Навивачки групи во Македонија!

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Абе ова да го прочитам од Марик или од браќава некој па да разберам. Барем ти си со стаж на трибина и знаеш како одат овие работи. Бројката е таа. Еден куп генерации се изгубени и ги нема на трибина од добро познати причини на сите навивачи. Џабе ти се мобилизации и што ти ја знам.
Ама има на Вардар - Шкендија 1000+
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
На Вардар-Шкендија се прославуваа 3 јубилеа, дојдоа Војводи од Тетово и се направи хајп околу утакмицата па имаше и многу луѓе од цела Македонија кои не се во можност секогаш да одат за Скопје да го гледаат Вардар па затоа одат највеќе на вакви утакмици.Баш заради тие 3 јубилеа и прослави многу луѓе и отидоа да седат на запад.
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.618
Поени од реакции
7.379
iskreno kur me boli mene za tvoeto mislenje za skopje i citaj ubavo jas samo odgovaram na necii drugi postovi. vtor post ti e ovde i ni eden zbor nemas povrzano so temata...
i mene kur me boli za tebe,odgovarash na drug post so provociranje pa ete uspea da me isprovocirash i ti odgovoriv, inace si ja pratam jas temata odamna ne beri gajle, se nemase pogodeno nekoj ko tebe da me natera da pisam.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
На Вардар-Шкендија се прославуваа 3 јубилеа, дојдоа Војводи од Тетово и се направи хајп околу утакмицата па имаше и многу луѓе од цела Македонија кои не се во можност секогаш да одат за Скопје да го гледаат Вардар па затоа одат највеќе на вакви утакмици.Баш заради тие 3 јубилеа и прослави многу луѓе и отидоа да седат на запад.
Да не се лажеме Војводи повеќе од 100 луѓе не биле сиг. Лошо е што варира бројката х5 х6 на дерби од обични утакмици, кои и не се така обични. Ова мобилизација не доаѓа до израз затоа што секоја втора утакмица се карактеризира со мобилизација и веќе не се ни приметува. Како и да е сезонава од сите групи Комити имаат најголем напредок, односно пополека застануваат на нозе.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.792
Поени од реакции
17.151
Јас искрено очекував повеќе луѓе на север и југ оваа сезона, поради храброста на дечките која ја покажаа во цела полусезона.
Не знам од кои причини не се случи еден мал бум на обична публика.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Исто да напоменам додека не постојат ФА и Цпб, Комити можат многу да профитираат ако работат како што треба. А добро тргнаа на патриотска карта. Прашање е само дали екипата што ги води ке биде на крај како многу други претходни профитери, или ке ја врати групата на барем јадро од 300 души.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.070
Поени од реакции
22.103
i mene kur me boli za tebe,odgovarash na drug post so provociranje pa ete uspea da me isprovocirash i ti odgovoriv, inace si ja pratam jas temata odamna ne beri gajle, se nemase pogodeno nekoj ko tebe da me natera da pisam.

супер, добро дојде на темата... ако не си приметил овде дискутираме навивање и навивачки групи така да провокации дел од тој свет.
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
12
Поени од реакции
6
Абе ова да го прочитам од Марик или од браќава некој па да разберам. Барем ти си со стаж на трибина и знаеш како одат овие работи. Бројката е таа. Еден куп генерации се изгубени и ги нема на трибина од добро познати причини на сите навивачи. Џабе ти се мобилизации и што ти ја знам.
Kakvi poznati pricini jas ne gi znam, i koj navivaci?
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Неможе никој да е паметан и кажуе. Све зависи од екипу која гу води групу.. ултра подкованост њина пред све. Колко и да су у тој силни треба напори да се направив, да се ознои гузица за да се направи добра бројка, и пред све јака и здрава прича на трибину. Не сам бија много запознаен претходно сс ваши водеќи групе (сем профитери). Ја никога у Мк не сакам, за мене сви су непријатели, али греота е да Скопје нема јаку и здраву групу а сс име кое га носите много може да се постигне.
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
do komita ultras ako se obedinivme sega sme braka pozzzzzzzzzzzzz od fantomi sever gevgelija brat
86382163_2590120251099341_8138453234776801280_o.jpg
Автоматски споено мислење:

46393271_1806558279455546_8806366918987481088_n.jpg
Автоматски споено мислење:

dva busa i eden mini bus zasega BRAT ide podrska od sekoj grad sekoj sprema broj na ziteli (y) M.A.K.E.D.O.N.I.J.A
Автоматски споено мислење:

PLUS VETERANITE SO SOPSTVENI VOZILA yi prostuvam prosteno ti e i FANTOMI SEVER I VETERENI ULTRAS DADOVME PRED BOGA ZAKLETVA IDEME OBEDINETI ZA MAKEDONIJA ,NIKOGAS SEVERNA 72602803_2334694143308621_4555400995999318016_n.jpg
Автоматски споено мислење:

VALANDOVO,STRUMICA,DOJRAN,BOGDANCI SE E NANOZE VO OBEDINETOST ZA MAKEDONIJA AJDE SEGA CII DECA KE KOLETE
BALISTI I SVERCERI
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom