Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 август 2012
Мислења
3.286
Поени од реакции
5.453
На северна и Васко жабата се пееше,почнаа неколку деца им се придружија уште неколку ама среќа не започна цела трибина да пее,ќе беше најголема брука :pos:
А Бугарите на секое скандирање против нив враќаа со викање "шиптаpи" кон нас.
Тотален хаос беше , озбилно најјака атмосфера досега на репрезентацијата дома ...
Сега да имаме среќа да ни се паднат квалификациите и тие и хеласите за да се повтори .
Вчера 90% беа за се од 6 то колено да му исколнат , не за утакмицата :ROFLMAO:
Инаку татарите ништо не ги слушнав , околу мене беше многу јако :ROFLMAO:
 
Член од
12 септември 2022
Мислења
14
Поени од реакции
172
Ова што се случува е катастрофално. Секоја репрезентација или спортски колектив кој носи успех на национален план е уништен и пресечен во корен.
Некогашната гордост. Кошаркарската репрезентација на Македонија, денеска служи за тренирање тројки претворена во КФСМ уништена, згазена распадната.
ФК Вардар учесник во Лига Европа групна фаза, денеска втора лига
РК Вардар двократен европски шамион денеска игра само домашно првенство далеку од стариот сјај
Ракометна репрезентација на Македонија - Пад позиција.
Шлагот на тортата. Фудбалска репрезентација на Македонија.
Не може некој да ме убеди дека истата репрезентација која пред 2 години играше европско, пред година дена ја елиминриаше Италија во квалификации за светско денеска губи од мочана Бугарија. Милевски губи пред 20.000 гледачи и кур не му чуе, ниту да се извини, ниту да земе одговорност, камо ли да си поднесе оставка и нека се носи у три лепе.
За навивање на репрезентација кога ќе се победи личната суета тогаш ќе имаме и група.
 
Последно уредено:
Член од
12 септември 2022
Мислења
48
Поени од реакции
299
Има битолска екипа ,колку шо можат одат на репрезентација во скоро сите спортој фудбал ракомет кошарка ....,која е,со став дека треба да се оди на репрезентација, и 2012 европското во Србија ракомет тргна од нив иницијатива да нема чкембари ,комити војводи мајмуни лозари спб фа,знамиња во различни бои ,ако памтите како во Хрватска во задар шо беа шаренолики знамиња ,на огради,туку да си биди во боите на Македонија црвено жолто и да биди со градо,тогаш се изработија и шалој и мајци и знаме ,ултрас ,и ултрас битола,и но сорендер знаме,со црвено жолти бои ,на шало една страна господе чувај ја Македонија пишеше ,а на мајците цела строфа од едно име имаме ,знамето е живо последно на ракомет со Турција се изваде во Битола, и оваа екипа никогаш се нема мешано во навивање присутна е скоро на секоја утакмица во Скопје а и колку можат и надвор на гостувања и никогаш се нема мешано во навивање ,како и вчера битолската екипа не водеше навивање ниту почна песна да ремети навивање ,а да никаква координација во навивање ,војводи неколку пати го станаа цел стадион и тргна координирано навивање ,а песни има и ке се најдат ,како Бугарија на гостувања во разград ,едно од појаките навивања на репрезентација во поново време ,тие шо беа таму знат ,али сите тие стотина души ,македонци ,и тетовчани скопјани прилепчани велешани битолчани други ,сите како еден како брака беа ,то беше пример како треба ,да биди за Македонија,дур не се понашаме така ,ке нема единство ,за интересите на Македонија, барем тогаш клупските бои настрана да се остат ,оти Македонија да биди пред се оти уште малку останавме за ривалство со клубојте ке си прајме ама не душманство ,арно и тие шо сме останати на тифо македонската сцена преку 25 години активно ,на прсти се бројме во секоја група со толку активен стаж задржани на трибина ,шо почитуваме и кодекс и како треба понашање
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.272
Поени од реакции
22.478
Значи вчера беше најјака атмосфера од кога се одело на репрезентацијата.
Каков хаос беше :ROFLMAO: топ...

На секој 20-30 метри споени групи од по 15-20 луѓе,едни татарски пички , други цигани , трети бугарски пи@ки , во меѓувреме некој на некоја страна и кој не скока и тој е бугар , а други иста верзија кој не скока и тој е татар :ROFLMAO:.

Мислам вакви пцуење едно 2 сати досега немало на ниедна утакмица во светот.
Пцуеја од 7 до 77 години :ROFLMAO:
Малце се еба атмосфера шо заврна па мораше некои да се повлечат на горе инаку мислам топ атмосфера во ситуација кога за репрезентацијата нема песни за бодерење освен тие 2-3.

Инаку никако не можеше да се организира ууу ааа бугари - татари да вришти јужна со север , тоа само пропуст беше .
defintivno ni jas ne sekavam da imalo poluda atmosfera, se osekase use od startot i toa na tv na stadion mozam da zamislam...






olabavite so organizirano navivanje mene bas ova mi bese ok. angliski stil, sekoj zasebno, pa koga ke se prifati nekoja pesna si grmi... ludo i razlicno od ona sto gledame so klubovite. si ima i ova ubavina. da te pcujat od 100 strani, da ne znaes od kade mozes da jades napad, da se cudis kako deca i dedovci se tolku napaleni... dobro si bese, falese nie da im stegneme gol mesto oni, tek togas ke ekslodirase stadionot. himnata na kraj bese moze najdobar navivacki moment sto sme go imale kako drzava vo apsolutno bilo koj sport. toa so pobedata nad litvanija basket i ludnicata u avionot za litvanija bi rekol se daleku najdobri momenti... rakomet imalo ali ne vakva eksplozija. kako i da e sekoja cest na site sto bevte na stadion.

edno nesto sto malku bodese oci se golemite ventilatori na udarni mesta. cisto proceduralno dali nekoj ovde znae koj i dali navivaci gi mestele? ne deka e ova kritika ali se si mislam deka ima drugi prsti zamesano za toa i ako e taka treba vo idnina da se obrni vnimanie.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
34.969
Прегледај го приврзокот 346263Прегледај го приврзокот 346264


Еве од Бугарите од вчера, сепак слаба бројка ептен, 10 до 15 души беа на источна, строги биле мерките и голема процедура.
И на утакмицава беа репресирани Бугарите во Македонија па не смееа да се појават на источна трибина, исто како на пописот што не смееле да се пишат дека се Бугари?

Што ги спречи тие илјадници и илјадници Бугари во Македонија да дојдат и да ја бодрат својата татковина овој пат?

Стварно маме му ебам, какви тирани сме ние Македонците, репресии врз шиптарчињата, репресии врз Бугарите, да ве слуша некој од страна кој знае што ќе помисли за нас. Следни на мета ни се јужните педерчиња. Курташак си играме со народи што се во ЕУ. :cool:
 
Член од
27 септември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
19
И на утакмицава беа репресирани Бугарите во Македонија па не смееа да се појават на источна трибина, исто како на пописот што не смееле да се пишат дека се Бугари?

Што ги спречи тие илјадници и илјадници Бугари во Македонија да дојдат и да ја бодрат својата татковина овој пат?

Стварно маме му ебам, какви тирани сме ние Македонците, репресии врз шиптарчињата, репресии врз Бугарите, да ве слуша некој од страна кој знае што ќе помисли за нас. Следни на мета ни се јужните педерчиња. Курташак си играме со народи што се во ЕУ. :cool:
Бугарските навивачи тврдат дека ги вратиле на граница затоа што имале навивачко досие повеќето, а бугарите од МК дека им тражеле пасош и држављанство за билет итн....
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.215
Поени од реакции
7.866
Бугарските навивачи тврдат дека ги вратиле на граница затоа што имале навивачко досие повеќето, а бугарите од МК дека им тражеле пасош и држављанство за билет итн....
Gluposti, kade bea tie navivachi so dosie vo nivnata im drzhava? Fakt e deka mnogu malku od niv ja sledat reprezentacijata sporedbeno so klupskiot fudbal. A i da dojdea, kur kje svitkaa, ama realno.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.104
Поени од реакции
34.969
Бугарските навивачи тврдат дека ги вратиле на граница затоа што имале навивачко досие повеќето, а бугарите од МК дека им тражеле пасош и држављанство за билет итн....
Каква глупост жити се. Еве да речеме дека е така.

2013-14 не ми текнува точно, дојдоа можда преку 1000 Полски навивачи за утакмицата против Шкендија мислам беше, на Градски. Доаѓале и еден куп Англичани, Руси, и што уште не во Скопје. Сакаш да ми кажеш дека сте толку многу поопасни од овие па само за вас гледале навивачки досиеа? И на крај краева не ми беше муабетот за Бугарите од Бугарија, дојдоа една екипа ок е, јас зборам за овие тука угнетените, репресирани што не смееле да се кажат дека се Бугари како што кажуваше тој ропакот од Битола што преку ноќ станал Бугар.

Каде беа тие да дојдат да си ја подржат татковината, сигурен сум дека повеќето од нив имаат државјанства, што е проблемот да покажат пасош? И јас кога купував карта за на север, приложив лична карта. Што сакаат они да им побараат за карта на гостинска трибина. Нели имало илјандници и илјадници Бугари тука, нели не биле само 3500? Се кажуваа огромни бројки, над 150.000 Бугари биле и еден да не се најдеше од нив да купи карта за на исток? Еден да се најдеше со пасош да купи карта за да ја гледа неговата Бугарија со браќата на источна трибина?
 
Член од
27 септември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
19
Каква глупост жити се. Еве да речеме дека е така.

2013-14 не ми текнува точно, дојдоа можда преку 1000 Полски навивачи за утакмицата против Шкендија мислам беше, на Градски. Доаѓале и еден куп Англичани, Руси, и што уште не во Скопје. Сакаш да ми кажеш дека сте толку многу поопасни од овие па само за вас гледале навивачки досиеа? И на крај краева не ми беше муабетот за Бугарите од Бугарија, дојдоа една екипа ок е, јас зборам за овие тука угнетените, репресирани што не смееле да се кажат дека се Бугари како што кажуваше тој ропакот од Битола што преку ноќ станал Бугар.

Каде беа тие да дојдат да си ја подржат татковината, сигурен сум дека повеќето од нив имаат државјанства, што е проблемот да покажат пасош? И јас кога купував карта за на север, приложив лична карта. Што сакаат они да им побараат за карта на гостинска трибина. Нели имало илјандници и илјадници Бугари тука, нели не биле само 3500? Се кажуваа огромни бројки, над 150.000 Бугари биле и еден да не се најдеше од нив да купи карта за на исток? Еден да се најдеше со пасош да купи карта за да ја гледа неговата Бугарија со браќата на источна трибина?
Така е, но мислам за да купиш карта од МКД за исток било многу комплицирано, барем така викат, наводно ФФМ ги заебале за карти, но и се да било во ред би биле околу 100 максимум 150, Германците кога беа беа преку 500 души исто и словенците, Бугарите имат добро развиено Ултрас сцена, срамота да дојделе само 50 или 100 луѓе, а на 250Км е Софија отприлика, ние во Разград дупло подолг пат отидовме 150 и повеќе на натпреварот.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.884
Поени од реакции
17.487
Така е, но мислам за да купиш карта од МКД за исток било многу комплицирано, барем така викат, наводно ФФМ ги заебале за карти, но и се да било во ред би биле околу 100 максимум 150, Германците кога беа беа преку 500 души исто и словенците, Бугарите имат добро развиено Ултрас сцена, срамота да дојделе само 50 или 100 луѓе, а на 250Км е Софија отприлика, ние во Разград дупло подолг пат отидовме 150 и повеќе на натпреварот.
Ние, вие, тие. Кажи бе друже дека си бил со нив на утакмица, си навивал за Бугарија и тоа е тоа. Не можеш за двете репрезентации да навиваш, ете и си се одлучил, си бил на исток и толку е таа. И нема потреба од 5 профили пишување, можеш да си пишеш од вистинскиот акаунт, ништо страшно не е тоа. Ако ништо друго барем си гостувал прв пат у живот ајде :D
 
Член од
13 септември 2020
Мислења
58
Поени од реакции
139
Случајно налетав на Чкембари на официјалната страна на СЕХА на Фејсбук. Преубава слика со знамето, коментарите од друга страна преполнети со Грци кои јадат гомна и коментираат за Вардарска :pos:


 
Член од
27 септември 2022
Мислења
23
Поени од реакции
19
Ние, вие, тие. Кажи бе друже дека си бил со нив на утакмица, си навивал за Бугарија и тоа е тоа. Не можеш за двете репрезентации да навиваш, ете и си се одлучил, си бил на исток и толку е таа. И нема потреба од 5 профили пишување, можеш да си пишеш од вистинскиот акаунт, ништо страшно не е тоа. Ако ништо друго барем си гостувал прв пат у живот ајде :D
Брату бев на Север, сликиве ги докопав од нив и ги приложив како материјал, за да прокоментираме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom