Навивачки групи во Македонија!

Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Општо целава младина е у курац, наркомани, слабаци, пијаници пички. Нека се носат у курац сите, неможам да ги разберам децава и неможам. Ако не ве држи газот што кур провоцирате, одете и скријте се по дупки. Немаат по 50 кила на нив а влезени се во некој филм со педерки, капчиња и се јачаат на тастатура. Резил...
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Кој резил ееееј,сватој да те разбркат,па и деца да се од ткн. Комити сепак се групирани знат шо треба да прат и како треба да изреагират...Дојде батичот со моторот штама кај децата,како одделенски наставник ко ќе згрми.
Единствено шо ми е криво е само ради името шо го носите,немате доблест за то,е сега нека ви се смеј цела балканска сцена,а вие продолжете тука да пишите и да продавате мадиња за бубрези со некои провидни басни за деца...
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јас кога им трубам дека не постојат, се караат со мене по форумов со денови. Боље да признаеш дека не постоиш него ли да ти се изруга името и сите момци што вределе на запад ради 20 копиљаци што провоцираат а за 1 шамар сите ке плачат. И ова видео ке ви го вртат и маваат од глава и после 20 години. Замисли застави да имале со нив децава и да застанеле 2 коли било која група и да ги соберат со се патики. Добро и сте прошле, памет за др пат ако уште некој го има.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Јас кога им трубам дека не постојат, се караат со мене по форумов со денови. Боље да признаеш дека не постоиш него ли да ти се изруга името и сите момци што вределе на запад ради 20 копиљаци што провоцираат а за 1 шамар сите ке плачат. И ова видео ке ви го вртат и маваат од глава и после 20 години. Замисли застави да имале со нив децава и да застанеле 2 коли било која група и да ги соберат со се патики. Добро и сте прошле, памет за др пат ако уште некој го има.
Колку и да сме распаднати, не пиеме нафта за така да падне знаме.
Во Комити има група од 30тина деца кои топ се држат, цело време прават инциденти. Да биле тие, сосема друго ќе било видеово. Секогаш има и индијанци, секогаш повеќето се само јаки на фб и тоа било така во секоја генерција.
Многу пати сум кажувал дека од вакви непромислени потези се оцрнува цела група на крај. Ќе излезе некое вакво видео и тоа е тоа.
Еве минатата недела деца од Шверцери јадеа ќотек во Центар, бегаа гз преку глава. Видео нема и сега некој ќе крои заклучоци врз база на ова видео. Некогаш ќе тепаш, некогаш ќе те тепаат, а лошото е што нема координација меѓу сите членови и се случува некои небитни ликови да ја посрамат цела група.
Автоматски споено мислење:

Не сум бил денес, ниту пак ги знам новиве генерации деца освен поистакнатите.Татко можам да им бидам на овие :D
 
Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
Колку и да сме распаднати, не пиеме нафта за така да падне знаме.
Во Комити има група од 30тина деца кои топ се држат, цело време прават инциденти. Да биле тие, сосема друго ќе било видеово. Секогаш има и индијанци, секогаш повеќето се само јаки на фб и тоа било така во секоја генерција.
Многу пати сум кажувал дека од вакви непромислени потези се оцрнува цела група на крај. Ќе излезе некое вакво видео и тоа е тоа.
Еве минатата недела деца од Шверцери јадеа ќотек во Центар, бегаа гз преку глава. Видео нема и сега некој ќе крои заклучоци врз база на ова видео. Некогаш ќе тепаш, некогаш ќе те тепаат, а лошото е што нема координација меѓу сите членови и се случува некои небитни ликови да ја посрамат цела група.
Автоматски споено мислење:


Не сум бил денес, ниту пак ги знам новиве генерации деца освен поистакнатите.Татко можам да им бидам на овие :D
INVAZIJAAA VO GJORCEE


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Најинтересно е што сега одма се појавија 20 профили на искусни форумџии љочки да се фалат за ова денес, а истите се деца на возрас како тие што бегаат од сватовиве. Иста младина и шверцерат и комити, може да навиваат на жени одбојка не на фудбал.
Автоматски споено мислење:

Колку и да сме распаднати, не пиеме нафта за така да падне знаме.
Во Комити има група од 30тина деца кои топ се држат, цело време прават инциденти. Да биле тие, сосема друго ќе било видеово. Секогаш има и индијанци, секогаш повеќето се само јаки на фб и тоа било така во секоја генерција.
Многу пати сум кажувал дека од вакви непромислени потези се оцрнува цела група на крај. Ќе излезе некое вакво видео и тоа е тоа.
Еве минатата недела деца од Шверцери јадеа ќотек во Центар, бегаа гз преку глава. Видео нема и сега некој ќе крои заклучоци врз база на ова видео. Некогаш ќе тепаш, некогаш ќе те тепаат, а лошото е што нема координација меѓу сите членови и се случува некои небитни ликови да ја посрамат цела група.
Автоматски споено мислење:


Не сум бил денес, ниту пак ги знам новиве генерации деца освен поистакнатите.Татко можам да им бидам на овие :D
Абе јас те разбирам многу убаво ама сите останати нема да те разберат и сега само групата ке јаде срам а и сите останати Македонци, затоа што вие тука ги преставувате на некој начин Македонците. Затоа ви кажав пред некоја недела дека немате организација никаква се собрале 10 деца во 23 ка и они комити се, ке ги снимаат како јадат ќутек и цела група пати. Моментално повеќе сте штета него ли ќар од вас за цела ситуација во државава.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Браќава мобилизација за рок од 30 секунди собирање цел чопор.
Брука е ова ако немаш муда не провоцираш крај на приказната.


Не знам кои се децава, али резил...
Не провоцирај ако не ти држи гз.
Сабјо вакви муабети не од типот не ги знам кој се децава, знаеш ти на ѓаволот дупката каде е ај ти,2-3 информаци распрашувања,и целиот свет ти е на дланка.Гледам ќе има шљакање сеа у група :icon_mrgr: некоја воспитна до душа да беа стадионите отворениза публика на следната утакмица ќе имаше пресметки:pos:вадење маици,гаќи и тн :pos:
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Си се степал, си правил инцидент, никогаш нема да стапиш во стадион, доживотна забрана.
Само вака ќе се вразумат овие таканаречени навивачки групи, тепања и фашизам нема место во спортот.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Добро, реално гледано нерамноправна борба ке беше, ама малце да се чукнеа, да фрлеа еден камен барем. Ова апла опашката подвиткување.
Толку и ќе фалеше ако фрлија камен ќе беше тресење можеби и подобро што се повлекле,башка овие и свадбари беа сигурно носеле и муниција :icon_mrgr:
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Толку и ќе фалеше ако фрлија камен ќе беше тресење можеби и подобро што се повлекле,башка овие и свадбари беа сигурно носеле и муниција :icon_mrgr:
Тоа сигурно дека имаат и оружје, ама ако ништо друго маливе се брзи па можат да избегаат, направи им еден каменобол и пали аирмаксот :)))) Заеби им ја свадбата па нека искачаат пак да се курчат 50 годишни волови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom