Навивачки групи во Македонија!

Член од
11 декември 2013
Мислења
1.057
Поени од реакции
1.651
Не се разбирам многу, но зошто на секое ваше навивање преовладуваат знамиња со УЧК? Тоа нели е нешто поврзано со тероризам, убиства, војни? Или е некоја подгрупа на Шкендија? Или пак тоа ви е маалскиот клуб во мал фудбал?

Те молам објасни ми. Ова да е мој народ, јас искрено би се срамел.
Што да ти објасни, за нив учк е ослободителна народна армија, за нас се терористи и убијци. Тоа ти е исто како што за нас Комитите порано биле ослободители и херои, а Турците ги сметале за терористи. Вистината е негде измеѓу.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
623
Поени од реакции
574
Не се разбирам многу, но зошто на секое ваше навивање преовладуваат знамиња со УЧК? Тоа нели е нешто поврзано со тероризам, убиства, војни? Или е некоја подгрупа на Шкендија? Или пак тоа ви е маалскиот клуб во мал фудбал?

Те молам објасни ми. Ова да е мој народ, јас искрено би се срамел.
Kako i site navivaci grubi shto izvadat znaminja na svoite heroi taka i Ballistite go napravat istoto. Za tebe mozhebi e teroristicka, za mene e gordost. Isto i za Johan na primer, za mene e kriminal shto ubil nevini luge, za tebe e heroj.

Ne znam shto ima ovde za sramenje!
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
100
Поени од реакции
344
Член од
17 септември 2013
Мислења
183
Поени од реакции
44
Не се разбирам многу, но зошто на секое ваше навивање преовладуваат знамиња со УЧК? Тоа нели е нешто поврзано со тероризам, убиства, војни? Или е некоја подгрупа на Шкендија? Или пак тоа ви е маалскиот клуб во мал фудбал?

Те молам објасни ми. Ова да е мој народ, јас искрено би се срамел.
To ti e isto ko makedonska grupa da vee zname od Goce Delcev, Pitu Guli ili da se vika Komiti.
E ednite teroristi i drugite, samo vo razlicno vreme i protiv razlicni drzavi
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
10.269
Поени од реакции
13.876
To ti e isto ko makedonska grupa da vee zname od Goce Delcev, Pitu Guli ili da se vika Komiti.
E ednite teroristi i drugite, samo vo razlicno vreme i protiv razlicni drzavi
Баш исто, Комити веат знаме од Гоце Делчев у турска лига.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.103
Поени од реакции
21.001
Ова е веројатно врвот што може да се достигне на форумов во идиотизам и дебилност.

Да израмниш членови на револуционерна организација која се борела за ослободување на СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА и заштита на сопственото население од окупатори како Османлиите со терористичка организација која напаѓа туѓи држави и делува преку терористички дејствија на ТУЃА ТЕРИТОРИЈА.

Секоја чест на паметот што го немате.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.057
Поени од реакции
1.651
Ова е веројатно врвот што може да се достигне на форумов во идиотизам и дебилност.

Да израмниш членови на револуционерна организација која се борела за ослободување на СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА и заштита на сопственото население од окупатори како Османлиите со терористичка организација која напаѓа туѓи држави и делува преку терористички дејствија на ТУЃА ТЕРИТОРИЈА.

Секоја чест на паметот што го немате.
Да ама ова е нашата страна, нив да ги прашаш ќе ти кажат дека овде се староседелци. Така да и Гемиџиите биле терористичка организација во тоа време ама за нас се херои.
Не ни се криви ништо учк, криви се нашите партии и држава која ги амнестираше. После тоа нема веќе што да се збори на темата.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
100
Поени од реакции
344
Земи
Да ама ова е нашата страна, нив да ги прашаш ќе ти кажат дека овде се староседелци. Така да и Гемиџиите биле терористичка организација во тоа време ама за нас се херои.
Не ни се криви ништо учк, криви се нашите партии и држава која ги амнестираше. После тоа нема веќе што да се збори на темата.
Криви се тие како тебе што им го дуваат на шипците пичко една.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
100
Поени од реакции
344
Ново напалено куре на форумов, не е лошо не е лошо :))))
За секој што ќе реплицира спротивно од тебе се вадиш со тоа од кога му е направен профилот. Ако сакаш нешто слободно пиши во приватна порака .
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.057
Поени од реакции
1.651
За секој што ќе реплицира спротивно од тебе се вадиш со тоа од кога му е направен профилот. Ако сакаш нешто слободно пиши во приватна порака .
Оди бе спиј касно е.
 
Член од
17 септември 2013
Мислења
183
Поени од реакции
44
Баш исто, Комити веат знаме од Гоце Делчев у турска лига.
Fener-Vardar
Автоматски споено мислење:

Ова е веројатно врвот што може да се достигне на форумов во идиотизам и дебилност.

Да израмниш членови на револуционерна организација која се борела за ослободување на СВОЈАТА ТЕРИТОРИЈА и заштита на сопственото население од окупатори како Османлиите со терористичка организација која напаѓа туѓи држави и делува преку терористички дејствија на ТУЃА ТЕРИТОРИЈА.

Секоја чест на паметот што го немате.
Koja svoja teritorija. Turcite bile tuka 500 godini. Komitite se borele protiv megunarodno priznaenata vlast vo toa vreme.
A toa za tetorizam, ne znam bas, sto bile Solunskite atentatori? Ili koga se nasi ok e?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
4.103
Поени од реакции
21.001
Fener-Vardar
Автоматски споено мислење:


Koja svoja teritorija. Turcite bile tuka 500 godini. Komitite se borele protiv megunarodno priznaenata vlast vo toa vreme.
A toa za tetorizam, ne znam bas, sto bile Solunskite atentatori? Ili koga se nasi ok e?
Ај да не ја носам дискусијата во погрешен правец ќе одговорам еднаш и повеќе не пишувам на оваа тема.

Прво можеле да бидат и 1000 години тоа не го менува фактот дека ова не е нивна територија, дека дошле и ја окупирале а со него и цело словенско население што живеело овде и затоа се бореле Комитите и Организацијата за ослободување од тиранинот и создавање на своја држава.

Второ, Солунските атентатори, да, се служеле со терористички дејствија меѓутоа напаѓале институции, објекти и имот на Европски држави со цел да се привлече вниманието и да се реши Македонското прашање. Во нивните напади немало жртви од невино население, и плус кога имало жртви тоа биле токму Османлиите(војската) кои биле тука како окупатори и тирани.

Трето, не може ова све да се спореди со една терористичка организација како УЧК, која прво напаѓа суверена држава, од соседна територија, киднапира невино население притоа се служи со најгнасни измачувања кои остануваат за цел живот во психата на тие луѓе, трето, има за цел да загади цела воводовдна мрежа со што би се отрул цел град (Куманово), сите напади им се така организирани за да има жртви кај Македонското население. И последно они ја напаѓаат државата Македонија од територија на Косово, значи ние не сме окупирале ниедна туѓа територија па они да се борат против нас за ослободување. УЧК функционира како и секоја друга исламска терористичка група и затоа не може ни под една точка да се спореди или израмни со револуционерна организација како што била ВМРО.

Истиот одговор е и за @Интегрален
 
Последно уредено:

Инкогнито Original

еден низаеден
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.783
Поени од реакции
1.188
најбоље е ‘ne znam za makkedonskata tifo scena… ama za albanskata’
кај живееш бе вилицата крива да ти ја набодам, ни у албанија ве неќат зуцки инцестоидни. не сте вие криви, на пола мајки ви се тетките затоа сте као паднати на глава од мали
 

Kajgana Shop

На врв Bottom