Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2011
Мислења
623
Поени од реакции
2.540
Ете над мене чист пример, кенгуро е та генерација и се дерел по стадиони за ТАТ кога луѓе на Пелистер секој дневно си ги одземаја животите поради пропаднатите животни заштеди и цела транзиција што ја снајде Битола тој период а Скопјани се ситеа,па овие да не останат покусо му вратија со 63та и така… Пак ќе кажам никој во Битола не посаква земјотрес во Скопје,колку шо е ваш град Скопје е и наш. Незнам шо ви е филмо во последно па форсирате нешто за земјотресо ок е… ПР-о да си го смените не навивачки потези ви прај цело време на Хелшински заличвате.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.533
Ете над мене чист пример, кенгуро е та генерација и се дерел по стадиони за ТАТ кога луѓе на Пелистер секој дневно си ги одземаја животите поради пропаднатите животни заштеди и цела транзиција што ја снајде Битола тој период а Скопјани се ситеа,па овие да не останат покусо му вратија со 63та и така… Пак ќе кажам никој во Битола не посаква земјотрес во Скопје,колку шо е ваш град Скопје е и наш. Незнам шо ви е филмо во последно па форсирате нешто за земјотресо ок е… ПР-о да си го смените не навивачки потези ви прај цело време на Хелшински заличвате.
samo sto ne e taka... se znae koja pesna prva izlegla u eter i koj kade vrakal.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Сега читам,каква иронија и лицемерство од комити па уште на официјална цел пост посветиле полн со цинизам и лажно претставување ,демек тие биле тука за помош а поентата е сосема друга,да не подсетат и обратат на нас Чкембари дека се пеј ‘63та , која е настаната пред 20 години оти вие пеевте за ТАТ и теравте мајтап на маката на Битолчани. Не мислам дека никој нормален Чкембар или Битолчанец посаква земјотрес во Скопје. Едноставно се пеј се и сешто некој од песните се и морбидни сегде во светот е исто не е само кај нас. Јас лично не пеам и не подржвам и мислам е време да се искорени. И доста плачите по фб по портали како политичка партија сте уште ушлето од сдс ви фали и да почните прес конференци да држите.
Ти си дечко болен. Постот е чисто да се покаже цивилизациска разлика помеѓу вас и дечките од Комити. Политичка партија??? Се сликавте со кандидат за градоначалник пред последниве избори, ве искористи за ПР цел месец, бевте со него на прес и се заблагодарувавте до небо демек што ќе го спасел тој Пелистер ( инаку кандидат на партија од НАШАТА ЗЕМЈА). А инаку кој плаче и за што? Не си бладај, ало. хахаха еј ментална работа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.568
Ете над мене чист пример, кенгуро е та генерација и се дерел по стадиони за ТАТ кога луѓе на Пелистер секој дневно си ги одземаја животите поради пропаднатите животни заштеди и цела транзиција што ја снајде Битола тој период а Скопјани се ситеа,па овие да не останат покусо му вратија со 63та и така…
Каква само лага е ова. Демек Чкембари ја запејале песната за 63та, како контра за ТАТ. Напротив, песната за ТАТ е излезена многу по оваа за земјотресот. Патем, песната за ТАТ е испеана два пати во последниве 20 години, за разлика од таа за 63та што се пее во секој град.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
35.052
Можеби кандидатот за градоначалник на Сдс што се сликаше со Томе Питбуло и останатите чкембоси не го спаси Пелистер, но затоа Баја Мали Книнџа го спаси уште пред 5 месеци, само сте заборавиле вие не ви текнува сеа. :icon_lol:


15B9B274-27E1-4554-A23B-3D467E6C1A87.jpeg
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Vo period koga ni prestojat studeni denovi pred nas, a gragjanite koi ziveat vo grad Skopje se soocuvat so iskluceno parno, sakame da se ponudime dokolku imaat potreba od topla obleka ili kebina da ni se obratat. Humanosta ne poznava rivalstva ne poznava navivacki obelezja.
IMG-e02019246b9725da9354708e765407b6-V.jpg
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Vo period koga ni prestojat studeni denovi pred nas, a gragjanite koi ziveat vo grad Skopje se soocuvat so iskluceno parno, sakame da se ponudime dokolku imaat potreba od topla obleka ili kebina da ni se obratat. Humanosta ne poznava rivalstva ne poznava navivacki obelezja.
Прегледај го приврзокот 319056
Да си жив и здрав. Да не беше ти немаше да знаеме ниту дека постоите. Дечкиве фала богу дека не ви обрнуваат внимание и вадат денес нов графит. А ти продужи да се бламираш. Баш си пример за Чкембари моментално.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.029
Поени од реакции
5.676
Да си жив и здрав. Да не беше ти немаше да знаеме ниту дека постоите. Дечкиве фала богу дека не ви обрнуваат внимание и вадат денес нов графит. А ти продужи да се бламираш. Баш си пример за Чкембари моментално.
На 1478 страна, т.е. една поназад пишав само театар на вашиот крајно ироничен статус. Ти беше тој кој почна да ми реплицираш и враќаш со коментари кои благе везе немаа со статусот ваш. Од типот на екипата стока стокосана, ве нема нигде(а пред точно 1 месец убо не виде и слушна) партии курци палци... вардарски исто така пиши работи кои врска немаат со темата, и јас сум тој шо се бламира? Па не ми пиши човече игнорирајме, не ги споменувај Чкембари и никој нема да ви пиши. Се додека не спомнувате и не мешате во се и сешто не очекувај дека никој нема да ви пиши
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.898
Поени од реакции
17.527
Бреј колкава дискусија за глуп статус. Него, имаат ли чкембари нови графити*?

*Не е графит ако со зелен спреј напишете чкембари битола.

Од овие очекуваш нови графити?
Нови ветришта дуваат некаде ама сигурно не во Битола.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.287
Поени од реакции
5.453

Од овие очекуваш нови графити?
Нови ветришта дуваат некаде ама сигурно не во Битола.
Оди онадиго онаквоето онаде
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom