Навивачки групи во Македонија!

Член од
30 ноември 2020
Мислења
81
Поени од реакции
122
Јас сум бил глуп ама вие не сте што барате од Рама и Курти учебници за да учите у Македонија додека ДУИ ги држи сите конци во власта...
Ne me facaj na zbor znaci i ovia vlagaa u toi kos neznam sto nee jasno ova e poraka za site Kurvi posto se isti a vo pravo si ovie nasive ovde se najgolemi Kurvi , falati so me potseti zabraiv da gi pisem iako se krivi broj 1 ovie...

Bi ve zamolil da smenime temava eden kup temi ima za navivackive grupi sto u opsto sme site smesni :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
3.815
Поени од реакции
2.676
Ne me facaj na zbor znaci i ovia vlagaa u toi kos neznam sto nee jasno ova e poraka za site Kurvi posto se isti a vo pravo si ovie nasive ovde se najgolemi Kurvi , falati so me potseti zabraiv da gi pisem iako se krivi broj 1 ovie...

Bi ve zamolil da smenime temava eden kup temi ima za navivackive grupi sto u opsto sme site smesni :)
Уште ова само што беше изјавата на Груби за вас? За кореото пораката што ја испративте? Зошто видов невкусни коментари од балисти..
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
81
Поени од реакции
122
Уште ова само што беше изјавата на Груби за вас? За кореото пораката што ја испративте? Зошто видов невкусни коментари од балисти..
Neli bevme partiski piuni :) znaci nee samo toa i cell stadion go pcuese nego znaci nejkem da navleguvam mn po temive , sekoi trebe da stoi podaleku od nas ne licime na niedna navivacka grupa za da ne uca sto/kako da pravime pleme planinsko sme nemoze ni da ne poceni ni da se zaebava a kamoli da derzi necia strana a znaeme se sto napravile Tetovo i okolinata za Albancite vo Mk , a tipov sto go spomnasigurno dilerot mu nosi los mal tropa nesto sto i samite negovi luge mu se smeaa sigurno zaboravil sto pretstavuva misli deka e uste na tribini za arno neka e :D
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
81
Поени од реакции
588
@Crveno Bel Другар дај малу за нормални работи да дискутираме. Претпоставувам дек си во јадрото на Паткари. Еве ближит ЕЗЕРСКО ДЕРБИ за нецел месец. Моја добронамерна сугестија ако мојте песната шо пејте дека цар самоил бил педер да не ја пејте појќе. Стварно е безврска да си пљукаме по нашето. Знам дека та песна е од 90тите останата од некој стари паткари ама мислам дека нетребит да ја пејте појќе. Чисто моја сугестија а одлуката си е ваша.
И јавно со пароли на дерби имаше наша сугестија за ова песна пред некоја сезона.

https://youtu.be/LTPTNUy8d40 1.13 на ова мислев.

#Живели
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
33
Поени од реакции
584
@Hristo1312
Вака околу песната, песната е останата од 90тите и се пееше до сега на секое дерби, мислам не се форсират ама барем еднаш во текот на утакмицата се пееше.
Не дека пејме дека го мразиме Самоил или директно да ја навредиме нашата историја, Самоил е цар Охридски со то чим е охридски тој е Македонски, а чим е македонски е и наш и е од сите Македонци.
Песната појќе се пејт за да ве боцниме вас и охрид од колку за да го навредме Самоил.
ЦЕЛА БУГАРИЈА ЛАЈНА ДА ЈАЈТ САМОИЛ Е ЦАР МАКЕДОНСКИ !!!

То ти е исто ко Комити и Чкембари шо си пеет некој песни како 63та пример. Убеден сум дека ни еден македонски ултрас не му посаквит неубо на друг македонски ултрас.

Туку едноставно тие песни се пеет за боцкање, провокации и нервирање на противникот.
:D
Screenshot_20220922-163839.png
 
Член од
30 јули 2022
Мислења
14
Поени од реакции
17
Околу Македонија-Бугарија ќе има нешто организирано или слабо? И отприлика колку публика ќе има според вас?
 
Член од
15 февруари 2022
Мислења
427
Поени од реакции
888
Околу Македонија-Бугарија ќе има нешто организирано или слабо? И отприлика колку публика ќе има според вас?
Од каде да знаеме колку публика ќе има,моја проценка 15-18000.На навивачки план од скопските нв групи нема ништо организирано.
 
Член од
30 јули 2022
Мислења
14
Поени од реакции
17
Од каде да знаеме колку публика ќе има,моја проценка 15-18000.На навивачки план од скопските нв групи нема ништо организирано.
Можеби и повеќе од 20.000 да има, бугарите како што гледам ќе се заштитени многу, би било убаво да се преставиме со полн стадион и полн сјај.
 
Член од
13 јули 2021
Мислења
67
Поени од реакции
342
Првата епизода од новата сезона, како загревање за јадранската пловидба, започнува во среда од 19:30. Во нашиот прв ПОХОД кон трофеи, поточно суперкупот на Македонија, на мета ни е ланскиот должник ТФТ.

Походот кон Кале го стартуваме во 17:30 на собирот во Паркот на езерата.

АЈДЕ АЈДЕ СКОПЈЕ!
FB_IMG_1664227558347.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom