Навивачки групи во Македонија!

Член од
1 февруари 2023
Мислења
61
Поени од реакции
110
Уфффф пошто овде веројатно мислиш дека се сите заостанати и освен Кајгана форум не биле членови на ниту еден друг, колку само е ова површно што го имаш напишано и колку нема врска. Прво ако си бил член на релевантни форуми, ќе имаш т.н форум култура. Тоа значи дека ќе се преставиш првично на која група припаѓаш,( стаж на трибина, години, навивачка секција на која припаѓаш - добро ова баш и не е за на Кајгана) Друго кога станува збор за конкретните акции само ги прокоментираат односно кој е победник во истите не се оди во детали или нешто повеќе. Десет луѓе ти ја објаснија суштината со маицата, де добро знаеме дека е лесно достапна и може да се купи. Да не се разговара за џемпери затоа што вадењето реквизити за сите групи во странство е нормална работа пошто вадат редовно 10 -20 нови сезонски реквизити и е нормална работа додека овде за да направиш нешто треба доста да се испотиш за жал. За одземена маица во слободна продажба ничива реакција нема да биде бурна, веројатно како едуциран сам знаеш дека вредност имаат само екипните и лимитираните реквизити. Искрено по ова што овде го прочитавме единствена бурна реакција за небитен реквизит е само твојата ничива друга. Многу си успешен во тоа да правиш будали 10 луѓе кој ти дадоа доста квалитетни аргументи. Дали некој кој бил дел од релевантен форум пишува работи од типот не си доволно едуциран или слично?
Pazi, posle sekoja konstatacija imas na kraj " pa dobro" sto znaci deka za golem del od rabotite se soglasuvas samo sto verojatno ne ti odgovaraat od koja strana se kazani.So ostanatiot del od posotot dosta precizno go opisuvas profesorot koj se pretstavuva kako 87_47 bidejki pred se poradi nego i pocnav da pisuvam iako dolg period od vreme na vreme znam da procitam diskusija tuka, i pokraj toa sto podforumot za navivaci ne e mesto kade sto se sobiraat vistinskite tifo sledbenici, i toa dobro go znaes sigurensum. On na site im kazuva deka ne se educirani, deka toa i toa ne e spored kodeksi, ocenuva drugi grupi. Pak ke kazam, ke povtoram ne znam po koj pat,i pokraj kvalitetnite argumentirani odgovori kako sto vikas, nikoj ne dade odgovor na prasanjeto zasto togas tolku se kuka na ona zname zemeno vo Struga ili na maicite slikani od Sverceri koga gore-dole toa mu doaga recisi isto, Se protnuvaat lagi deka koga doagale Partizan ili CZ so MZT imalo zastavi segde niz salata, sto apsolutno ne e tocno zatoa sto tie sekogas se grupirani vo svojot kop. Poradi atraktivnosta na sportot toj kop e prilicno golem za ovie standardi tuka pa vizuelno im izgleda deka pola sala naviva za protivnicki klub. Se zaborava i deka vo 2013,imase napad vrz Grobari vo Boris Trajkovski na sred tribina, pa 2015 pred sala....
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.444
Поени од реакции
6.303
Многу скромни и ненавијачки марки на облека, башка тетоважи, бицепси трицепси набилдани, North Face, капчиња со лого од Hooligans.cz итн... :D
Ред Бул ти дава крила, Норт Фејс не ти дава мадиња!? :pos:
Туку, цел ден помина, а уште ниту една група не "честитала празник" на ривалска група, пропратено со слики направени на заебанција извадени од Hi5 :D
Се оправи малку сценава или пропуштив некоја честитка? :D
Не се секирај уште врти сликата по ФБ од еден твој имењак кај шо се “бацват” во возо:icon_mrgr:
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Mesto da kazete bravo za sto ne se dozvolilo da ima znaminja od grobari od partizan se fativte deka se sobleklo maica od nekoj srbomani pa sto treba da im se naprai za toa skadiranje juzna srbija??
Ama ne drugo e kaj nas se ke se naprai i ke se zbori za toj so naprai podobro.
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
291
Поени од реакции
1.565
Комплексите си го прават своето , јадете вие гомна колку сакате , кажете од која група сте да знаеме чисто информативно , на Џони го боли тоа што неговата група се изглупира со знамето како да беше малце па уште го извадија и запалија на последниот дуел ....Па сега нешто пробува да се оправда ако знамето било од фанови тогаш и ова од вчера не е ништо поарно само што разликата е во тоа што на наш официјален профил не е објавено ништо такво , и вашите браќа ( 100% правилен потег секоја чест ) објавија одземени реквизити од нивни сограѓани со иста цел како и Комити вчера , имаше соооштение дека ке има 0 толеранција кон таквите , и крај на темата не се бламирајте повеќе , а и немора да честитате или поздравете за вчерашното издание , пароли , бројка , навивање , изглед , ......Јасно ни е дека ДОМИНИРАМЕ.
Поздрав.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.683
Поени од реакции
2.244
Ред Бул ти дава крила, Норт Фејс не ти дава мадиња!? :pos:
Коментарот беше наменет за оние што велеа дека реквизитите не биле земени од навивачи туку од обични фанови, па од сликите потоа се виде дека не било така. Мислам да не се праиме будали, се знае дрес кодот горе доле во навивачкиот свет кој е, кои марки се фураат,стил итн...
 
Член од
2 февруари 2023
Мислења
100
Поени од реакции
443
Pazi, posle sekoja konstatacija imas na kraj " pa dobro" sto znaci deka za golem del od rabotite se soglasuvas samo sto verojatno ne ti odgovaraat od koja strana se kazani.So ostanatiot del od posotot dosta precizno go opisuvas profesorot koj se pretstavuva kako 87_47 bidejki pred se poradi nego i pocnav da pisuvam iako dolg period od vreme na vreme znam da procitam diskusija tuka, i pokraj toa sto podforumot za navivaci ne e mesto kade sto se sobiraat vistinskite tifo sledbenici, i toa dobro go znaes sigurensum. On na site im kazuva deka ne se educirani, deka toa i toa ne e spored kodeksi, ocenuva drugi grupi. Pak ke kazam, ke povtoram ne znam po koj pat,i pokraj kvalitetnite argumentirani odgovori kako sto vikas, nikoj ne dade odgovor na prasanjeto zasto togas tolku se kuka na ona zname zemeno vo Struga ili na maicite slikani od Sverceri koga gore-dole toa mu doaga recisi isto, Se protnuvaat lagi deka koga doagale Partizan ili CZ so MZT imalo zastavi segde niz salata, sto apsolutno ne e tocno zatoa sto tie sekogas se grupirani vo svojot kop. Poradi atraktivnosta na sportot toj kop e prilicno golem za ovie standardi tuka pa vizuelno im izgleda deka pola sala naviva za protivnicki klub. Se zaborava i deka vo 2013,imase napad vrz Grobari vo Boris Trajkovski na sred tribina, pa 2015 pred sala....
Многу ми е мака ова да го правам да исправам криви дрини, ама очигледно ќе биде долг ролеркостер. Друг навивачки форум во Македонија освен овој не постои ниту пак имало обид од некого да направи ист. Овде пишуваат луѓе кој се во организација на речеси сите групи и како таков немаме друг за нешто поквалитетно. Само разликата е во тоа што овде можам да направам акаунт Чкембари ВЕЧНИ и да тролувам да пишувам глупости во нивно име. Не, не е најмеродавен ама нагласувам друг нема! Делот во заграда е она кое не е баш за на јавен форум. За знамето во Струга. Прво фан - знамињат во Македонија општо се реткост јас ретко имам видено некаде низ некој стадион или сала да стојат на друго место. За другото немам нерви. За крај почасти не со тоа да ни обелодениш на која НГ си член.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Ред Бул ти дава крила, Норт Фејс не ти дава мадиња!? :pos:

Не се секирај уште врти сликата по ФБ од еден твој имењак кај шо се “бацват” во возо:icon_mrgr:
Абе се ожени човекот, бришете тоа сликите :))
 
Член од
1 февруари 2023
Мислења
61
Поени од реакции
110
Многу ми е мака ова да го правам да исправам криви дрини, ама очигледно ќе биде долг ролеркостер. Друг навивачки форум во Македонија освен овој не постои ниту пак имало обид од некого да направи ист. Овде пишуваат луѓе кој се во организација на речеси сите групи и како таков немаме друг за нешто поквалитетно. Само разликата е во тоа што овде можам да направам акаунт Чкембари ВЕЧНИ и да тролувам да пишувам глупости во нивно име. Не, не е најмеродавен ама нагласувам друг нема! Делот во заграда е она кое не е баш за на јавен форум. За знамето во Струга. Прво фан - знамињат во Македонија општо се реткост јас ретко имам видено некаде низ некој стадион или сала да стојат на друго место. За другото немам нерви. За крај почасти не со тоа да ни обелодениш на која НГ си член.
Da kazeme nezavisen, covek koj sto ja prati domasnata/regionalnata/evropskata tifo scena kaj kogo ne proagaat muabeti od tipot "nie sme najjaki, nie sme najdobri, nie i nikoj drug"
Nisto licno protiv nitu edna grupa, nitu pak pristrasni simpatii. Ok e?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.604
Поени од реакции
2.655
Da pisam I jas nesto aj poso ko so gledam uste ja neam napisano nek si ibe..
Vcera se bese super od brojka, navivanje organizacija. Edino mi smetase parolata za Delcev (anti bugarkska) a ne vadis nisto za Makedonstinata i anti srbska parola vo uslov koga igras so srbska ekipa. Ne smee I nemoze toa. Srbskite navijaci otvoreno ne negiraat kako nacija a nie nisto! Ocigledno srbizmot sueste ima golemo vlijanie kaj nas a premnogu sme napukani so anti bugarska retorika uste od YU vremeto.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
246
Поени од реакции
774
Браво за скроз банална работа отепавте 10 страни безцелна дискусија. Од кога стана нормала гостински симпатизери со дрес и знаме како пауни да ти се шетат во сала или стадион без никакви последици? На Мзт во Аба? Јас 15 години присуствувам како симпатизер на утакмици на Пелистер во Скопје, па никогаш не сум се осмелил да одам со обележје не клубот и то ми е нормално.
Комити постапиле правилно, ама да се фалиш или ете да потенцираш за то е во најмала рака безпотребно, па и смешно. Едноставно е, ако му се дозволи на гостински симпатизери таква поволност тоа е пораз на домашните, а доколку не му се дозволи никому ништо.
Автоматски споено мислење:

Секад ме чудело од кај поврзаноста на 2 фебруари со педери. Баш сеа и проверив, никаде по интернетов денов не се поистоветува со педерски празник. Којзнае од кај излегол муабетот ,,празников,, да стане дел од колективната меморија на навивачките групи :pos:
Во поранешна Југославија втори-втори е познат како ден на педерите. Надвор од тие граници е скроз небитен овај датум.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
304
Поени од реакции
1.628
Сума сумарум, ниту Комити се курчат дека паднале некаков трофеј, ниту тие србоманчиња од јужна србија се гробари, ниту пак ќе бидат некогаш. Можат само да бидат јужни српчиња и да маштат дека се дел од нив, и дека на некој ќе му чуе ако им сменат личен опис поради нивниот идиотлук...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom