Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Nemoj da bides siguren deka ste site Civilizirani i kaj vas ima otpadoci sto poveketo se palat na Srbska muzika i se osekaat srbi i bugari i posle glumat ludilo demek se nekakvi Makedonci samo ako navredat Albanci ili slicno i kaj vas ima dosta smet za cistenje i so isprani mozoci samo sto kaj Albancite toa e vo pogolem broj sto jas sum protiv toa i sekogas sum se trudel da im objasnam nekoj raboti barem na lugeto sto gi znam taka da nemoj da napagas nekoj koga tvojot dvor ne e iscisten znaci za kavga se potrebni se dvajca a kaj nas ima mnogu Sezonski Patrioti koga sakaat palat i gasat bez problem :)
Многу јасно тоа дека има,секаде има,јас таквите не ги сметам за Македонци,ги сметам за гомна без свое “ЈАС“,без сопствен мозок,кратко речено ЕБИВЕТРОВЦИ.
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Многу јасно тоа дека има,секаде има,јас таквите не ги сметам за Македонци,ги сметам за гомна без свое “ЈАС“,без сопствен мозок,кратко речено ЕБИВЕТРОВЦИ.
Epa toa mi bese muabetot deka dodeka ima takvi kvazi patrioti sto samo da se pokazat pred drugite deka ete mrzat Albanci i slicno i obranto kaj Albancite sto demek mrzat Makedonci od tie naj veke se strada toa tie isto koga ke go dades gazot pod kirija koj stigne ke te dupi, istoto se sluci i so drzavata nekoj si pravi kes vo ime na drzava i ja dava drzavata pod kirija i koj stigne ke ja lupa toa tie druze jbg sami se dovedovme vo ovaa situacija zboram za narodot bez razlika na vera i nacija
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Epa toa mi bese muabetot deka dodeka ima takvi kvazi patrioti sto samo da se pokazat pred drugite deka ete mrzat Albanci i slicno i obranto kaj Albancite sto demek mrzat Makedonci od tie naj veke se strada toa tie isto koga ke go dades gazot pod kirija koj stigne ke te dupi, istoto se sluci i so drzavata nekoj si pravi kes vo ime na drzava i ja dava drzavata pod kirija i koj stigne ke ja lupa toa tie druze jbg sami se dovedovme vo ovaa situacija zboram za narodot bez razlika na vera i nacija
Ние имаме право да ве мразиме.Во моја држава си дојден,ако седиш и трпиш добро,ако не ти се свиѓа,пасошот и ајт у друга држава,кај што ќе те тинтраат.

Да не ме сфатиш погрешно,ова не се однесува специјално за тебе.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.146
Поени од реакции
18.054
Најголем проблем е неписменоста кај населението,ја можам колку сакам да зборам против албанците и да пцујам али на крајот на денот ако се видам очи во очи нема да се степам со нив бидејки ќе размислам дека нема фајде од тоа.Се знае кој луѓе ги прават инцидентите(најчесто по наредба) некој што не му сече и нож ќе збрца ако има прилика...
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Ние имаме право да ве мразиме.Во моја држава си дојден,ако седиш и трпиш добро,ако не ти се свиѓа,пасошот и ајт у друга држава,кај што ќе те тинтраат.

Да не ме сфатиш погрешно,ова не се однесува специјално за тебе.
Zosto da mrzis nekoj samo zosto e Albanec imas pojaki likovi i faci sto izigravaat mangupi a jadat pijat zaedno so vasite Politicki Lideri zosto ne gi mrzis niv sto sekoj den ti ja omalovazuvaat drzavata znameto jazikot i neznam uste sto a se vo Koalicija so Najmakedonskata Partija VMRO koja gi sedna vo skut DUI i dosta vreme gi omalovazuvase Albancite a sega napravija DIL da zataskaat nekoja zdelka i ajde ke krevame tenzii :)
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Zosto da mrzis nekoj samo zosto e Albanec imas pojaki likovi i faci sto izigravaat mangupi a jadat pijat zaedno so vasite Politicki Lideri zosto ne gi mrzis niv sto sekoj den ti ja omalovazuvaat drzavata znameto jazikot i neznam uste sto a se vo Koalicija so Najmakedonskata Partija VMRO koja gi sedna vo skut DUI i dosta vreme gi omalovazuvase Albancite a sega napravija DIL da zataskaat nekoja zdelka i ajde ke krevame tenzii :)
Јас ги мразам тие што не и мислат добро на Македонија.А сега дали е Македонец,Албанец,Циган,или незнам уште кој,тоа не ме интересира.:)
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
278
Поени од реакции
212
Јас ги мразам тие што не и мислат добро на Македонија.А сега дали е Македонец,Албанец,Циган,или незнам уште кој,тоа не ме интересира.:)
Tocno deka e taka samo nesto imam da ti kazam nemoj da mislis deka se saka TATKOVINATA ako nekoj drug se omalovazuva ili mrzi toa ne vodi nikade. Tatkovinata i Drzavata treba da bidat nad se a kaj nas e obranto na taa karta najveke pari se pravat i se narusuvaat odnosi
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
Tocno deka e taka samo nesto imam da ti kazam nemoj da mislis deka se saka TATKOVINATA ako nekoj drug se omalovazuva ili mrzi toa ne vodi nikade. Tatkovinata i Drzavata treba da bidat nad se a kaj nas e obranto na taa karta najveke pari se pravat i se narusuvaat odnosi
Абе ти кажав тој што ја респектира државата кај што сум роден,и од мене ќе биде респектиран,само да не биде вештачко тоа.

Некој ти пиша погоре,мислам Сајбер беше.Ти се еден од ретките што размислуваат така.Другото све се испрани мозоци.
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Незнаев каде да го остаем ова, па еве овде зошто пред некој ден се водеше дискусија за тоа како ЕБР тепала деца после утакмицата Вардар - Магдебург.

http://www.mkd.mk/80869/svet/sloven...-deka-nema-da-gi-udira-gladnite-sosedi-pismo/

Ех, камо да имаше и овде вакви луѓе...секоја чест! Пример за полицаец!
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.526
Поени од реакции
10.204
Незнаев каде да го остаем ова, па еве овде зошто пред некој ден се водеше дискусија за тоа како ЕБР тепала деца после утакмицата Вардар - Магдебург.

http://www.mkd.mk/80869/svet/sloven...-deka-nema-da-gi-udira-gladnite-sosedi-pismo/

Ех, камо да имаше и овде вакви луѓе...секоја чест! Пример за полицаец!
Море се да им ебам :icon_lol:
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
А вие мислите „нашиве“ џандари сакаат да се замарaат со навијачи,да јуришаат по нив,не бре,све е наредено од горе...
 
Член од
20 ноември 2012
Мислења
451
Поени од реакции
125
kako s
Ние имаме право да ве мразиме.Во моја држава си дојден,ако седиш и трпиш добро,ако не ти се свиѓа,пасошот и ајт у друга држава,кај што ќе те тинтраат.

Да не ме сфатиш погрешно,ова не се однесува специјално за тебе.
kako sto i nie imama pravo da ve mrazime vas, ednas kazuvate deka treba da rabotime za ova drzava vo koja ziveeme, a posle koga ne vi se sviga, "nema mesto za vas tuka". nemojte da zaboravite deka vo 1997 se ubivase albanci za krevanje albansko zname, epa znaj deka mnogumina ne zaboravaat slicni i milioni drugi slucai kako toa.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom