Навивачки групи во Македонија!

Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
Иди ти во тие теми. Мене ми се секојдневие тие типови на кои вие го дркате таму.
Овој па е Питер Пан upgraded. Остави ги да уживаат во нивните прикаски. Ме потсетуваат на моите деца, кога се фалеа дека го тепале цел клас :D ...а знам какви плашливци ми се децата .
 
Член од
1 април 2013
Мислења
255
Поени од реакции
649
Sakate normalna diskusija a site isti muabeti vrtite a sve vi e predrasudi. Kako da vi nacrtam deka so zborovi nekako ne razbirate ili taka vi odgovara... Sverceri ne se politicki nastroeni nitu drugite NG ne se ako nekoj od vodstvoto segasno ili proslo bil ili e clen vo nekoja partija.
Ako Dui ima mnozinstvo glasovi vo albanskiot tabor toa podrazbira deka sansite se golemi i vo sverceri mnozinstvoto da glasal za dui, ova ako vi znaci kako politicki nastroenost se lazete ili pak vikam taka vi odgovara. Na nasi izdanija imalo nekolku paroli protiv dui, jas licno sum i protiv toa, nema potreba navivacite da se zamarat za politickite problemi vo drzavata. Se znae zosto se odi na tribina.
Kaj drugi NG imalo poveke paroli ili protesti povrzani so politikata, nekogas Za nekogas protiv vlasta, no i tie protiv vlasta mozat da podrazbirat deka se Za partijata vo opozicija zatoa ako sakate kodeks Ultras no politica i cao.

ps: i nacionalistickite skandiranja spagat pod politika no na koj kako mu odgovara e rabotata.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Чкембари на прославата по повод 30 години Лозари. Иако времето беше катастрофално сепак беше мотив плус за одлична дружба, пиење, песна итн. FB_IMG_1622632263466.jpg
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
И сега една работа не ми е јасна и ме измачува, кои се сега број 1 на мактифото Лозари или Чкембари ?
i ednite i drugite se mnogu ponapred od vas taka da i nema
so da ti se objasnuva
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.118
И сега една работа не ми е јасна и ме измачува, кои се сега број 1 на мактифото Лозари или Чкембари ?
Mnogu ironicno prasanjeto, no za zal ako prodolzite drugite da ne postoite ke "mora" da se skarame so Lozari za da bidi interesno pa da vidime koj e koj gledajte si gi problemite a ne da izigravte interesni na forumot i da so se pikate kaj sto ne ve beri fakt e deka lozari se vo uspon se nadevam deka ke prekini koronata pa ke se pokazat i stipjani, velesani i gorce(gi nema nikade) vo fudbalot kako i fa i cpb vo kosarkata a ribari i patkari vo rakometo pa da ima interesni natprevari

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
42
Булеварко :
30 униформирани лица и НИКОБ , против 8 навивачи, денес во Струмица насила го отстрануваат навивачкото знаме во салата.
Зборувајте ми за демократија и човекови права, вие лажни пророци, шиткачи и фарисеи....
Одете ЛГБТ знаме пипнете, обиџуко симбол или било кој друг симбол на ,, етничките заедници"....
Ова е тоа ваше едно општество за сите кое ни го продавате како муда за бубрези....
Нека гледа народ и нека цени! Дали сите биле исти!
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.004
Поени од реакции
5.517
Денес почина Аце Трската
Од негови 15 години започна да ја гради легендата за неговото име. Стигна далеку, Битола беше негова. Со харизмата на лидер со неговата појава и име, Чкембари до вчера беа дупло помоќни од денес. Изгубивме многу, Битола изгуби многу.
Почивај во мир брате, НЕЗАМЕНЛИВ
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.793
Поени од реакции
17.155
Денес почина Аце Трската
Од негови 15 години започна да ја гради легендата за неговото име. Стигна далеку, Битола беше негова. Со харизмата на лидер со неговата појава и име, Чкембари до вчера беа дупло помоќни од денес. Изгубивме многу, Битола изгуби многу.
Почивај во мир брате, НЕЗАМЕНЛИВ
Бог да го прости, нека почива во мир.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom