ја стаи девојката у опасност, значи следен викенд ке ја земам девојками комити реквизити двајцата и ке се шетаме низ битола кидеме од широк сокак низ секој кафич па у расчекор, а било кој ако ме нападне ке испадне пичка заостаната у мозокот, ете така браво зелено бел едуциран воћо на чкембоси, денес исто се виде дека сте доста интелигентна екипа со 4те песни од гробари цела утакмкца, И СВЕ НА КУРОВ ПЕЛИСТЕР Е ШАМПИОН!
Дојди со девојката Охрид нареден викенд, таму ќе бидам,облечи комити маица , јас ќе ве частам Кафана, влакно нема да ти фали..
Не е исто Битола , Скопје и Охрид
 
B

BigMac

Гостин
@ZelenoBel убаво си ги скрил фаците ,ама на сите портали има по 50 слики убаво се гледате и вие и дел од Комити, си требал да ја ставиш сликата без заматени фаци.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.256
Se ubo samo trebase i mozese da odite do kraj pa prv pat da se udrime barem preku ograda arno ama ne vi fati okoto iako bevte kolki nas taman se si bese samo nemase kako proaliot pat nasa greska da vlezat poedinci ili mali si vlegovme site zaedno nadvor pak problemi so obezbeduvanjoto pola bivsi FA clenoj posle polunapadot zedoa sila i nekolku od fa demek probaat da dojdat i tolku bese ubo gostuvanje za nas vo tolku malku vreme i poske site losi rezultati si odrabotivme toa so treba samo pak pederski do koga be avtobusi da krsite ova nema smisla

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom