Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2020
Мислења
89
Поени од реакции
154
Дали ти го читаше целиов претходен муабет...
Една екипа доаѓа, башка што е група до која Комити имале тепачки низ годиниве. Нападнати се РАЦЕ НА РАЦЕ, нападнати се два пати надвор од стадионот...едвај спасија знамиња ради полиција бидејќи кога излегоа како муви без глави од стадионот не знаеа кај се наоѓаат и ти сега викаш дека "кога не се може се вика не се исплати"
Буквално дечкото е во право. Избегаа како задњи пичкетини, нема што да се зборува. Џабе ќе трошевме луѓе и пари за казни за вакви измислени групи. Дај више читајте пред да лупнете нешто.
Mnogu dobro go razbrav ti ne me razbra mene , ne mi bese muabetot za toa deneska sto se slucilo tuku za toa sto demek osven tie navivacki grupi sto gi nabroa za drugi ne se isplatilo da se napadna demek drugive se dupka toj i grupata bajagi opasni , jas ka obicen clen na ballistite mi dojde ka navreda , covekot si prizna deka ne odel na utakmici dolgo vreme a jas sumlam deka nekogas odel posle toa sto go pisa
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Mnogu dobro go razbrav ti ne me razbra mene , ne mi bese muabetot za toa deneska sto se slucilo tuku za toa sto demek osven tie navivacki grupi sto gi nabroa za drugi ne se isplatilo da se napadna demek drugive se dupka toj i grupata bajagi opasni , jas ka obicen clen na ballistite mi dojde ka navreda , covekot si prizna deka ne odel na utakmici dolgo vreme a jas sumlam deka nekogas odel posle toa sto go pisa
Смири живци ги заборавив балисти во таа група.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
271
Поени од реакции
4.393
Порака до сите Комити на форумов. Немојте да влегувате во непотребни дебати, тоа што се случи се случи. Интернет не е место каде се детализираат навивачки тепачки. Било како било.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
На времето македонското тифо движење ко беше силно, групи од типот на Рибари идеа и беа дел од Чкембари/Комити со цел да билдат искуство и да видат навивачки спектакл. А сега истите такви групи му се контрат и пријавуват "мадиња" на докажаните за да самите тие се докажат пред тифо сцената дека вредат, ама повлекват потези без грам мозок. Чекајте бе дечиња, Комити или Чкембари во било кој момент колку и да се паднати сепак нивното име вреди, во било кој момент ќе пријават подобра бројка и по возрасна екипа, тие се пионери и брендој на мак тифо сцената, колку и да се паднати пак вредат поќе од вас, секоја чест за вашиот труд и замарање и покрај се, се радвам шо се трудите, ама нешто ко ќе не го бива стварно не го бива. Некни на ракометниот дуел ве слушам цело време фрустрации кон Битола, па јас ко ќе го слушнам то од Комити се радвам и исто времено дивеам оти знам кој е инаетот и тежината, а со вас јас лично на то се смеам. Држете ја охридската навивачка приказна и не се мешајте кај возрасните. Секоја чест за потегот на Комити, да бевте Чкембари ќе имавте поголем успех во обидот :) :D
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.965
Поени од реакции
6.787
Се изнапишавте сите искусни навивачки коментари и поуки на кои ви се чудам, па добро дошле Рибари јаделе напад, не знаеле да се постават, успеале најважно да сочуват реквизити/трансовите и тоа е.

Ајде сите групи што немат искуство во инцидент да не постојат и да згаснат, како ќе добијат искуство ако не учествуват во вакви фрки и ако сами не тргнат по својот пат, стариве биле прврзок на големите , младиве решиле да тргнат по свој пат, најтрнливиот, да бидат свои на своето без да бидат дел од некакви коалиции со големите групи, по прославата малку го изгубија компасот и се рчнаа со двете групи али ете издржаа во двата случаи, трансовите им се на куп тоа им е најбитно, денес јаделе напад во кој се поставиле лошо но по секој нареден ќе го стекнуват искуството а ако останат уште долго како јадро ќе има време кога ќе може и тие да се покажат, сега уште се далеку од тоа ниво.

Самото неискуство се гледа во тоа што цело време успеале Комити да им се доближат на неутрална, на искусна група вакво нешто не и се случува, мал број обиди за вакви напади имало, сепак повеќе ги ценам Рибари кои колку да се прецениа тргнаа по свој пат отколу навивачки групи што одат по СК и БТ, посебно една која е побратимена и со едниве и со другиве.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Се изнапишавте сите искусни навивачки коментари и поуки на кои ви се чудам, па добро дошле Рибари јаделе напад, не знаеле да се постават, успеале најважно да сочуват реквизити/трансовите и тоа е.

Ајде сите групи што немат искуство во инцидент да не постојат и да згаснат, како ќе добијат искуство ако не учествуват во вакви фрки и ако сами не тргнат по својот пат, стариве биле прврзок на големите , младиве решиле да тргнат по свој пат, најтрнливиот, да бидат свои на своето без да бидат дел од некакви коалиции со големите групи, по прославата малку го изгубија компасот и се рчнаа со двете групи али ете издржаа во двата случаи, трансовите им се на куп тоа им е најбитно, денес јаделе напад во кој се поставиле лошо но по секој нареден ќе го стекнуват искуството а ако останат уште долго како јадро ќе има време кога ќе може и тие да се покажат, сега уште се далеку од тоа ниво.

Самото неискуство се гледа во тоа што цело време успеале Комити да им се доближат на неутрална, на искусна група вакво нешто не и се случува, мал број обиди за вакви напади имало, сепак повеќе ги ценам Рибари кои колку да се прецениа тргнаа по свој пат отколу навивачки групи што одат по СК и БТ, посебно една која е побратимена и со едниве и со другиве.
Не е проблемот што јаделе напад, така се расте. Проблемот е што бараат рчки кај што не им е место. Не се покажуваат муда на Комити/Чкембари па после да се повлекуваш. Кратко кажано, не си ја барај бељата кај што не ти е место. Има еден куп други групи што се на нивен ранг, нека си мерат муда со нив.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Да беа некои толку високо рангирани ќе имаше резултат.
 
Член од
26 декември 2020
Мислења
119
Поени од реакции
268
Не е проблемот што јаделе напад, така се расте. Проблемот е што бараат рчки кај што не им е место. Не се покажуваат муда на Комити/Чкембари па после да се повлекуваш. Кратко кажано, не си ја барај бељата кај што не ти е место. Има еден куп други групи што се на нивен ранг, нека си мерат муда со нив.
А Комити и Чкембари се групи без минус?
Ете ви покажале муда, што сте направиле? Сте пробале да ги нападнете на трибина, не сте успеале поради Х причина и тоа е тоа. Колку е ниско ниво да се криеш зад полиција иако си ниско рангирана група, толку е ниско и да не се пробиеш преку истата полиција и да го довршиш нападот на ривалот а уста ви е полна како сте име и имате тежина некоја и не знам што... кај сте име? Голема навивачка сцена има овде па име биле хахаха
 
Член од
18 октомври 2021
Мислења
7
Поени од реакции
26
Abe ne ste igracka site za na forumi pisenje opasni ste pokazete se na delo sekoj kojke mu pojdi nekoj doma pokazuva sila a na gostovanja ko picki cutite nemam do sega videno navivacka grupa aktivna kako ribari i doma i gosti i rakomet i fudbal deckite se uste mladi mozat da prerasnat vo golema grupa ako ostanat istite i se prosirat so pomladi ohrid ima 25 iljadi ziteli a skopje e 800 iljadi a kako ke zavrsi rabotata ke vidime vo fevruari vo Ohrid. Pozz
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom