Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Цела недела се надмудрудаваме кој е послаб т.е. појак. Дојде викенд, Фк Пелистер играше дома со гостивар во ВТОРА ЛИГА ЗАПАД, вардар со 4 победи со ред го пречека дома силекс во ПРВА ЛИГА. Рк Пелистер составен од младинци во однапред изгубена утакмица против охрид. рк вардар европски шампион, во ЛШ против порто. Еве ги нашите изданија (фудбалот сликата е лоша оти е од клип извадена) а зс инцидентот шо да се лажиме, еден џандар е доволен кај нас, сите со име презиме не знат. мал град, мала група... џандаро не чува, последицте после то чуват
Стави слики од вашите изданија од на рк и фк
 

Attachments

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
cudo ste be cudo nie site drugi treba od vas da gledame i da ucime ( izvini so ne pisam pravopisno tocno ne pismen sum) samo vie imate represija samo vie ste jaki vo incidenti samo vie znajte da organizirate se nie kutrite za k”” ne ne biva naj jako bese eden pogore so imase pisano deka vo sk se raboti od ponedelnik do sabota od 8-5 dobro izvinete nie ne rabotime ne odime na rabota a ovaj ti e 4 post kaj so pisis deka ne sprecile za incident izvini ako se ljutis ne ti gi gibame poke novo pecenite braka jas ne velam deka se od nas pocna i deka sme naj jaki ama daj malce be ne tuku verglajte edno isto
p.s izvini za neubo napisanoto i deka ne kaldov tocka i zapirka se nadevam nema da mi pisis 1
Седи кец :D

Далеку од тоа дека ние сме одлични, ако си ме читал знаеш колку само критики сум пишал на форумов. Реплицирав на делот дека "ако некоја група имала репресии како вас, немало никогаш да навива". Комедии.
Автоматски споено мислење:

Цела недела се надмудрудаваме кој е послаб т.е. појак. Дојде викенд, Фк Пелистер играше дома со гостивар во ВТОРА ЛИГА ЗАПАД, вардар со 4 победи со ред го пречека дома силекс во ПРВА ЛИГА. Рк Пелистер составен од младинци во однапред изгубена утакмица против охрид. рк вардар европски шампион, во ЛШ против порто. Еве ги нашите изданија (фудбалот сликата е лоша оти е од клип извадена) а зс инцидентот шо да се лажиме, еден џандар е доволен кај нас, сите со име презиме не знат. мал град, мала група... џандаро не чува, последицте после то чуват
Стави слики од вашите изданија од на рк и фк
Хах, кажи дека во втора лига игравте дерби за прво место. Сликнете се од подолу може ќе изгледате повеќе.

Ракомет играле со младинци, ама кажи дека игравте со Охрид, со кои направивте ривалство последниов период и прв пат ви дојдоа во Битола откако пукна тиквата. Очекував многу повеќе да бидете. На трибина имате противничка навивачка група што е реткост и секогаш привлекува повеќе публика. И ние да игравме со Победа и да беа Мајмуни на пример, ќе имавме 5 пати повеќе луѓе отколку со мртвиот Силекс. Така функционира психата кај повеќето македонци за жал.
FB_IMG_1569222407209.jpg
Ова е единствена слика што ја најдов од фудбалот, од слободна процебка имаше околу 150 луѓе.
За ракометот не знам, фудбалот траеше до 5 и 20, а ракометот почна во 5. Со оглед на далечината на салата, повеќето не отидоа на ракомет после фудбалот. Од она што фатив на тв, имаше помала група што навиваше.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Крајно разочаран од нашиве скопски “навијачи„. Разбирам да има малолетни или пак 18/19 годишни на трибина, па дури и дел од времето да водат публика, и јас на времето бев дете и идев, се палев со постарите... ама ова вчера у сала беше жално. Ако некој го чита ова од Комити, да се запрашаат што им се случува. Ако фали маркетинг и промоција, нека се жалат и нека добијат некој денар. Или да се собираат и тргаат пари на страна за мала промоција (за бар) пред утакмица.

Сума сумару, околу 50тина Комити на возраст од 16 до 20 беше се што стоеше. Немам ништо против пак ке кажам, ама смешно изгледа.. Цела трибина деца.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Не заебавај дерби Пелистер со гостивар, види ја табелата 5 екипи се со 10 бода, значи НЕСПОРЕДЛИВИ се рангот на натпревари нашите и вашите, неспоредливи. По твојата логика дерби имавте и вие за прво место. Биди искрен, ако е Пелистер на местото од вардар ракомет, ке ни требаше противничка група да ја наполниме салата? биди искрен...а да, рибари беа и лани, не им е прв пат... и споредваме ЛШ каде сте шампиони а и претенденти и ова година со македонска лига каде ке се бориме за оопстанок
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Не заебавај дерби Пелистер со гостивар, види ја табелата 5 екипи се со 10 бода, значи НЕСПОРЕДЛИВИ се рангот на натпревари нашите и вашите, неспоредливи. По твојата логика дерби имавте и вие за прво место. Биди искрен, ако е Пелистер на местото од вардар ракомет, ке ни требаше противничка група да ја наполниме салата? биди искрен...а да, рибари беа и лани, не им е прв пат... и споредваме ЛШ каде сте шампиони а и претенденти и ова година со македонска лига каде ке се бориме за оопстанок
Абе вакви муабети ние да бевме шампиони, а вие 2ра лига ќе беше вака онака. Ај коа ќе дојдете во ЛШ ќе правиме муабет.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Крајно разочаран од нашиве скопски “навијачи„. Разбирам да има малолетни или пак 18/19 годишни на трибина, па дури и дел од времето да водат публика, и јас на времето бев дете и идев, се палев со постарите... ама ова вчера у сала беше жално. Ако некој го чита ова од Комити, да се запрашаат што им се случува. Ако фали маркетинг и промоција, нека се жалат и нека добијат некој денар. Или да се собираат и тргаат пари на страна за мала промоција (за бар) пред утакмица.

Сума сумару, околу 50тина Комити на возраст од 16 до 20 беше се што стоеше. Немам ништо против пак ке кажам, ама смешно изгледа.. Цела трибина деца.
Прво полувреме групата беше на фудбал. Кога дојдоа дел од групата во второ полувреме на ракомет одма се осети разлика. Не дека ги бранам комити, мизерија се, ама вчера океј беа во второ полувреме на ракометот.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Прво полувреме групата беше на фудбал. Кога дојдоа дел од групата во второ полувреме на ракомет одма се осети разлика. Не дека ги бранам комити, мизерија се, ама вчера океј беа во второ полувреме на ракометот.
Дојдоа не велам не.. Колку дојдоа? Ни 20 луѓе не беа.. Лига шампиони се игра, 2 пати врвот во Европа го достигнуваат.. и да не дојде екипа од 100 луѓе да бодри е жив резил.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.127
Поени од реакции
35.078
Комити можеа со неколку паметни потега да го зголемат бројот на навивачи со фанови од внатрешноста.Не зборувам за последниве години туку во последните 15 години.Нешто што го прават Гробари и Делије.

Ок сега Србија е и поголема но мое мислење е дека со добра политика во минатото на овој план денеска ќе имало посилна трбина со повеќе навивачи.
Имам неколку пати пишано, веројатно во 90тите со цел да се навредат Битолчани е скандирано провинцијалци, каде што после тоа е префрлено и во другите градови од државата. Мене ова ми е глупо и никогаш не сум скандирал провинцијалци, затоа што ипак не живееме на Менхетен па сеа види ги овие, дошле од Свети Николе.
Во последно време не сум сигурен дали се скандира и мислам дека веќе се отфрла тоа.
Вардар секогаш имал подршка од другите градови, а тоа може да се види и со успесите на РК Вардар.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.901
Поени од реакции
17.546
Имам неколку пати пишано, веројатно во 90тите со цел да се навредат Битолчани е скандирано провинцијалци, каде што после тоа е префрлено и во другите градови од државата. Мене ова ми е глупо и никогаш не сум скандирал провинцијалци, затоа што ипак не живееме на Менхетен па сеа види ги овие, дошле од Свети Николе.
Во последно време не сум сигурен дали се скандира и мислам дека веќе се отфрла тоа.
Вардар секогаш имал подршка од другите градови, а тоа може да се види и со успесите на РК Вардар.
Муабетот ми беше да се развиело тоа на поголемо ниво за денес да имало подгрупи и траносви на запад Комити(Струмица,Куманово,Велес,Кичево итн.)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Oti ja nema parolata za suha? Vo red ili uste e poloso...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom