Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
К

кременко

Гостин
па не бегај од прашањето бе одговори од кај знаеш дека има по 4000 народ на шчендија??си бил на утакмица нивна или читаш у фан клуб шкендија?
брат не сум бил на стадионот во тетово а и не глеам по фан клубови ,сепак нормално дека фановите ке се фалат дека имаат по 4000,мислам дека единствениот спортски весник во мкд е меродавен да си кажи, добро на некој натпревари натпишува повеке отколку што треба да стои но од секад во тетово а и во куманово(коа постоеше Башкими) имало голем број на публика на стадионот од тоа неможите да избегате,а глеам ти си фан на мкд ѓ.п на шампионот на мкд а самиот претседател или шо е на клубот(сега мислам дека не е ништо) изјави дека повеке публика има коа играат петлињата отколку коа игра првиот тим на Македонија

сеа јасно е ?!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
брат не сум бил на стадионот во тетово а и не глеам по фан клубови ,сепак нормално дека фановите ке се фалат дека имаат по 4000,мислам дека единствениот спортски весник во мкд е меродавен да си кажи, добро на некој натпревари натпишува повеке отколку што треба да стои но од секад во тетово а и во куманово(коа постоеше Башкими) имало голем број на публика на стадионот од тоа неможите да избегате,а глеам ти си фан на мкд ѓ.п на шампионот на мкд а самиот претседател или шо е на клубот(сега мислам дека не е ништо) изјави дека повеке публика има коа играат петлињата отколку коа игра првиот тим на Македонија

сеа јасно е ?!
Samo begaj ti od temata na edno prasanje ne mi odgovori!!!
Napagas komiti prvo, a neznaes ni koja ti e celta nemas ni argumenti, pa mi velicas balisti, pa sea ajde i po lavovi ke udiras???
Abe so sakas???
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
брат не сум бил на стадионот во тетово а и не глеам по фан клубови ,сепак нормално дека фановите ке се фалат дека имаат по 4000,мислам дека единствениот спортски весник во мкд е меродавен да си кажи, добро на некој натпревари натпишува повеке отколку што треба да стои но од секад во тетово а и во куманово(коа постоеше Башкими) имало голем број на публика на стадионот од тоа неможите да избегате,а глеам ти си фан на мкд ѓ.п на шампионот на мкд а самиот претседател или шо е на клубот(сега мислам дека не е ништо) изјави дека повеке публика има коа играат петлињата отколку коа игра првиот тим на Македонија

сеа јасно е ?!
кај изјавил дека има повеке публика кога играат петлите бе ај кажи ми??? и ти ако му веруваш на спорт далеку ке стигнеш..секогаш "na albancite" им додава по 1-2 илјади публика а на македонците толку им крати...на прославата за тетекс пишал 400 народ имало..па војводи само беа најмалце 600 бе:tapp:
П.С: Од коа ја и ти брака бе?:muahaha:
 
К

кременко

Гостин
Samo begaj ti od temata na edno prasanje ne mi odgovori!!!
Napagas komiti prvo, a neznaes ni koja ti e celta nemas ni argumenti, pa mi velicas balisti, pa sea ajde i po lavovi ke udiras???
Abe so sakas???
Брат вие ја испревртивте темата од нерези стигнавме до тоа колку вас ве поштувале

а и неам намера да се расправам по интернет за вакви глупи ствари , се глеа тоа се на стадионите по посетеноста

само пак ке кажам можда се криви тие од нерези али и вие мора да ја сносите одговорноста а не да бегате од неа:wink:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
Брат вие ја испревртивте темата од нерези стигнавме до тоа колку вас ве поштувале

а и неам намера да се расправам по интернет за вакви глупи ствари , се глеа тоа се на стадионите по посетеноста

само пак ке кажам можда се криви тие од нерези али и вие мора да ја сносите одговорноста а не да бегате од неа:wink:
A koj bega od nea kazi mi??? Imame li osum krivicni???
Nie barame da se pronajde glavniot vinovnik za incidentot poso dobro znaeme deka nie ne sme glavnite vinovnici i deka koga ideme na gostuvanje kaj so ima barem malku albanci na zbirnoto mesto doagaat sverceri i provociraat. I normalno nie sekogas vrakame i ke stane haos i pak nie sme krivi. A kaj se dznadarite da smirat situacija. Dali toa si se zaprasal. Dali ako oni bea tamu ke imase takov incident. Kaj se sea da gi uapsat "zitelite" na nerezi za toa sto pred ocite na dzandarite istepaa nevino momce od makedonska nacionalnost. dali nekoj od nasite izleze da pobara i toj slucaj da se resi???
NEEEEEE!!!!!!!!!!!!
I normalno deka ke barame pravda. I toa sto velis deka pravimeprotesti samo zasto klubot ni tone, neznam so da ti kazam......:tapp::tapp:
 
К

кременко

Гостин
кај изјавил дека има повеке публика кога играат петлите бе ај кажи ми??? и ти ако му веруваш на спорт далеку ке стигнеш..секогаш "na albancite" им додава по 1-2 илјади публика а на македонците толку им крати...на прославата за тетекс пишал 400 народ имало..па војводи само беа најмалце 600 бе:tapp:
П.С: Од коа ја и ти брака бе?:muahaha:
епа по ова дознав колку пратиш спорт , мислам тоа не беше спортска емисија беше студио 2 на А2 тв и имаше гости (претставници од повеке клубови) мислам дека се вика Благоја тој, мислам дека си поднесе оставка(ти треба повеке да знаиш за тоа сепак си фан на мкд ѓ.п) епа тој го изјави тоа што сега ја ти го пишав и ти си свесен за тоа но се не сакаш да признаеш:wink:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
епа по ова дознав колку пратиш спорт , мислам тоа не беше спортска емисија беше студио 2 на А2 тв и имаше гости (претставници од повеке клубови) мислам дека се вика Благоја тој, мислам дека си поднесе оставка(ти треба повеке да знаиш за тоа сепак си фан на мкд ѓ.п) епа тој го изјави тоа што сега ја ти го пишав и ти си свесен за тоа но се не сакаш да признаеш:wink:
I pak ne dobiv odgovor:tapp::tapp:
 
К

кременко

Гостин
I pak ne dobiv odgovor:tapp::tapp:
што сакаш одговор што не ти е јасно уште ,неможам ја цела ден со тебе да се замарам и да ти објаснувам некој ствари кои и ти ги знаеш само се праиш на тошо

кој треба да оди да се буни за нашите цело време тоа го пишеш а не кажа, за нив кој се буни ?!
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
епа по ова дознав колку пратиш спорт , мислам тоа не беше спортска емисија беше студио 2 на А2 тв и имаше гости (претставници од повеке клубови) мислам дека се вика Благоја тој, мислам дека си поднесе оставка(ти треба повеке да знаиш за тоа сепак си фан на мкд ѓ.п) епа тој го изјави тоа што сега ја ти го пишав и ти си свесен за тоа но се не сакаш да признаеш:wink:
ај бе доста збориш не го рекол тоа туку сите збореа и на работнички и он и уште некој беше збореа дека има многу малку публика на СИТЕ натпревари(не само на нашите) и збореа како да се зголеми публиката на натпреварите!!
 
К

кременко

Гостин
ај бе доста збориш не го рекол тоа туку сите збореа и на работнички и он и уште некој беше збореа дека има многу малку публика на СИТЕ натпревари(не само на нашите) и збореа како да се зголеми публиката на натпреварите!!
со овоа ми докажа дека сте пички и дека не сакате да си признаете

крај со дискусијата :helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
што сакаш одговор што не ти е јасно уште ,неможам ја цела ден со тебе да се замарам и да ти објаснувам некој ствари кои и ти ги знаеш само се праиш на тошо

кој треба да оди да се буни за нашите цело време тоа го пишеш а не кажа, за нив кој се буни ?!
Za niv koj se buni prasuvas. Da pocnam: Se bunat site partii, ne zaboravaj koj dojdoa uste odma na mestoto na zlostorot:) Imer Selmani, toj od DUI supakot, od DPA pobaraa da sme prestanele so siluvanjeto na zenite:):)
SDSM rekoa neso huligani ova-ona, od kajgana supakot novinarot napravi cel blok protiv nas:) pa duri i barase 10 gid. Sakas uste..
 
К

кременко

Гостин
Za niv koj se buni prasuvas. Da pocnam: Se bunat site partii, ne zaboravaj koj dojdoa uste odma na mestoto na zlostorot:) Imer Selmani, toj od DUI supakot, od DPA pobaraa da sme prestanele so siluvanjeto na zenite:):)
SDSM rekoa neso huligani ova-ona, od kajgana supakot novinarot napravi cel blok protiv nas:) pa duri i barase 10 gid. Sakas uste..
епа Saber тука ми наброја и некој наши т.е македонци значи чим и тие не нешто изјавиле значи дека не се задоволни значи кај вас е проблемот(навивачите-комитите)

нема потреба од повеке дискусија , ке видиме што ке се напраи :wink:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
со овоа ми докажа дека сте пички и дека не сакате да си признаете

крај со дискусијата :helou:
хмм па ти нејкеш да кажеш за кој клуб навиваш бе незнам дали има поголема пичка од тебе!!
и боље не расипувај темава:helou:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
епа Saber тука ми наброја и некој наши т.е македонци значи чим и тие не нешто изјавиле значи дека не се задоволни значи кај вас е проблемот(навивачите-комитите)

нема потреба од повеке дискусија , ке видиме што ке се напраи :wink:
Decko pak pukas u prazno abe da kazese neso zasto sme vinovni. Eve ja ti kazav 1000 pati zaso ne sme ti samo napagas...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ништо не барате вие , изглеа ви е смачено да навивате за вашиот пропаднат тим кој на секој пола саат мења тренер и кој губи од македонија ѓ.п со 5-0(која оваа година има далеку послаба екипа од лани), зошто не си признаете веке еднаш
па барем јас секоја недела си го гледам МОЈОТ клуб..............додека ти само на Телма можеш да го гледаш.......:baeh:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom