Навивачки групи во Македонија!

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.037
Поени од реакции
3.194
Ако ти е полесно за утеха види...
Нека видеТ и Комити хахахаха
Прати шо е најјако, полицијата имаше во извештајот дека бил оштетен инвертар на трибината...
Во прилог трибината... :))))
Едино можевме циментото со чекан да го кршиме и да го оштетиме инвертарот :P
Бев и јас лани во Струга против Караорман на оваа трибина , пред тебе решетки / ограда баш како во затвор да си а не на утакмица , катастрофа услови ...
Исто и вчера во Кавадарци , гостинскава лоша трибината ни простор ни ништо ..

Имам идено на доста стадиони поготово што Вардар испадна втора лига и дефинивно тие две се најлоши а имам идено во Тетово , Охрид , Струга , Велес , Кавадарци , Прилеп , Радовиш , Виница, Штип , Кичево ,Кратово , Битола , Струмица ..

Во Истанбул кога бев на Фенербахче - Вардар гостинскиот дел е направен како кафез , од страна и да те маваат тешко дека некој ке те погоди(од горе само ако успеат) , таму се направени доста побезбедни за гостинската група ...
20170824_192408.jpg

Можеби само Saber Rider од тука има повеќе стадиони посетено од мене (y)
 
Последно уредено:

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.473
Поени од реакции
9.749
Џабе друже се објаснуваме , едина реакција шо можело да биди е емоција за гол или нешто слично со играта , а јас колку што сум информиран од директни учесници во настанот немало ни реакција ни провокација , него претежно помлади деца тргнале на кај нив за да му соблечат дресовите .
Сега џабе ќе се објаснуваме , напад на фан е крш не па на лица од клуб и све тоа прај тензија .
Така да темата шо ја начна кај нас не е возможна наредни 10 години.
Еве пример место да осудите таков напад вие наоѓате оправдувања .
Кога ќе почнат навивачките групи вакви работи да осудуват можи да прајме муабет за нешто друго.
Кажуваш да се осуди ова што и е за осудување, а знаме да земеш на обични фанови што си дошле ракомет да гледаат претставено е како најголема акција што и е така за нив. Сите знаете како треба само кога е вашата страна засегната.

А вчера во Кавадарци без потреба се пуштија неколку дечки, ама па пет пати повеќе од нив отидоа да ги вратат и да ја смират ситуацијата. И јас не бев да се пее анти - Кавадарци освен некои пецкања со Лозари, црвено-бледите итн. ама бидна уште пред да дојде денот за утакмицата. Добро е барем што се искорени тоа во останатите градови освен Битола, кога ривалството и се темели заради омразата на градовите, пред 10 години кога ќе речев не бе, зошто вакви песни почнуваме без потреба, ќе те погледнат чудно и ќе ти речат што бе немој зошто да не пееме, ете сепак свеста расте за многу работи последниве години кај многу групи и не е се така црно.
 
Член од
27 март 2023
Мислења
31
Поени од реакции
254
Винари се сега таму мислам дека нема услови , нека каже некој поупатен
Условите се исти како од пред X години

Официјално инфо ќе има најверојатно следна недела

Се надевам дека ќе има гости во секој случај после толку време кај нас
 
Член од
15 септември 2023
Мислења
25
Поени од реакции
95

Attachments

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.037
Поени од реакции
3.194
Член од
26 март 2022
Мислења
362
Поени од реакции
3.546
Dobri paroli Lozari, a jbg treba vam i eden fan club Komiti da otvorite, mnogu maici u pm.
Ај образложи зошто ти се убави и дали имаат поента? Може и некој од Лозари. Гледам за политика се фатиле, па да пресметаме што како:)
 
Член од
2 ноември 2022
Мислења
54
Поени од реакции
120
Можност за 2кола поред со две навивачки групи? Тиквеш-Брегалница
Лозари-Фаланга. Дали ќе гостуваат Фаланга?
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
341
Поени од реакции
1.117
Овој па шипуркава од пусти комплекс се ќе каже само против Комити да е, или можеби албанската трева и тебе ти го исушила мозокот па не знаеш што пишуваш.
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.916
Поени од реакции
6.656
До кога ќе се лажате и ќе си ги продавате приказните самите на себе дека сте изглегле од кругот наречен локалпатриотизам, кога во секој дуел, кога ќе се осети дека има отпор и е дерби, единствени навреди кон противникот ви се на релација Скопје метрополата, другите градови се села , цела таа идеологија на "клубот на народот" пропаѓа полесно од кула на карти при прв дерби дуел.

Прво дерби, прв дуел со отпор и веднаш пукање на песни со деградирање на другиот град, неговите жители, споменување на кавадарчанки во негативен контекст, пеење песни, покажување скопска сила (чеки нели сте над тоа ) и докажување дека покрај се, волкот може само да го смени влакното, но карактерот не го менува никогаш.
А да биде трагедијава поголема знаме Кавадарци имате вадено пред некоја година кај вас на трибина, самите себе се испрозивавте со сите тие навреди наменети кон другиот град, тешко оние кои веруваат у заблудава дека некогаш ќе бидете повеќе од само Скопје.


кавадарчанка.png
 

Kajgana Shop

На врв Bottom