Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Дали легендарното улетување на Комити на исток (Комитска чкембе чорба) е кога Маци Гробар нокаутира некого од Чкембари, све мислам дека беше или Флоре или Хонда, така ми има останато во сеќавање?
Флоре....иначе здрава тепачка било, по тоа што ми имат раскажувано, кај чкембари влегле некои од комити асови што ги викале.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
П.С Еве ви го видеото што го баравте


П.П.С Одличен квалитет на видеа :icon_lol:
Полиција тепа навивачи и ги брка од трибина, а овие скандираат бегате пички :pos:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Полиција тепа навивачи и ги брка од трибина, а овие скандираат бегате пички :pos:
Тие години и претходно навивачката свест беше на најниско ниво, луѓето немаше од каде да се едуцират.

Отвори видео од случката со Турчин да видиш како се пцуе по полицијата, плус тепачка со нив кај нас на трибина.
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.043
Поени од реакции
2.713
Полиција тепа навивачи и ги брка од трибина, а овие скандираат бегате пички :pos:
Среќа што за ова веќе може да кажеме дека е искоренето во сите навивачки групи во Македонија. Уште да успее полицијава да не пушта пред почеток на натпреварите и да не не брка 15 минути пред крајот, би било супер и би имало многу помалку инциденти при влез и излез од стадион/сала.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Тие години и претходно навивачката свест беше на најниско ниво, луѓето немаше од каде да се едуцират.

Отвори видео од случката со Турчин да видиш како се пцуе по полицијата, плус тепачка со нив кај нас на трибина.
Така е, и кај Комити не било сјајно, ко што кажа ултас.87 над мене, фала богу ова горе-доле веќе е искоренето.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
За натпреварот во сабота направивме специјални карти. Истите ќе се продаваат пред влезот на нашата трибина. Целиот приход од продажбата е наменет за групата. Цената на истите ја одредувате сами. Во ова време на криза не принудуваме никого на дополнителен трошок туку оставаме на вашата волја и можности.
САБОТА СИТЕ НА СТАДИОН
FB_IMG_1669919070590.jpg
 
Член од
22 февруари 2022
Мислења
296
Поени од реакции
1.587
За натпреварот во сабота направивме специјални карти. Истите ќе се продаваат пред влезот на нашата трибина. Целиот приход од продажбата е наменет за групата. Цената на истите ја одредувате сами. Во ова време на криза не принудуваме никого на дополнителен трошок туку оставаме на вашата волја и можности.
САБОТА СИТЕ НА СТАДИОН
Прегледај го приврзокот 356796
Многу добри :angel:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
За натпреварот во сабота направивме специјални карти. Истите ќе се продаваат пред влезот на нашата трибина. Целиот приход од продажбата е наменет за групата. Цената на истите ја одредувате сами. Во ова време на криза не принудуваме никого на дополнителен трошок туку оставаме на вашата волја и можности.
САБОТА СИТЕ НА СТАДИОН
Прегледај го приврзокот 356796
Апел за Чкембари од ИТ индустријата да се истурат по 500 денари за карта, да не бидат скржави:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
7 март 2022
Мислења
120
Поени од реакции
604
За натпреварот во сабота направивме специјални карти. Истите ќе се продаваат пред влезот на нашата трибина. Целиот приход од продажбата е наменет за групата. Цената на истите ја одредувате сами. Во ова време на криза не принудуваме никого на дополнителен трошок туку оставаме на вашата волја и можности.
САБОТА СИТЕ НА СТАДИОН
Прегледај го приврзокот 356796
Мангупски напишано. Браво
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.873
Поени од реакции
7.257
More me vrativte vo mladosta alav da vie iako mnogu malku pamtam od utakmicite vo sekavanje osven kotekot na sekoe mi e gostuvanjeto na Komiti vo Bitola cinam 99 na malata tribina kako po obicaj kotek od dzandarite za niv ili za nas ko ke odevme na strana mi ostana vo sekavanje sluckata koga mislam A.. Skinerot se tepase so kucinjata i za da go spasi skokna edno cupe nad nego i orekinaa da go tepaat dali Dafina ili kako bese zaborjav i rekov ko ke se zenam vakvo cupe zver sakam
Od nasite gosruvanja ima mnogu prikazni i skazni samo koj da duma I pisi znam edno od prvite gostuvanja mi bese pak togas 99ta nekade odime tri cetiri avtobusi, prvo slegvanje tepcka so random skopjani i komiti so frlaat kamenja po avtobusitr i gi brkas do vlezovite na juzna pa po obicaj tepacka so obezbeduvanjeto na vlez i posle toa kamenuvanje od site strani od sever mala tribina od jug golemata i od zad tribina i ti fakas samo zid oti letaat kocki koj e pogoden ojde kurban od ko vlegovme odma teocka so tie na sever nasi se kacija na ograda gore preku ograda imase tepanje ostanaa kaj nas uspomen patiki i edni se tepaat gore na pokrivot od lesonit drugi urlaat a treti se krijat
Togas mislam bese i znameto gorce go noseja da go zapalime arno ama dzandarite ne zatepaa i ne ne ostaja da se pali pa samo se iskina i do brzo go imav doma parceto od znameto
Navivanje kako i sekogas protiv skopje a ne za Pelister
Na begnaje dzamojte sol na avtobusite i kako sega se sekavam studot vkoski mi vleze izmrzanvme do Bitola so znaminjata klaeni na prozorcite tro da se zastitime
Jas oti malku pametam cekam da mi pisi eden drugar so e ziva enciklopedija za nekoj gostuvanja pa da vi pisam i prenesam del od sluckite i Sabota neka bidi derbi!
P. S. Najjako kako pilistari mi bese so doma vlegvame na rakomet random so nekoj cicko za raka samo da vlezime na utakmica a na fudbal redovno skoskavme preku zidot pomegu topilite i krvoj doma oti imase srci na zidot klaeno se da mu ebam! Ovie sega da gi molis da dojdat na utakmica more baklji, dimni koreografija majci trista cuda a nas site ni zabranvaja da odime nie pak odevme taka se klava civijata na srcite pomegu topoli pa ako ti recat zname da soberis kefoj edna nedela ne spijas deka zname sobirase ebave mockovci ne blagodarni site ve jade suetata i egoto namesto da si go gledate klubot i gradot!
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2022
Мислења
40
Поени од реакции
240
Abe kamenja da ne vrnat vo sabota ? shto e ova magarinjata ke pochnat da letaat....
Pushtam forum chitam ubavi i zdravi pishuvanja interesni sluchki od minatoto.Da se udram da ne sonuvam u pm.
Jas napraviv akaunt i trgna diskusijata po terk kaj shto treba da bide:D:icon_mrgr::uzi:
Автоматски споено мислење:

Апел за Чкембари од ИТ индустријата да се истурат по 500 денари за карта, да не бидат скржави:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
Znaci ti ke treba da daesh 1000ka:ROFLMAO:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.689
E вака, да му е мерак на човек да отвори форум да прочита убави работи, а не ко вчера нервози без везе.

Тој период имавме две добри гостувања во Битола со по 6-7 автобуси.
Не ми текнува сеа дали 2008 или 2009 беше, акција на чкембари, пред влезот од трибината истуриле кофи со гомна (маму ви ебам сељачка :tapp::tapp::tapp:).
Ко што беше врнежливо се изнамешало со кал се, се изнацапавме у гомна, смрди корне, не се дише, па нема кај да се исчистиш, катастрофа. Али добра акција у секој случај :ROFLMAO:.
Кај ти текна ова со гомната :D

Беше на првото гостување во 2008/09, еднаш гостувавме во ноември/декември, еднаш гостувавме во март некаде.
Смрзнавме како кучиња, тргнавме од Скопје на релативно топло време, таму мраз. Јас во кошула бев дојден на едната утакмица, директно од искачање. Поладно во живот не ми било.
Ма да и лани кога бевме на ракомет, смрзнав додека влеземе во сала, друга клима владее во Битола :D

Ти ебам термините за фудбал, тогаш собирот на железничка ни беше од 6-7 сабајле. Одиш на натпревар, не се враќаш дома за да не се расправаш со твоите за гостување. Не знам дали беше на ова гостување или на тоа во 2006/07 што е дадено на видеото, ми ѕвони татко ми и прашува кај сум. Викам во Битола на утакмица, се налути човекот, не ми доаѓај дома, нека те фрлат во Драгор таму :D
Ама па ко ќе се вратев, уживаше да слуша приказни како сме поминале.

Двете гостувања во 2008/09 завршија 0-0, мртва игра. На едното ние ја извадивме АЈДЕ СКОПЈЕ АЈДЕ ВАРДАР, демек ги дупиме џандариве. Брацо лудиот се дереше АСААААВ, АСААААВ (на кирилица :D).
Пелистер на едната даде гол, срипа цел стадион, ама го поништија.
Тогаш имаше избори за претседател и Љубе беше кандидат. Ние скандиравме за Јохан, они враќаа На Јохан да ја ебам жена му и скандираа Бошковски Љубе :D
Па фрлавме бакљи во терен, ни свиреше цел стадион. Се сеќавам дека на старата трибина во распад стоеше натпис ВЛЕЗ ЗА ПЕДЕРИ :D
На врата не малтретираа сто саати, сите редари беа стари Чкембари и само чекаа момент да направат хаос и да не згазат ебр.
За враќање се погодивме во автобус со двајца Комити од времето, од Железара, којзнае дали се живи пошто беа на вена и двајцата.
Цел пат едниот викаше од последно седиште до првиов што седеше најнапред и овој само враќаше мајка тииииииии. Главата тапан, 4 саати те кљанкаат, угушен во дим, крш автобуси, за да фатиш 40 минути од утакмицата.

Лебарот секогаш имаше ист стил на клипови. Крш снимка, дел навивање, дел некоја метал музика, скокање, па корео, па ко во power point презентација се менува со ефекти сцената.

П.с. уште ви памтам на тебе и другар ти дека не ставивте клип од вториот гол на Фичо во Маџари против Работнички. Сум ви ги чекал клиповите како од бога росица, цело време рифреш правиш за да видиш дали е постирано. Славјето за првиот гол отиде на главното видео, а имаше муабет дека сте го снимиле и главното славје, ама ништо :D

Околу правењето видеа, најјак момент беше кога најмивме некое типче (мислам од странство) да снима (мислам дека бешеза оваа утакмица) за прославата на првата титула откако не зема Град Скопје и дечкото место навивањето, ја снимал утакмицата :D
Автоматски споено мислење:

Полиција тепа навивачи и ги брка од трибина, а овие скандираат бегате пички :pos:
Исто ќе кажев :D

Ние и тогаш бевме пофер за вакви настани. Кога и да имаше инцидент со полиција, свиревме и пеевме ОДЕТЕ ВО ТЕТОВО :D

На оваа утакмица нема некој што не изеде пендрак. Грбот ме болеше една недела. Детиште тогаш (може и прво гостување во Битола ми беше) дома уште толку заушки јадење. Вардар победи, 0-2 мислам.
Мислам на оваа утакмица беше помирувањето меѓу Комити и ЛФ, а Пелистер се врати во прва лига после една-две години. Исто така бевме едно 5-6 автобуси. Убаво се навиваше, инцидентот настана од стандардна причина, пробаа да не извадат порано и од паника не размаваа какко и секогаш. Пред утакмица некаде кај Прилеп исто имаше инциденти со тамошната полиција, тогаш постариве ептен не се контролираа на вакви гостувања правеа секакви глупости, се натпреваруваа кој ќе излезе поголема будала :D
Наредната година не ни дадоа да гостуваме, они тогаш имаа тим со кој изборија пласман во Европа и прв пат после неколку години не победија во Битола. Можеби и најдобро нивно издание на домашен терен во тие години.
 
Последно уредено:
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.036
Поени од реакции
5.760
Наредната година не ни дадоа да гостуваме, они тогаш имаа тим со кој изборија пласман во Европа и прв пат после неколку години не победија во Битола. Можеби и најдобро нивно издание на домашен терен во тие години.
Не е вистина , имавте бојкот или си измисливте некој бојкот не се сеќавам и не дојдовте. Пред таа сезона и после таа сезона стално сте гостувале, за тогаш, тоа е 2008 се сеќавам ко вчера да беше. Страшни бројки имавме дома таа сезона, таа утакмица над 100 бакли се запалија и прв пат ве победивме после 10 години.
Еве едно клипче од таа утакмица со убав квалитет
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom