Навивачки групи во Македонија!

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
4.559
Поени од реакции
14.131
Член од
31 август 2020
Мислења
327
Поени од реакции
937
Нешто тотално незамисливо кај нас , навивачите на партискиот клуб од Чаир по сите кодекси на навивачките групи ова требаше да го објават и направат кога им падна и кога беше запалено нивниот ударно знаме !!!
Нити помислија на такво нешто , него еве ги појаки на тастатура од било кога !!!


Dissolution of the group Ultras BFC

With the publication of these lines, we declare the group Ultras BFC dissolved. We are ending all activities and mood support with immediate effect.

Why this step?
On Friday, January 20th, 2023, after the game against Lichtenberg 47, a person with our material was waylaid in front of his private home. Several masked people jumped out of a car parked in front of the house, hit and kicked suddenly and stole the essential material of our group. A cowardly outnumbered robbery that no doubt required some planning and will one day be avenged with the darkest of wrath and fury.
We have also harmed the glorious scene of the BFC Dynamo and would like to apologize for this.

How will it go on?
UBFC accompanied the BFC Dynamo club for 11 years and went through many ups and downs. During this time we were able to add new aspects to the atmosphere in the stands and above all to offer young people a home. We hope that these will not be lost in the future either. For us as individuals, the paths will look different and only the future will tell whether and how things will continue in the stadium for the individual or together again at some point. Of course, each of us will always keep the BFC Dynamo and the time in the group with unforgettable people and unforgettable moments in our hearts. Thank you to everyone who has supported us over the years.
A first chapter, establishing an ultra scene at BFC Dynamo, is now history.
But rest assured it won't be the last.

Of course we will leave no stone unturned, we will turn every stone to punish the perpetrators and their entire cowardly scene with all severity. This act will not go unpunished!
Death to all enemies of our BFC Dynamo!
 

Attachments

Член од
7 август 2011
Мислења
4.465
Поени од реакции
10.842
FB_IMG_1674568514234.jpg
ИЗВЕСТУВАЊЕ!

Продажбата за маичките "Боже чувај ја Македонија" официјално е завршена.

Нарачани се рекордни 853 маички. Позитивно сме изненадени од огромниот одзив на граѓаните. Благодарност до сите!

Поради огромниот број на нарачки, на производителот сепак ќе му биде потребно дополнително време за да ги изработи маичките. Поради тоа замолуваме за трпение.

ВАЖНА НАПОМЕНА: Се молат сите кои нарачаа маичка, а се од Скопје, во петок (27.01.2023) да дојдат на теренчето во Капиштец (Спроти Т.Ц. Беверли Хилс) во 20:00ч за да си ги подигнат маичките од првата тура која до тогаш ќе биде готова. На овој начин дополнително би им ја олесниле работата на тие кои треба да ги доставуваат маичките. Затоа ги молиме сите од Скопје кои се во можност, да дојдат!

Истата вечер (Петок / 27.01.2023) на истата локација (Теренче Капиштец / спроти Т.Ц. Беверли Хилс) ќе се поделат и нарачаните дуксери "Вардарци на зимување", а исто така, вечерта ќе се продаваат и шаловите "Пасионери".
Рекорден интерес во Скопје и поважно во цела Македонија. Да не набројувам ко Ѓорчев, маичкиве ќе се носат во секое населено место во државата. Организацијата работи на секое поле, идејата се шири!
 
Член од
1 април 2013
Мислења
194
Поени од реакции
313
Нешто тотално незамисливо кај нас , навивачите на партискиот клуб од Чаир по сите кодекси на навивачките групи ова требаше да го објават и направат кога им падна и кога беше запалено нивниот ударно знаме !!!
Нити помислија на такво нешто , него еве ги појаки на тастатура од било кога !!!


Dissolution of the group Ultras BFC

With the publication of these lines, we declare the group Ultras BFC dissolved. We are ending all activities and mood support with immediate effect.

Why this step?
On Friday, January 20th, 2023, after the game against Lichtenberg 47, a person with our material was waylaid in front of his private home. Several masked people jumped out of a car parked in front of the house, hit and kicked suddenly and stole the essential material of our group. A cowardly outnumbered robbery that no doubt required some planning and will one day be avenged with the darkest of wrath and fury.
We have also harmed the glorious scene of the BFC Dynamo and would like to apologize for this.

How will it go on?
UBFC accompanied the BFC Dynamo club for 11 years and went through many ups and downs. During this time we were able to add new aspects to the atmosphere in the stands and above all to offer young people a home. We hope that these will not be lost in the future either. For us as individuals, the paths will look different and only the future will tell whether and how things will continue in the stadium for the individual or together again at some point. Of course, each of us will always keep the BFC Dynamo and the time in the group with unforgettable people and unforgettable moments in our hearts. Thank you to everyone who has supported us over the years.
A first chapter, establishing an ultra scene at BFC Dynamo, is now history.
But rest assured it won't be the last.

Of course we will leave no stone unturned, we will turn every stone to punish the perpetrators and their entire cowardly scene with all severity. This act will not go unpunished!
Death to all enemies of our BFC Dynamo!
Vo eden paralelen svet kaj so bi se pocituval ovoj kodeks, poslednite 10 god. Shvercerat bi bile edinstvena NG, posto drugite bile sgasnati vo minatoto radi pocituvanje na ovoj kodeks.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
327
Поени од реакции
937
Vo eden paralelen svet kaj so bi se pocituval ovoj kodeks, poslednite 10 god. Shvercerat bi bile edinstvena NG, posto drugite bile sgasnati vo minatoto radi pocituvanje na ovoj kodeks.
Реков ја “на тастатура појаки од било кога” и еве го овој кажува гачки , а другите уште не Сгаснуваат :)
 
Член од
9 јануари 2023
Мислења
3
Поени од реакции
12
Реков ја “на тастатура појаки од било кога” и еве го овој кажува гачки , а другите уште не Сгаснуваат :)
neznam koj e jak na tastatura. ovde ti se samo 10% od trofeite ✌
 

Attachments

Член од
11 јули 2008
Мислења
2.845
Поени од реакции
1.377
РК Вардар - РК Партизан (01.02.2023)
Паузата за секој навивач на Вардар е завршена. Ни претстои борба за првата титула годинава, шеста во рамки на СЕХА лигата. На 01.02.2023 против екипата на Партизан започнува нашиот поход. Време е во С.Ц. Јане Сандански повторно да загрми нашата песна, време е повторно да стапнеме на тронот. Земи го шалот, собери ја екипата и биди на трибина - тоа е се што се бара од тебе!
НАПОМЕНА: Скопје е црвено - црна престолнина, затоа уште од сега јасно укажуваме дека ќе имаме нулта толеранција кон секој навивач на белградскиот клуб, кој ќе се обиде да го омаловажи нашиот клуб и град. Околу ова нема дискусија!
Ова е воедно повик и до целото црвено црно семејство. Нека крца Јане Сандански - нека тргне походот со победа!
РК Вардар - РК Партизан (01.02.2023)
Види помалку


е ова ми е смешно со вас.
ве нема нигде цела полусезона на ракомет, фокусот на фудбал дур постоеше фама за влез у прва лига.
зашкрпи на фудбал, нема пари за плати, ќе играте со младинци и најава ‘време е да згрми нашата песна повторно на ракомет’
мене ми е смешно ама вие си знаете
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
893
Поени од реакции
1.841
е ова ми е смешно со вас.
ве нема нигде цела полусезона на ракомет, фокусот на фудбал дур постоеше фама за влез у прва лига.
зашкрпи на фудбал, нема пари за плати, ќе играте со младинци и најава ‘време е да згрми нашата песна повторно на ракомет’
мене ми е смешно ама вие си знаете
Среди си ги мислите
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.925
Поени од реакции
14.835
е ова ми е смешно со вас.
ве нема нигде цела полусезона на ракомет, фокусот на фудбал дур постоеше фама за влез у прва лига.
зашкрпи на фудбал, нема пари за плати, ќе играте со младинци и најава ‘време е да згрми нашата песна повторно на ракомет’
мене ми е смешно ама вие си знаете
А ти како виде дека веќе на фудбал не се навива и го пишуваш ова?

Не ти текнува дека може групата се дига полека и се отвара простор да се навива добро и на ракомет или вечно веќе не смее да се оди на РК.Вардар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom