Навивачки групи во Македонија!

Член од
11 март 2023
Мислења
370
Поени од реакции
415
Хулигану неделата имате шанса за одмазда,бујрум:)
Викенд е сега па и ти... ајде нареден пат. :ROFLMAO:

изменето, што е најтрагично за менталитетот наш, сега стварно ќе се истрчаат скопјаниве да направат некоја акција, пошто ветија одмазда, најверојатно ќе има каменување или бушење гуми, или велико купување маици од Чкембари па во недела да се објави слика демек кутнале реквизити.., типично македонско, а "Пи-Ди" го наполнаја инвентарот од форумов, од што сме "паметни" кој од кој раскажува повеќе, па нема да остават туку-така.. и така 2-3ца ќе изедат кривична за НЈРМ, ќе се напишат уште 5-16 страни овде, и пак во круг..
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.044
Поени од реакции
9.073
Осеќам дека ке им се врати кога најмалку ке очекуваат по некој период кога ке спласне тензијата
Е сеа дека комити ке дочекаат шанса од обични луѓе по Ск да земат маици кои дошле рекретивно пред натпревар у некое кафанче малку тешко немаат фан база толкава останативе па да прават инвазија у Ск
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
23
Поени од реакции
37
Осеќам дека ке им се врати кога најмалку ке очекуваат по некој период кога ке спласне тензијата
Е сеа дека комити ке дочекаат шанса од обични луѓе по Ск да земат маици кои дошле рекретивно пред натпревар у некое кафанче малку тешко немаат фан база толкава останативе па да прават инвазија у Ск
Сто пати ќе кажам тука дека обичен фан не е чепнат и доста прикаски тука нека се прекине темата ви објасни дел од случките Favorito.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.679
Поени од реакции
64.248
Сто пати ќе кажам тука дека обичен фан не е чепнат и доста прикаски тука нека се прекине темата ви објасни дел од случките Favorito.
Интересно е што Фаворито ја објасни случката каде што единствено се земени реквизити од навивачи (Жути и компанија, колку и да не се активни во Комити, сепак се име сами по себе).
Го наброи и земањето на маиците Лисиче, кои допирна точка немаат со Комити.
И кажа дека УСПАТНО ГИ СОБЛЕКЛЕ СИТЕ ШТО ГИ ВИДЕЛЕ со реквизити по пат. Значи од 20+ реквизити, над 10 сте земале од тие што ги виделе по пат и луѓето поим немаат од навивачки свет.
Што може и да се види по земените реквизити, дресови и пазарски маици.

Еве ви исти ваков поход од завчера, меѓу Армада и Торцида.
Вие сте земале реквизити од навивачи, колку и Армада од Торцида.
Screenshot_20230526-154601_Facebook.jpg
Screenshot_20230526-154654_Facebook.jpg

Не сакам да го објавувам човекот, ама треба ли да ставам слика од дечкото од Мислешево кого го соблекоа во Охрид на суперкупот и се фалеа со реквизитот на страните на нивните подгрупи?
Да видат сите за каков навивач се работи.

Се гледа дека тие што коментирате сте пациенти од по 15-6 години или заебаните старци од Битола со фејсбуци со две имиња од нив и сопругите. Ќе ви дојде редот, сега сте небитни, поважна е битката за ФК Вардар ;)
 
Член од
29 април 2023
Мислења
8
Поени од реакции
21
Читам и неможам да се доначудам, мизерија.

Си се пофалија Лозари и Чкембари со то шо ви паднаа еден куп реквизити. Комити 1.000 души супер бројка за бараж натпревар. И то е то крај на муабетот, арно ама...

Оти не не нападнавте (а тие 1.000 души), памти некој таков напад? + Полиција, кордони на секој чекор, утакмица од висок ризик, се знаеше како ќе биди во Кавадарци. Јас не памтам. Имаше еден обид од Комити да нападнат толпа на Чкембари 2012 година, па после квичеа ,,Немојте македонци сме", од тогаш на ваму само со камења.

Било поминало то во Кавадарци, наместо да барате начин да му возвратите во иста мера, вие закани, уцени, крвна одмазда, па ќе оделе по студентски, по факултети, па ќе треселе, па крв ќе паднело нормални сте? Срамота е.

И достате со то, жени, деца, мајки, пензионери аман те ! Никој не им е крив шо си заминале на своја рака, требаше тогаш да мислат и тие ама и вие, убо сте пишале да ги почитуваат правилата на групата арно ама сакале в кафанче да седнат е сега му паднале маици и шалој, е му паднале, требаше да мислат, а не 1 недела да плачите, дедо, баба, мајка, ќерка, пензионери АМАН ТЕ. Требало да знат дека Кавадарци одат, а не Охрид или Гевгелија. Ама после еб*ње нема каење, така да прифатетеја реалноста.

Лозари/Чкембари - Комити 1-0.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
ne mojs radi edna akcija da od lozari i ckembari da pisis deka bilo 1:0 za niv
 
Член од
23 мај 2023
Мислења
23
Поени од реакции
37
Дај бе стајте катанец,мизерија е ова..Копиљациве матер и ебаа на темава.
Како бе хулигани кога вас ве тепаат жени и деца демек биле нападнати ,а кога вие напаѓате 30вс1 херои???
 
Член од
1 октомври 2022
Мислења
56
Поени од реакции
227
Како бе хулигани кога вас ве тепаат жени и деца демек биле нападнати ,а кога вие напаѓате 30вс1 херои???
Ништо не му напраиле на тој дечко , 15-16 дечки биле спремни да налетаат на секакви ситуации и не споредувај го дечкото кој налетал на екипата со последните настани затоа што и тоа како има разлика.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.960
Поени од реакции
2.809
Исти курац се Лозари и Армада , неможат против Комити и Торцида па земале од обични навивачи маици и сега се курчат во овие два случаеви ..

Комити сите посакувавме напад од Лозари , каква екипа беше во неделата 90 % бевме све постари па и доста луди фаци од времето видов кај нас , колку пиротехника носевме комотно пола град ке беше демолоран да се појавеа Лозари ..... :D
 
Член од
25 мај 2023
Мислења
3
Поени од реакции
3
Читам и неможам да се доначудам, мизерија.

Си се пофалија Лозари и Чкембари со то шо ви паднаа еден куп реквизити. Комити 1.000 души супер бројка за бараж натпревар. И то е т
Исти курац се Лозари и Армада , неможат против Комити и Торцида па земале од обични навивачи маици и сега се курчат во овие два случаеви ..

Комити сите посакувавме напад од Лозари , каква екипа беше во неделата 90 % бевме све постари па и доста луди фаци од времето видов кај нас , колку пиротехника носевме комотно пола град ке беше демолоран да се појавеа Лозари ..... :D
Леле филмој 500 хехехеххе
Интересно е што Фаворито ја објасни случката каде што единствено се земени реквизити од навивачи (Жути и компанија, колку и да не се активни во Комити, сепак се име сами по себе).
Го наброи и земањето на маиците Лисиче, кои допирна точка немаат со Комити.
И кажа дека УСПАТНО ГИ СОБЛЕКЛЕ СИТЕ ШТО ГИ ВИДЕЛЕ со реквизити по пат. Значи од 20+ реквизити, над 10 сте земале од тие што ги виделе по пат и луѓето поим немаат од навивачки свет.
Што може и да се види по земените реквизити, дресови и пазарски маици.

Еве ви исти ваков поход од завчера, меѓу Армада и Торцида.
Вие сте земале реквизити од навивачи, колку и Армада од Торцида.
Прегледај го приврзокот 379827
Прегледај го приврзокот 379828

Не сакам да го објавувам човекот, ама треба ли да ставам слика од дечкото од Мислешево кого го соблекоа во Охрид на суперкупот и се фалеа со реквизитот на страните на нивните подгрупи?
Да видат сите за каков навивач се работи.

Се гледа дека тие што коментирате сте пациенти од по 15-6 години или заебаните старци од Битола со фејсбуци со две имиња од нив и сопругите. Ќе ви дојде редот, сега сте небитни, поважна е битката за ФК Вардар ;)
Срамота е да се споредувате до Торцида кога сте светлосни години назад.Торцида никогаш не би нападнала 30вс 1 моментално сте на нивото од $ кога тепате некој или кога земете нешто одма фама се крева а кога ве тепаат и ви земаат знамиња и реквизити одма тоа се баби,дедовци,деца и жени не летајте толку високо воопшто никој не ви се плаши кога сите знаеме дека сте пички во душата ✌
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
435
Поени од реакции
1.769
Интересно е што Фаворито ја објасни случката каде што единствено се земени реквизити од навивачи (Жути и компанија, колку и да не се активни во Комити, сепак се име сами по себе).
Го наброи и земањето на маиците Лисиче, кои допирна точка немаат со Комити.
И кажа дека УСПАТНО ГИ СОБЛЕКЛЕ СИТЕ ШТО ГИ ВИДЕЛЕ со реквизити по пат. Значи од 20+ реквизити, над 10 сте земале од тие што ги виделе по пат и луѓето поим немаат од навивачки свет.
Што може и да се види по земените реквизити, дресови и пазарски маици.

Еве ви исти ваков поход од завчера, меѓу Армада и Торцида.
Вие сте земале реквизити од навивачи, колку и Армада од Торцида.
Прегледај го приврзокот 379827
Прегледај го приврзокот 379828

Не сакам да го објавувам човекот, ама треба ли да ставам слика од дечкото од Мислешево кого го соблекоа во Охрид на суперкупот и се фалеа со реквизитот на страните на нивните подгрупи?
Да видат сите за каков навивач се работи.

Се гледа дека тие што коментирате сте пациенти од по 15-6 години или заебаните старци од Битола со фејсбуци со две имиња од нив и сопругите. Ќе ви дојде редот, сега сте небитни, поважна е битката за ФК Вардар ;)
Нервозен ми делуваш ? Во ред е олабај 20 поста испиша за случката ни еден објективен само релативизираш. Јасно е и едноставно ваши членови поранешни и сегашни и некој тука од форумот не следеа инструкции и мислеа дека Кавадарци ќе е пикник и во вашиот замислен свет дека сите се за Вардар ќе се шетат низ град. Епа ви ја покажаја реалноста дека не баш сите се за Вардар , признајте пораз и барајте си ја вината во вашите. Уште еднаш никакви деца, старци и симпатизери не се напаѓани!!!
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
10.667
Поени од реакции
18.894
smeski... komiti dojdoa napravija shou u kavadarci i gi izmocaa domakinite za site pari. nikogas nema da ima tolkav navivacki spektakal vo kavadarci. vardar i komiti si ja ostvarija celta.

sve sto citame ovde e grupa picenca od bt i kv sto napagale pred da dojdat komiti. tolku. picki. znaea sve i koga ke dojdat i kade se sobiraat ama odlucija da napadnat luge nadvor od grupata zatoa sto se picki. takvi se rodeni. ednostavno nikogas nema da izlezat od nasa senka pa mora vaka da pickarski... :toe:
Автоматски споено мислење:

Леле филмој 500 хехехеххе


Срамота е да се споредувате до Торцида кога сте светлосни години назад.Торцида никогаш не би нападнала 30вс 1 моментално сте на нивото од $ кога тепате некој или кога земете нешто одма фама се крева а кога ве тепаат и ви земаат знамиња и реквизити одма тоа се баби,дедовци,деца и жени не летајте толку високо воопшто никој не ви се плаши кога сите знаеме дека сте пички во душата ✌
sramota e sto vas ve stavile na nivo na armada... vie ste ko ciganite sto palat gumi pod mostovite koga nema dzandari... zapali pa begaj... picki :toe:
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
105
Поени од реакции
438
Добро бе колку дена помина што е со вас сте му рипнале на ж... 20 души добро е го знаете како човек од комити(фронт) машки ви застанал и тоа е што пишувате после толку дена не разбирам комплекс или што е работата барем коментарите да се на место помина Кавадарци ајде пуштете да видиме сезонава колку какви кореографии бакљи сте напраиле а не 30 страни глупости :ајнапиво:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom