Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Znaes i sam u kakva situacija se NG kaj nas, ima zabrana za gostinski navivaci i kraj, ne e kako porano da se naprai napor za gostuvanje. Za vreme na odmori, na vakvi visoki temperaturi paga brojkata mnogu, taka i vo madzari, ocajna brojka imalo no i tie sto bile mi kazaa deka edvaj izdrzile 90min.
Znaes kako udira sonce tamu na tribina.
I za kvalifikacii u pola ke bese brojkata da se igrase denje.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
193
Поени од реакции
2.696
Znaes i sam u kakva situacija se NG kaj nas, ima zabrana za gostinski navivaci i kraj, ne e kako porano da se naprai napor za gostuvanje. Za vreme na odmori, na vakvi visoki temperaturi paga brojkata mnogu, taka i vo madzari, ocajna brojka imalo no i tie sto bile mi kazaa deka edvaj izdrzile 90min.
Znaes kako udira sonce tamu na tribina.
I za kvalifikacii u pola ke bese brojkata da se igrase denje.
Ного жешко ебаго,а? :D :D :D
Вистинските навивачи кои го сакаат клубот ќе навиваат и на 40 степени и на -10 без оглед на се.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.892
Поени од реакции
17.504
Znaes i sam u kakva situacija se NG kaj nas, ima zabrana za gostinski navivaci i kraj, ne e kako porano da se naprai napor za gostuvanje. Za vreme na odmori, na vakvi visoki temperaturi paga brojkata mnogu, taka i vo madzari, ocajna brojka imalo no i tie sto bile mi kazaa deka edvaj izdrzile 90min.
Znaes kako udira sonce tamu na tribina.
I za kvalifikacii u pola ke bese brojkata da se igrase denje.
На нива да не одите бе хахахахаха
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
202
Поени од реакции
1.369
Znaes i sam u kakva situacija se NG kaj nas, ima zabrana za gostinski navivaci i kraj, ne e kako porano da se naprai napor za gostuvanje. Za vreme na odmori, na vakvi visoki temperaturi paga brojkata mnogu, taka i vo madzari, ocajna brojka imalo no i tie sto bile mi kazaa deka edvaj izdrzile 90min.
Znaes kako udira sonce tamu na tribina.
I za kvalifikacii u pola ke bese brojkata da se igrase denje.
Бате груби една тенда нели ви стави за другите групи нели е жешко у железарница и у ченто различно ли сонце грее
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Многу сонце фаќа во Маџари, нема да излезат добро видеата за на тикток :D

Овој пост е се' што треба да знаеме за тифо сцената. И другите групи не сме поасални, што е најтрагично.
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Voopsto ne e glupost, nema grupa barem kaj nas sto bi mozel da tera 90m. navivanje na sonce na 40 stepeni.
Jas ne sum kompleksiran i ne se sramam posto mnogu dobro znam sto zboruvam a vie izogravajte ultrasi, a koga sme kaj ova, za ultras mentalitet mozam predavanja da vi drzam na mnogu od vas.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Voopsto ne e glupost, nema grupa barem kaj nas sto bi mozel da tera 90m. navivanje na sonce na 40 stepeni.
Jas ne sum kompleksiran i ne se sramam posto mnogu dobro znam sto zboruvam a vie izogravajte ultrasi, a koga sme kaj ova, za ultras mentalitet mozam predavanja da vi drzam na mnogu od vas.
ok e brat , vo red si e smeni tema.
 
D

dobramuzika

Гостин
борец - тиквеш, слаба бројка на гемиџии, околу сто души лозари, обичната трибина 2/3 исполнета, имаше доста кавадарчани - обична публика, се сетија на голот за 1-1, но, најдоброто следуваше во 93та минута кога борец даде гол за 2-1, рипав како да навивам за европски гигант да ти ебам, прекрасно чувство.

инаку на почетокот закачија и транс лозарите, но по некоја причина го тргнаа, плус ги ставија на сонце, а утакмицата од пет, жешко, рачунај и алкохол пиеле по пат, убитачно. :)
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
202
Поени од реакции
1.369
борец - тиквеш, слаба бројка на гемиџии, околу сто души лозари, обичната трибина 2/3 исполнета, имаше доста кавадарчани - обична публика, се сетија на голот за 1-1, но, најдоброто следуваше во 93та минута кога борец даде гол за 2-1, рипав како да навивам за европски гигант да ти ебам, прекрасно чувство.

инаку на почетокот закачија и транс лозарите, но по некоја причина го тргнаа, плус ги ставија на сонце, а утакмицата од пет, жешко, рачунај и алкохол пиеле по пат, убитачно. :)
Како бе сто души лозари кога на сликата 30 40... Знаете ли 100 души во летниот период кога ке има? никогаш да не се лажеме. А никој не зборете сеа за забраните место да направиме протест две години не ебеа без навивачи сеа па и тие што не се вакцинирани..
 
Последно уредено:
D

dobramuzika

Гостин
Како бе сто души лозари кога на сликата 30 40... Знаете ли 100 души во летниот период кога ке има? никогаш да не се лажеме. А никој не зборете сеа за забраните место да направиме протест две години не ебеа без навивачи сеа па и тие што не се вакцинирани..
добро де, не земав да тврдам дека стварно биле 100, еве и да беа 30 или 40, на обичната трибина имаше уште кавадарчани, така да, ништо страшно и 100 да сум пишал.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.476
Поени од реакции
16.088
Aма ова сонце е штетно и удира во глава. И не е како она од пред неколку години, сега и појаки УВ зраци има.

Шега на страна стварно некако е здодевно без навивачи. Не знам како е на други трибини, ама овде во Куманово претежно одам на кошарка и има ликови кои со досетки го прават колку толку интересен натпреварот, ама пак без навивачи е како ракија без мезе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom