Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 ноември 2022
Мислења
40
Поени од реакции
240
Абе Горан барем ти треба да знајш и да ти биди јасно.
Чкембари официјално како група НИКОГАШ и НИГДЕ поќе нема да се појават организирано освен на утакмица на Пелистер.
ТОЈ Е СТАВОТ НА ГРУПАТА. И така ќе остани.

Е сега, поединци (многу) ќе не има секогаш и сегде, кој како си се осеќа.
Не одам во име на Чкембари, не одам како Битолчанец, одам како М-А-К-Е-Д-О-Н-Е-Ц!
Толку е дискусијата.
Олабајте се и спремајте се. :)
Da ne bidi posle lele sho ni trebase da se pojavime voopsto, ili spremni ste da kutite ko misiri za da ne izgorite? Spored mene se shto ima politicka pozadina navivaci ne treba da se meshat, odete tamu so pandov i kompanija neka ve nasamarat. Ako trebase da se brani Makedonija do sega vo bezbroj navrati trebase drzavata da gori od radikalni protesti. Oti edno nesto ne razbirate, nie ne sme narod, pola se vmro pola sds i si gi gledat interesite, nikoj ne si ja pika glata v torba za nekoj si ideali koga drzavata e otidena u kurac. Tie malkute sho ke branat nekakvi ideali prvi ke izgorat vo ognot i politicarite na vestite ke gi obvinat kako huligani i ke sledat soodvetni prijavi za dobroto na megusosedskite odnosi. Ne vi e gledan ovaj film? ili sakate pak repriza i da si ja ceshate glavata?
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.468
Поени од реакции
6.531
Da ne bidi posle lele sho ni trebase da se pojavime voopsto, ili spremni ste da kutite ko misiri za da ne izgorite? Spored mene se shto ima politicka pozadina navivaci ne treba da se meshat, odete tamu so pandov i kompanija neka ve nasamarat. Ako trebase da se brani Makedonija do sega vo bezbroj navrati trebase drzavata da gori od radikalni protesti. Oti edno nesto ne razbirate, nie ne sme narod, pola se vmro pola sds i si gi gledat interesite, nikoj ne si ja pika glata v torba za nekoj si ideali koga drzavata e otidena u kurac. Tie malkute sho ke branat nekakvi ideali prvi ke izgorat vo ognot i politicarite na vestite ke gi obvinat kako huligani i ke sledat soodvetni prijavi za dobroto na megusosedskite odnosi. Ne vi e gledan ovaj film? ili sakate pak repriza i da si ja ceshate glavata?
Не се разбираме изгледа, Чкембари НЕМА да присуствуват.
Баш дека ни се гледани овие филмој групата си има став. Неколку пати го повторвам истото не знам оти не сфаќате.

Ги мешате работите, тука напоменавме и пишиме како поединци.
Дали ќе идам јас, шо ми е планот, за шо сум спремен итн сигурно нема да пишам на форумот.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
Горан БТ, свесно не ти враќам заради темата. Ама во пет коментари не прозиваш, иако темата е поврзана за друго прашање.

После 35 години постоење на Тифо сцената (плус минус некоја година претходно кога постоеле помали групи), уште дискутираме за тоа "како бе успеале да врзат Комити неколку баклијади сезонава"..сериозно?

За жал, групите во минатото во најголем дел биле сведени секогаш на "ура" и на собирање пари единствено за прослави, па од таму и твоето размислување за жал. Оваа генерација Комити го промени тој терк. Постојано сме во акција, групата работи со полна пареа на секое поле. Кога ќе разбереш дека доаѓањето на трибина е последен дел од животот на еден навивач, тогаш можеби ќе разбереш за што ти зборам. Времето што го потроши дома да правиш "математики" за тоа колку ни чинеле плакатите, билбордите да го искористеше да направиш некој производ кој ќе го продадеш и ќе направиш пари за групата, немаше да трескаш вакви зелени, со почит за годините, ама ја претеруваш. Па само 900 маички сега продадовме. Само зимава извадиме десет пати повеќе производи од што вие извадивте за претходните 5 зими. Ама послесно е да седиш дома во фотеља и да куцкаш како сево ова не е вистина и дека некои чичковци стојат во позадина и командуваат за некаква си агенда..Комити единствено одработуваат за една агенда - Вардар. Тоа нека ти биде јасно. Ако ова се смени, јас прв ќе излезам и ќе пишам, зошто сигурно нема да бидам дел од таква трибина. Затоа, доколку имаш документ, информација, фото или било што, конкретно како аргумент, слободно сподели.
Не бркај вештерки, не се замарај со Комити, работи за својата група.

Во однос на Бугарите, делумно си во право. И јас сум за тоа што помалце да се мешаме во работи кои не изгореле, ама во однос на ова прашање секогаш нашиот став бил јасен. Бугариве се актуелни последниве години. Што ве спречуваше порано да дојдете? Што ве спречи барем еднаш да отидете на гробот на Сандански? Многу е мизерно да пишуваш "Ние за Битола ќе си гледаме". Кој муабет е тоа? Што ќе гледате? Видовме како гледате, основачот директно со предавниците. Извадивме една парола само. Не сакавме да ја шириме работата. Да знаеш колку пароли не биле напишани зошто не сакавме душманите да се ситат. Затоа и ти праќав со слика со се во пп. Можев и за нив парола да направиме, ама не сакавме.

Сме ве нарекувале татари и сега сте ни љути, и не доаѓате у Скопје. Што е ова бе, детска градинка? У ќош да идеме ако не..
Видни членови ви заглавија со бугариве, ве испрозвавме, ја средивте работата ваљда. И од тогаш немаме спомнато. Дечко, 20 години ни зборите дека Скопје е албанско, вакво онакво. И сега што треба ние да направиме?
40 години напука, не можеш да видиш подалеку од сааот во Битола...среќа па постојат младинци кај вас што белким ќе успеат да ги надминат плитките визии на досегашните ваши генерации.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.244
Јас никаде не напишав дека лошо работите и од кај ви се финансиите за бакљи за пари беше муабето за прославата дека е сакапа и има индиции и муабети дека е платена од едно место и небитно е тоа со парите туку беше дека имате заштита последните години немате казни никакви за пиротехника шо палите како другите групи исто и за инцидентите па споменав Кавадарци кај шо со вас седеше тој градоначалник или шо к*р е, за во скопје со мзт и по селата кај да одиме после вас триста глупости јадиме ние за вие шо сте правеле инциденти, исто така реков дека клубот ви пропаѓа вие се крстите на грујо и змицко а од друга страна први сте за одење на гробот но нејсе тоа е ваша работа шо сакате прајте си...
Најважното беше со нашите од каде сега излезе да се оди индивидуално скопје на гробот а никогаш до сега никој не бил шо се вели зборот, дека не го гледаме клубот туку сосем друго не се оди е Нови Сад, дека тука ние друштвото на татарите во Битола дека кај нас има за Гоце спомен плоча дека пак наши ќе одат курбан оти ги знам нема да издржат, дека се е сценари и дека не треба да стојат до вас кои до вчера ни вадите знаме(парола) Чкембари се бугари имаше уште некоја работа на крај ќе дојди и газди да ви бараме за македонштината и дека ни кршите автобуси а после не можиме никаде да најдиме но небитно сите се разбравме кој како сака нека прај ова е демократија но едно е сам друго е став на група па секој со борбата своја и крстот но ќе повторам дека ништо нема да се смени на долг рок шо му е зацртано ќе биди ни знаме, ни име ништо нема да вратиме вака само некој ќе користи политички поени и друг можи да оди курбан
P. S. Се уморив овие два дена шо сакате прајте сите, само едно не ни јасно кој ве тера на ова? оти од патриотски побуди сигурно не е кога имало, има и ќе има во иднина други сто шанси да се напраело нешто а никој не напрајл ништо или многу малку па се сведува дека сте наивни или некој друг шо ќе извлечи поени!

P. P. S. И не ми реплицирајте повеќе спремајте се "сите" за Сабота ја расипавме темата со политика

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
Јас никаде не напишав дека лошо работите и од кај ви се финансиите за бакљи за пари беше муабето за прославата дека е сакапа и има индиции и муабети дека е платена од едно место
Битно е многу, не потфрлај вака педерски. Кажи кои се индициите, од кое место е платено и дали има било каков доказ за тоа или вие на корзо си го смисливте?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.292
Поени од реакции
22.541
Битно е многу, не потфрлај вака педерски. Кажи кои се индициите, од кое место е платено и дали има било каков доказ за тоа или вие на корзо си го смисливте?
de be ne li znaes? im kazaa pobratimite od tetovo so koj si ruchaa pred nekoja godina, a oni doznale od sverceri koj informacijata ja dobile od srbomancinjata od mzt... sve e toa povrzano bajo moj
 
Член од
16 ноември 2022
Мислења
15
Поени од реакции
64
Da ne bidi posle lele sho ni trebase da se pojavime voopsto, ili spremni ste da kutite ko misiri za da ne izgorite? Spored mene se shto ima politicka pozadina navivaci ne treba da se meshat, odete tamu so pandov i kompanija neka ve nasamarat. Ako trebase da se brani Makedonija do sega vo bezbroj navrati trebase drzavata da gori od radikalni protesti. Oti edno nesto ne razbirate, nie ne sme narod, pola se vmro pola sds i si gi gledat interesite, nikoj ne si ja pika glata v torba za nekoj si ideali koga drzavata e otidena u kurac. Tie malkute sho ke branat nekakvi ideali prvi ke izgorat vo ognot i politicarite na vestite ke gi obvinat kako huligani i ke sledat soodvetni prijavi za dobroto na megusosedskite odnosi. Ne vi e gledan ovaj film? ili sakate pak repriza i da si ja ceshate glavata?
Поради вакви размислувања како на тебе и на Горан државата ни стигна таму кај што е денес.Со седење дома и коментирање и не преземање барем некаква реакција,нема ништо да се смени.Остајте на младите,Гоки го напна тој курбан одење.Ни гори под земја а запнал у Нови сад на гостовање.Се гледаме на 4ти,а другите што не идат нека не филозофираат многу на форум.
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
40
Поени од реакции
240
Поради вакви размислувања како на тебе и на Горан државата ни стигна таму кај што е денес.Со седење дома и коментирање и не преземање барем некаква реакција,нема ништо да се смени.Остајте на младите,Гоки го напна тој курбан одење.Ни гори под земја а запнал у Нови сад на гостовање.Се гледаме на 4ти,а другите што не идат нека не филозофираат многу на форум.
Alo na referendum nemase mnozinstvo glasoj i pak go smenija imeto i ti mislis deka nesto ke mozis da smenis ako se pojavis, jas ne velam deka ne treba, koj saka neka odi ama efekt nema da ima. I ne kazvaj ko takvi kako mene oti ne me znajs licno, a jas ke recam teski ko mene da se, a ne 80 posto prodaeni za crvenite ili sinite, za ravotno mesto ili nekoj drug interes.
 
Член од
5 ноември 2022
Мислења
110
Поени од реакции
472
Alo na referendum nemase mnozinstvo glasoj i pak go smenija imeto i ti mislis deka nesto ke mozis da smenis ako se pojavis, jas ne velam deka ne treba, koj saka neka odi ama efekt nema da ima. I ne kazvaj ko takvi kako mene oti ne me znajs licno, a jas ke recam teski ko mene da se, a ne 80 posto prodaeni za crvenite ili sinite, za ravotno mesto ili nekoj drug interes.
Ke RAZBERETE ednas deka se odi da mu se dade pocit na covekot sto zivotot go dal za nas ne ideme nie namerno za ebenite tatari sto ke dojdat.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
Герила акции, како најава за натпреварот со Партизан.

Покрај одработената најава пред С.Ц. Јане Сандански, деновиве низ цело Скопје, комитските подгрупи преку герила акции го мобилизираат своето членсто. Утре очекуваме само победа!!!
 

Attachments

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Герила акции, како најава за натпреварот со Партизан.

Покрај одработената најава пред С.Ц. Јане Сандански, деновиве низ цело Скопје, комитските подгрупи преку герила акции го мобилизираат своето членсто. Утре очекуваме само победа!!!
На 3 та та слика десно палат шал од Партизан?
Гробари навиваат на Рк Партизан во СЕХА лига?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom