Навивачки групи во Македонија!

Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.503
Поени од реакции
16.650
Се поголема и поголема популарност добива денешниот празник кај навивачките групи. Се повеќе помлади членови земаат учество и влегуваат во осветените води низ државава. Според мене така се раѓаат нови генерации кои ќе живеат според вистинските вредности и ќе го водат овој народ кон негово спасение.

За многу години Богојавленије браќа Македонци. Господ со здравје и среќа да ве дарува, од каде и да сте.

Да живее Македонија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.479
Поени од реакции
55.568
Не заебавај брат, кои вистински вредности :D
Пола од тие што глумат религиозни за празници, живеат тотално нехристијански живот, а од тие што скокаат по крстот (не од навивачките групи) голем дел од нив рипаат ради наградите и парите што ќе ги соберат од одење по куќи.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.503
Поени од реакции
16.650
Не заебавај брат, кои вистински вредности :D
Пола од тие што глумат религиозни за празници, живеат тотално нехристијански живот, а од тие што скокаат по крстот (не од навивачките групи) голем дел од нив рипаат ради наградите и парите што ќе ги соберат од одење по куќи.
Се искоренува и тоа. Види денес во Скопје, и види кои ликови беа таму. За мене тоа значи мрдање од нулата.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
4.676
Поени од реакции
11.079
Не заебавај брат, кои вистински вредности :D
Пола од тие што глумат религиозни за празници, живеат тотално нехристијански живот, а од тие што скокаат по крстот (не од навивачките групи) голем дел од нив рипаат ради наградите и парите што ќе ги соберат од одење по куќи.
Скопјени вчера имаат изјава дека крстот е заеднички и дека се што ќе добијат ќе биде дадено во добротворни цели... Ова е за почит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom