Навивачки групи во Македонија!

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Пишувај и превод друг пат.

Нешто како "ве поздравуваме од пред канцеларијата на клубот, ве чека земјотрес на 8.5".

И со право ги буцкаат.
Уште една катастрофална сезона за Балисти. Се залетаа неколку натпревари (стандардно навиваат само од октомври до нова година), после тоа ги нема никаде. Па уште ќе навивале на одбојка. Се појавија 2-3 пати и толку, ни полуфиналето, ни финалето не навиваа.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Пишувај и превод друг пат.

Нешто како "ве поздравуваме од пред канцеларијата на клубот, ве чека земјотрес на 8.5".

И со право ги буцкаат.
Уште една катастрофална сезона за Балисти. Се залетаа неколку натпревари (стандардно навиваат само од октомври до нова година), после тоа ги нема никаде. Па уште ќе навивале на одбојка. Се појавија 2-3 пати и толку, ни полуфиналето, ни финалето не навиваа.
Da, se bara dozvola za prisustvo na gostinski navivaci, duri javno i do ballisti e prateno baranje da urgiraat do klubot no odgovorot od nivna strana e deka veke ne zimaat takva obvrska da garantiraat za redot i mirot za vreme na utakmicata. Od Shkendija do ovoj moment seuste nema odgovor no licno ne ocekuvam deka ke ima dozvola. A bi bilo mnogu interesno ako dozvolat, sigurno bi bile dvete grupi 1000+.
 
Член од
12 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
379
Da, se bara dozvola za prisustvo na gostinski navivaci, duri javno i do ballisti e prateno baranje da urgiraat do klubot no odgovorot od nivna strana e deka veke ne zimaat takva obvrska da garantiraat za redot i mirot za vreme na utakmicata. Od Shkendija do ovoj moment seuste nema odgovor no licno ne ocekuvam deka ke ima dozvola. A bi bilo mnogu interesno ako dozvolat, sigurno bi bile dvete grupi 1000+.
A vas ako ne vi dadat dozvola MVR da ve stiti kako beli mecki nemate muda da se pojavite normalno, ajde da vidime kako cicko artan grubi ke ve zastiti kaj drugite brakja od tetovo, dali ke padne dogovor DUI so nekoj drug blok politicki?
Убо е шо млади деца напраја профили на форумот, лошо е шо ќе треба да читаме глупости. Ексик
Zeleno bel, sega doznav ustvari koj si, pa sakav da te prasam dali ti teknuva na desavkata u ohrid pred 7 8 godini koga ti otide maicata???
Bez uvredi samo da te potsetam na sluckata
 
Член од
21 јануари 2019
Мислења
147
Поени од реакции
95
A vas ako ne vi dadat dozvola MVR da ve stiti kako beli mecki nemate muda da se pojavite normalno, ajde da vidime kako cicko artan grubi ke ve zastiti kaj drugite brakja od tetovo, dali ke padne dogovor DUI so nekoj drug blok politicki?

Zeleno bel, sega doznav ustvari koj si, pa sakav da te prasam dali ti teknuva na desavkata u ohrid pred 7 8 godini koga ti otide maicata???
Bez uvredi samo da te potsetam na sluckata
A zatoa li zeleno beliot e opsednat so vardar so komiti so skopje? O brat ne ti bilo lesno tebe... So jadenje burek na forum nema da si ja vratis maicata
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
A vas ako ne vi dadat dozvola MVR da ve stiti kako beli mecki nemate muda da se pojavite normalno, ajde da vidime kako cicko artan grubi ke ve zastiti kaj drugite brakja od tetovo, dali ke padne dogovor DUI so nekoj drug blok politicki?

Zeleno bel, sega doznav ustvari koj si, pa sakav da te prasam dali ti teknuva na desavkata u ohrid pred 7 8 godini koga ti otide maicata???
Bez uvredi samo da te potsetam na sluckata
Која маица? Ја зедовте?
20 души а јас сам со женската. Алал вера.
И пак маицата не падна, така?

Од ова треба да се срамиш, не да спомнуваш. Оти ме удривте со шише а маица не зедовте.

Како е можно вака да лажитр не ми е јасно.
Маицата беше crazy green fuckers црна со зелени јаки, до сега немам видено падната таква. Дај слика? :)
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.000
Поени од реакции
2.249
Која маица? Ја зедовте?
20 души а јас сам со женската. Алал вера.
И пак маицата не падна, така?

Од ова треба да се срамиш, не да спомнуваш. Оти ме удривте со шише а маица не зедовте.
Немаат гајле Чкембари дур го имаат Чак Норис у групата што сам истепал 20 души...:icon_mrgr:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Немаат гајле Чкембари дур го имаат Чак Норис у групата што сам истепал 20 души...:icon_mrgr:
Кој рече дека истепав?
Реков дека не падна маицата.

Многу сте глупи... то е
 
Член од
30 април 2022
Мислења
248
Поени од реакции
347
Без навреда вака на форум супер дечки сте, ама Гоца не ве маваше со пендрек за џабе. Спасе треба појако да ве треска.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Јас стварно мислев дека има објективни овде на форумот од страна на Комити, кои без разлика на се ќе кажат како било како е и како ќе биди, со кои можиш да размениш мислење, ама освен фонтанерос и колт вилкокс кои не се одамна активни нема ни еден шо на некој начин ќе ги замени нив. За ситуацијата во охрид пред многу години џабе ќе се разговара на оваа тема, можиме во 4 очи како нормални возрасни луѓе да си кажиме шо беше како беше макар и за то нема потреба. Да нападниш 17/18 годишно дете кое притоа бил со женската е во најмала рака кодекс на тие преку река, ама гледам последно време се претопвате кон нив. Ни маица паднала ни ништо, само кај другарот остана лузна на гла шо ќе си ја носи цел живот. А дека на зеленобел ќе му падни некој маица или сам да ја дај мало морген, го знајте поќето повозрасни на форумот. Чамче муабети се овие и на крајот ќе речите "абе ја колку паѓате на провокација, ние се зафркававме, да има смеа" епа форум е ова и знајте како функционира истиот. Ниту му паднала маица ниту ќе му падни некогаш, ајнштајн е за вас
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.081
Поени од реакции
22.127
kakvi indijanci ima lol.... so navijacka majca so zenska se setal dur bil na odmor... :tapp:

zeleno bel, daj ako ne da donirame da ti kupime adekvatna garderoba?
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.250
Поени од реакции
5.364
kakvi indijanci ima lol.... so navijacka majca so zenska se setal dur bil na odmor... :tapp:

zeleno bel, daj ako ne da donirame da ti kupime adekvatna garderoba?
Стари не буцкај и ти.
Пред 7-8 години имал 17-18 шо е нормално, а овај шо се фали дека начекале дете 17-18 со женска и пред женската да му одат да го тепат дно дна ...па уште се фали ... Дноооо
 
Член од
12 март 2022
Мислења
42
Поени од реакции
379
Која маица? Ја зедовте?
20 души а јас сам со женската. Алал вера.
И пак маицата не падна, така?

Од ова треба да се срамиш, не да спомнуваш. Оти ме удривте со шише а маица не зедовте.

Како е можно вака да лажитр не ми е јасно.
Маицата беше crazy green fuckers црна со зелени јаки, до сега немам видено падната таква. Дај слика? :)
Haahhahahaha ide nakaj skopje i pisuva na forum, eh 20 dusi, samo 3ca bevme i toa pomali od tebe nekolku generacii, a maicata ti ja soblekovme cela ti ja iskinavme i ja ostaivme na zemja, prethodno ti kazavme ubavo sobleci ja pocna da se vleces i te zamavavme, pruzi otpor nema zbor, nesakav da te omalovazam, samo neznaev deka si ti toj lik
 

Kajgana Shop

На врв Bottom