Навивачки групи во Македонија!

Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.521
Поени од реакции
3.665
Ги споредуваш Шверцери со Илири?
А ти ги споредуваш Комити со Кумани? :) Не ти е тоа добар одговор.
Не сум видел во колкава бројка идат на гостувања Илири во општинска лига али кога Слога играше во пониските лиги Шверцери идеа на гостувања по скопските села во бројка од 30-40 души, со две комбиња полицајци-плавци како чувари, па бидејќи @Colt Willcox пиша дека е разочаран од неделувањето на Кумани, чисто ме интересираше што беше причината за неделувањето на Комити во тие години. Чисто за потсетување, во тие години Комити доживеаа каков-таков процут и идеа во константна бројка од 600-700 души на обични домашни утакмици, со по 1500-2000 луѓе на дербија со Пелистер или ЛШ со Бате Борисов и ракомет во Борис Трајковски.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.795
Поени од реакции
17.163


Тафта сити :icon_mrgr:

Инаку вчера во Гостивар убава атмосфера,полна сала со две навивачки групи.
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
696
Поени од реакции
1.554


Тафта сити :icon_mrgr:

Инаку вчера во Гостивар убава атмосфера,полна сала со две навивачки групи.
Еден дел од Гемиџии гости ни беа на прославата. :D:)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
Што мислите кои се најдобрите навивачки групи во Македонија!
Дали тие можат по својата организираност или страст споредуваат со странските??

Според мене најактивни и најдобри во последно врме се:

Комити-Скопје (вардар)
Чкембари-Битола (прелистер)
Патриоти-Ресен (Преспа)
Фамили Аеродром (МЗТ Скопје)
Лозари -кавадарци (Фени)
Пирати-(металург Скопје)
ФАНТОМИ СЕВЕР (ГЕВГЕЛИЈА)
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ФАНТОМИ СЕВЕР (ГЕВГЕЛИЈА)
БАГЕРИ ( МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА) ПА СЕКОЈ СПРЕМА ГОЛЕМИНАТА НА ГРАДОТ КОЛКАВ Е ГРАДОТ ТОЛКАВИ СЕ И НАВИВАЦКИТЕ ГРУПИ АМА ИМА МАЛИ АМА ЛЈУТИ
Автоматски споено мислење:

ФАНТОМИ СЕВЕР (ГЕВГЕЛИЈА)
БАГЕРИ ( МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА) ПА СЕКОЈ СПРЕМА ГОЛЕМИНАТА НА ГРАДОТ КОЛКАВ Е ГРАДОТ ТОЛКАВИ СЕ И НАВИВАЦКИТЕ ГРУПИ АМА ИМА МАЛИ АМА ЛЈУТИ
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.795
Поени од реакции
17.163
Рибари Изола. Словенија.
Убава баклијада сте направиле,мислам дека оваа прослава ви е подобра и поуспешна од онаа за 25 години.Тоа значи дека сте напреднале за тие 5 години како група.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.795
Поени од реакции
17.163
Си ја згрешил темава друже,еве каде може да дискутирате ти и останатите од твојата група
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.521
Поени од реакции
3.665
Си ја згрешил темава друже,еве каде може да дискутирате ти и останатите од твојата група
Ете ги и цела Екипа 1060 од “патриотското“ Ѓорче во таа тема. Убаво е да се види како напредувала подгрупата која важеше за најсилна во Скопје. Од братство на трибина со Шверцери, до тоа да станат “војници“ на криминалци од Дижонска.
 
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Иако никогаш не сум бидел дел од нив или од било која друга навивачка група, Рибари викендов ме напраја горд охриѓанец :)

 
Член од
10 јуни 2015
Мислења
138
Поени од реакции
268
Целокупна туга. Почнувајки од нас лошо организирана пролсава ништо ново тажно. Колку имавме ресурси и можност организиравме далеу од задоволително. Рибари како да немаат идеа свем да палат окулу езерото ма да изгледаше брутално. Сигналните ракети добра досетка нема збор. Кореографијата сакам да ти кажам ама пијан сум мнгу остави за утре . Верни,верни 30 приказната продолжува тврдина ... Ако најде неој превод нека објасни (освен што е песна)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Целокупна туга. Почнувајки од нас лошо организирана пролсава ништо ново тажно. Колку имавме ресурси и можност организиравме далеу од задоволително. Рибари како да немаат идеа свем да палат окулу езерото ма да изгледаше брутално. Сигналните ракети добра досетка нема збор. Кореографијата сакам да ти кажам ама пијан сум мнгу остави за утре . Верни,верни 30 приказната продолжува тврдина ... Ако најде неој превод нека објасни (освен што е песна)
У глобала пијани 90% вртат на бившите, ти пишуваш глупости по форумов :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom