Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
е ова ми е смешно со вас.
ве нема нигде цела полусезона на ракомет, фокусот на фудбал дур постоеше фама за влез у прва лига.
зашкрпи на фудбал, нема пари за плати, ќе играте со младинци и најава ‘време е да згрми нашата песна повторно на ракомет’
мене ми е смешно ама вие си знаете
На кои утакмици на ракомет не немаше? Против РК Бутел и против Тинекс Пролет? Никогаш групата не навивала на домашни натпревари против небитни тимови, единствено се навиваше против Металург и сега против Пелистер. На почетоците се навиваше на СЕХА лига, потоа кога се дигна нивото се навиваше единствено на Лига на шампиони и на натпревари од големо значење (ф4 сеха, куп, домашно првенство). Годинав сеха се игра во скратен формат, т.е. во регуларен дел имаме само 2 утакмици на домашен терен. Дополнително, клубот не игра во ЛШ, па овие натпревари заедно со тие против Пелистер се најважни сезонава. Секогаш се гледале приоритети на РК, никогаш не се навивало на 100% од натпреварите.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
На кои утакмици на ракомет не немаше? Против РК Бутел и против Тинекс Пролет? Никогаш групата не навивала на домашни натпревари против небитни тимови, единствено се навиваше против Металург и сега против Пелистер. На почетоците се навиваше на СЕХА лига, потоа кога се дигна нивото се навиваше единствено на Лига на шампиони и на натпревари од големо значење (ф4 сеха, куп, домашно првенство). Годинав сеха се игра во скратен формат, т.е. во регуларен дел имаме само 2 утакмици на домашен терен. Дополнително, клубот не игра во ЛШ, па овие натпревари заедно со тие против Пелистер се најважни сезонава. Секогаш се гледале приоритети на РК, никогаш не се навивало на 100% од натпреварите.
со нексе у август коа не се појавивте друго зборевте. наврати се назад препрочитај. дури има и твои ставови каде го критикуваш непојавувањето на таа утакмица чинам.
според мене или навијаш или не навијаш, нема да ме чуди утре да влезе некој спонзор у кк вардар и да станеме најачи ривали и да не опсипувате тука со коментари ‘кој рече дека не навивал на кошарка, па комбат немаат пропуштено утакмица баскет од 2003’ божем ние будали сме и со меморија ко карас :)
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
neznam koj e jak na tastatura. ovde ti se samo 10% od trofeite ✌

Кое дно го допревте лелелеле

Ултрас Цементарница, знаме Кратово и Гордана брааат хахахахха

До какво психичко растројство ве донесовме леле. Ај што не одите веќе активно на фудбал, ај што јадете ќотек од фудбалерите на Шкендија, па уште се фалите со ова...Нека не им враќа никој. Греота се. Гледате дека се со дијагноза. Искрено, жал ми падна малце. Може не требаше толку да ве понижиме.
 
B

BigMac

Гостин
со нексе у август коа не се појавивте друго зборевте. наврати се назад препрочитај. дури има и твои ставови каде го критикуваш непојавувањето на таа утакмица чинам.
според мене или навијаш или не навијаш, нема да ме чуди утре да влезе некој спонзор у кк вардар и да станеме најачи ривали и да не опсипувате тука со коментари ‘кој рече дека не навивал на кошарка, па комбат немаат пропуштено утакмица баскет од 2003’ божем ние будали сме и со меморија ко карас :)
Неможе ривали да бидеме со вас од проста причина што не сте ни до колена.Толку сте очајни и бедни што ни стара постава не ве вади :)
Терајте си ривалство со бојси и онака сте на исто ниво.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
Неможе ривали да бидеме со вас од проста причина што не сте ни до колена.Толку сте очајни и бедни што ни стара постава не ве вади :)
Терајте си ривалство со бојси и онака сте на исто ниво.
друго е темата на муабетот ама ќе ја праиме $иптарската коа не ни одговара ‘а ја не знам ја сам био на подрум’. терајте си ја водата на воденицата шо ви одговара кур ме боли, упатените ќе судат :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
според мене или навијаш или не навијаш,
А, според мене кај бевте вие на утакмици? Како тоа 5 години не постоите ни реквизити ни графити, на утакмици по 5 врапчиња и сеа наеднаш нашата љубов ремек дело. Не е тоа смешно?
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
Мислам дека дискусијава не води никаде.

Првично, не знам што сакаш да докажеш? Наша неконстантност? Еве го моето мислење:

Групата НИКОГАШ не била примарно активна на ракомет. Секогаш, ама буквално секогаш се навивало само на одлучувачки домашни натпревари. Подоцна, со јакнење на клубот, активно се навиваше во рамки на СЕХА. Кога се премина скалило погоре, се навиваше само на ЛШ. Барем во однос на ова сме биле транспарентни. Е сега, доаѓаме до еден важен период. Падот на Самсоненко, доведе до пад на квалитетот на ракометот. При ова, морам да го споменам, според мене најважниот дел - расколот во Комити предизвикан од внатрешни конфликти и учества на протестите за името, каде што Комити единствени од Скопје застанаа на браникот ЈАВНО. Да не ме разбереш погрешно, знам дека имаше и од сите групи, ама товарот, репресијата и последиците ги почувствуваа најболно Комити. Тоа барем на сите им е јасно. Полицијата влагаше по домови, растураше, се закануваа со обвиненија за некаков си тероризам. Постојано беа притискани сите, водени во станици од улица буквално. Овој период не ти е мемориран гледам, ама добро...
Е кога на сето тоа ќе ја додадеш и ужасната состојба во ФК тогаш знаеш за што ти зборам. Тие малкумина кои го сочинуваа комитското јадро, бидејќи ФКВ е приоритет, се одлучија целата енергија да ја насочат таму. Се испостави како вистинска одлука. Се роди ново јадро, ново раководство на групата, кое гази буквално и сигурен сум дека ќе остане во твојата меморија.

Збориме за неконзистентност, а спомнуваш еден натпревар, при сиве овие катастрофи...

Од друга страна, Вие (ако си дел од ФА, а барем така разбрав) зошто се повлековте од трибина? Ќе објасни некој некогаш? Мислам, јавна тајна е, ама би сакал конечно да чујам од вас, ваш став. Можев и јас да ти пишам "Или навиваш или не", ама ги согледувам сите околности и оставам самите да се изјасните.

А за фудбалот, се надевам дека се шегуваш...
Најдобрите изданија на Комити се направени последните 2 години. Дур некој палеше бакљи низ една улица, некој го запали цело Скопје на кеј. Ова ти го спомнувам само, бидејќи ова е многу шугава провокација од твоја страна, со која реално се закопа.

При се ова што го прават Комити, при моменталната сила на Комити да кажеш дека ќе се откажат од фудбал...не знам што да ти кажам.

Биди здрав и жив, причекај ја полусезоната и суди! Се надевам дека јавно ќе се извиниш. Еве, нека стои пораката. Знам дека сега ќе кажеш како не си мислел така али добро..
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.742
Поени од реакции
12.726
со нексе у август коа не се појавивте друго зборевте. наврати се назад препрочитај. дури има и твои ставови каде го критикуваш непојавувањето на таа утакмица чинам.
според мене или навијаш или не навијаш, нема да ме чуди утре да влезе некој спонзор у кк вардар и да станеме најачи ривали и да не опсипувате тука со коментари ‘кој рече дека не навивал на кошарка, па комбат немаат пропуштено утакмица баскет од 2003’ божем ние будали сме и со меморија ко карас :)
Значи целата теза ти се базира на 1 пропуштена утакмица, за која како што кажа и ние бевме самокритични. Нема што повеќе да дискутираме. Годинава ќе се навива на сеха бидејќи не играме во лига на шампиони, просто е.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
друго е темата на муабетот ама ќе ја праиме $иптарската коа не ни одговара ‘а ја не знам ја сам био на подрум’. терајте си ја водата на воденицата шо ви одговара кур ме боли, упатените ќе судат :)
Не се чепкај кај што не ти е место зошто имаш само 3 опции.
1. Ги мразиш Комити штом нешто прашуваш.
2. Ти поставуваат прашање на прашање.
3. Сигурно си мој 5 ти профил.
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
Не се чепкај кај што не ти е место зошто имаш само 3 опции.
1. Ги мразиш Комити штом нешто прашуваш.
2. Ти поставуваат прашање на прашање.
3. Сигурно си мој 5 ти профил.

Откако неуспешно ти помина дневната доза хумор, ај да бидеме реални.

Реченица по реченица:

1. "Ве нема цела полусезона на ракомет"

Лага. Бевме во Охрид на Суперкупот. Наведи ми една сезона каде што имаме активно навивано на домашен натпревар, освен одлучувачките за титула?! Секогаш сме го негувале тој принцип. Да не се занемари РК, ама да се знае дека ние пред се, сме нљвивачи на ФК Вардар.

2. "Нема плати на фудбал, ќе играте со младинци и сега се фокусирате на ракомет"

Лага. Фудбалот бил и секогаш ќе биде наш приоритет. Никогаш не се случило во 35 години постоење, ФК Вардар да биде запоставен. Дома, гости (секаде каде што сме имале дозвола), куп натпревари во Среда гости. Никогаш ништо не сме пропуштиле.

3. Натпреварот со Нексе се зема како апсолутна вистина и реално тука се гледа колку зависта кога сакаш со сила да пронајдеш минус и да го издигнеш на ниво на Слон. Ги објаснув убаво горе целосните околности зошто сетоа тоа се алучи.

Ама нели, полесно е вака, откако некој аргументирано на тацна ќе ти сервира се, да го одјебеш со дневна доза "хумор" и да се правиш наудрен.
 
Член од
31 август 2021
Мислења
314
Поени од реакции
1.684
За пофалба, но бледа копија...
Чкембари први ја воведоа апстракната уметност прелеана на платно на две мотки,на дербито со Вардар
received_884979945834099.jpeg
 
Член од
26 март 2022
Мислења
488
Поени од реакции
4.309
За пофалба, но бледа копија...
Чкембари први ја воведоа апстракната уметност прелеана на платно на две мотки,на дербито со Вардар
Прегледај го приврзокот 363793

Нема врска. Нема потреба од вреѓање. Секој труд на еден Ултрас е вреден за почит!

Проблемот е што, кога другите прават корео се се сведува на "Браво, супер што се трудите", кога децата од Баир ќе шкрабаат по ѕидови се се сведува на "Деца се, топ што се трудат, нема врска како изгледа". И така е!
Дај боже да расте тифо сцената, дај боже што е можно повеќе млади членови да се згнуваат.

Ама не може само кај Комити да се бара влакно во јајцето. Изданијата сите сме свесни дека се барем 100 пати естетски поубави, поисполнети и сл.
Факт е дека од секој аспект одржуваме одлично ниво. И сега кпга тоа константно е на удар од останатите гтупи, нормално е дека ќе има револт. ФА минатата цела сезона пола утакмици беа само присутни во сала. 30 души, и секоја чест за нив. Ама дај да бидеме реални и да не се трудиме по аекоја цена да бараме минус каде што го нема!
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
121
Поени од реакции
279
е ова ми е смешно со вас.
ве нема нигде цела полусезона на ракомет, фокусот на фудбал дур постоеше фама за влез у прва лига.
зашкрпи на фудбал, нема пари за плати, ќе играте со младинци и најава ‘време е да згрми нашата песна повторно на ракомет’
мене ми е смешно ама вие си знаете
За ваква глупост да лупнеш треба да си со IQ на крокодилите чкембарски. Како заклучи дека сега Комити се фокусирале на ракометот кога фудбалот е во мирување до февруар. Сега да ти појаснам околу платите, ги немаше цела измината полусезона во ФКВ доколку не си знаел (не е проблемот од зимава), па не забележав дека Комити отстапија на било кој начин.
Да те потсетам дека и пред две зими, исто така шкрипеше на фудбал, па по иницијатива токму на Комити, а со поддршка на останатите Вардарци се продадоа 35.000 карти и му се помогна на клубот со преку 50.000 евра. Така да чукни си ја главата прво пред да прозиваш некого за кого немаш било какви аргументи...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.902
Поени од реакции
1.528
не ни очекував да се сложите. се уште ми е смешно присуството само на БИТНИ утакмици. неразбирливо за мене е да навијаш само на битни утакмици, зашо битни се сите на кој игра твојот клуб. пак ќе кажав вие си знаете, битни/небитни утакмици постојат за фанови, навијачи идат за клубот коа е и у гомна и на врв. вас фамата ви се напраи на ракомет пошо бевте два пати најбољи у европа. у годините коа доминираше металург мизерувавте и на ракомет и имавте некое квази ривалство со пирати. фа не ви биле до колена, ама затоа пирати ви се :)
поздрав навијачи на битни утакмици
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom