Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 декември 2021
Мислења
541
Поени од реакции
1.846
Ајде малку реален муабет. Нас не не мразат како што викаш ти. Јас знам дека во Куманово ( на пример) покрај тоа што има делије, гробари, Кумани има и Комити, за Чкембари знам дека нема. Исто е и во некои други наши градови како на пример Радовиш, Гостивар и слично. Имаме доста навивачи и во Велес, Струмица, Пробиштип, Неготино итн. И сметам дека тоа е голем минус на групата/клубот што до сега нема најдено начин да ги привлече тие навивачи. Вардар е несомнено најдобриот и најпознатиот клуб во Македонија и тука нема што да се дискутира. Мене лично ми одговара јак Пелистер, Победа, Тиквеш, Брегалница, Беласица и сл. Околу навивањето сите вие и цела Македонија потекнувате од западна трибина Скопје. Во бивша Југославија сите сте биле за Вардар, после инцидентот на западната трибина со Ѕвезда доаѓа до распад систем. Меѓутоа историјата на страна, денес е сосема друго време и треба да ја живееме реалноста. Затоа апел до сите бодрете си го вашиот клуб, не гледајте за другите и бидете се подобри, па дури и надвор од нашите граници.
Автоматски споено мислење:

Zelenobel изгледа само зелен си(во главата)
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
271
Поени од реакции
4.393
Со време ќе ви кажам дека вие немате наивачка свест, морал и однос. Ниту пак сте биле дел од некој сериозен навивачки форум, од причина што на вториот упис кој не е извештај ќе сфатат со какви индинаци имаат работа затоа со време кажете каде добро можам да јадам, имам лична пасија кон храна и сопствените 95 кила сакам да ги негувам.


Драга битолска весела дружино сакам да ве известам дека вашиот клуб е пред испаѓње а вие го оставивте на цедило. Ете и некако да примиме дека сте во бојокој на фудбал, па тоа со Вардар било само авантура. Во тој случај каде сте на ракомет? Каде сте во Струга? Каде сте на сите натпревари од домашниот шампионат? Навивате за Еурофарм 2 кога игра против погодете кој. Целиот ваш навивачки живот, дејност работа се врти окулу тие шест букви. Да разговараме можеби за тоа дека пола група ви се продаде на некој сосед? Да разговараме за тоа дека ваши луѓе што ги едуцираа младите беа во прво редови со бугарите. Да разговараме затоа дека младата екипа ви ја спремаа луѓе без грам ултрас образование и 100% бугарофилство? Да разговараме затоа дека немате кореографија или направено нешто свем против тие шест букви? Да разговараме дека цела приказна окулу Аптека ја ископиравте и пробавте некоја ваша малкумина одбрани дебили, само што проработи комплексот на егоманијакалност и извадивте знаме, налепници утре извадете маици, шалови толку ви сече. Не,не треба да бидат тоа нормални луѓе тоа треба да се знае кој е организација,Да разговараме затоа дека излеговте јавно да правите тал со кандидат за градоначалник? Нема кутлеш кај вас на трибина за мир во куќа? ама вашиот лимит е да терате овде мајтап и да претурате од ништо во празно. Затоа не ве бива и нема никогаш да ве биде. Се молат сите членови на Комити кој го почитуваат нашиот труд да завршат со непотребната дебата.
Да не ви пишувам втор дел не ми реплицирајте.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.979
Нека е за многу години и на помош, Свети Никола. Празникот.

@kano
Би било подобро КИРИЛИЦА доколку можеш. Во врска со ривалите, намали ги расправиите по форуми.

@ZelenoBel
Друже абе за какво мочање збориш, ја гледав и снимка утакмицата, сведено ви беше скоро цела утакмица на СКАНДИРАЊЕ. На моменти се слуша ПЕСНА на Комити во неколку наврати а од ваша страна главно скандирање, заедно со обичната публика. Затоа бевте споредени на моменти со глупите Балисти.
Знам дека на ракомет, дерби тешко е да се држи стално песна ама мора да се форсира повеќе, неможе обична публика да диктира што да се пее.

@Џони От
Зар вас гостувањата во Скопје ви биле не најавени или не одобрени до сега и сте доаѓале стално на ваш ризик ?
Како кажуваш Комити дошле пошто вие не сте ставиле забрана.
:)
За да напредува групата треба и интилектуален капацитет.


У врска неколку момци од Скопје, што биле у Битола на Тумбе Кафе.
Веројатно биле членови на Комити.
Нема што да се негира ако е така.
Имале храброст дошле. Али ете Члембари ги приметиле. Во дуел удриле неколку бокса на еден човек.
Сосема навивачки, све е нормално.
Нека биде плус за Чкембари.
Ништо спектакуларно до толку.

@favorito
Донекаде си реален, и браво за искреноста.
Иначе, гледам често милувате да споменувате, средби на НЕУТРАЛЕН терен а да ве потсетам дека во ВОДИЦЕ во Хрватска имаше една дешавка која не ви буди баш добри спомени.
Не знам зашто се залетувате да терате муабет за средба на неутрален терен кога истиот не ви лежи.


@ckembarbtt
За тифо движењето е добро да има гостински групи.
Општо една група ако влијае да дозволи гостување на друга, покажува големина.
Реално, немате големина у тие работи, пошто малце сте затуцани, едино можам да признаам , покажавте големина, кога се случи инцидентот со Шок бомбата со Турчин, кога имаше повеќе повредени од експлозијата, мислам исто и приведени од кај вас и нас, дојдовте пред болницата и помогнавте за повредените и приведените организиравте превоз.
Но од тогаш наваму, искрено без навреда кај вас има слаб интелектуален капацитет и ниски организациски способности.
 
Последно уредено:
Член од
14 декември 2021
Мислења
541
Поени од реакции
1.846
Само за дечкото Zelenobel да му поставам една слика од минатото ( не знам која генерација е) кога на запад во бивша Југославија доаѓаа сите вклучително и сегашните Чкембари, оваа слика е моментот кога се случува инцидент со Битолчаните на запад ( кои тогаш навиваат за Вардар) и после тој инцидент настанува нашето ривалство. Исто и првиот воџа на Шверцери Љаљо е дел од Комити во тоа време и навива за Вардар. Така да како што кажав доста објаснувате кој е што, гледајте сега да направите нешто и не замарајте многу.
202010-komiti-zapad-od-edno-drugo-nostalgichno-vreme.jpg
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Au koj B-kompexi se
Javija poslem derbito , i tu od iskusni clenovi kako konjanikot , bravo bravo znaci sme ja zavrile rabotata kako sho treba ve izmocavme jako, bevte i tepani,so parolite se postigna efektot za razlika od vashite isti veke 20 god. Zanemivte ko vlegovte vsala, izlgeda ni sami ne ocekuvavte deka cela sala ke vi kara. Decki ova e Bitola sekogas na noz ke bidite docekani tuka. A ovaj apotekarot kolku gluposti ima iznapishano vo eden post ni samiot ne e svesen ,se gleda nervozata vo vashite postoj. Pa vadite videa od najdobrite utakmici od LS pa sporedvate atmosfera.Seljaci od dracevo olabajte malce ima vreme i mesto ke dojdime vo Jane napropet se nadevam ke dozvolite edna tribina pozadi gol za nas :cool:
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Само за дечкото Zelenobel да му поставам една слика од минатото ( не знам која генерација е) кога на запад во бивша Југославија доаѓаа сите вклучително и сегашните Чкембари, оваа слика е моментот кога се случува инцидент со Битолчаните на запад ( кои тогаш навиваат за Вардар) и после тој инцидент настанува нашето ривалство. Исто и првиот воџа на Шверцери Љаљо е дел од Комити во тоа време и навива за Вардар. Така да како што кажав доста објаснувате кој е што, гледајте сега да направите нешто и не замарајте многу.
Прегледај го приврзокот 317022
Лудаку не знајш шо пишиш.
Мешаш баби и жаби. Самата наша песна "Со нас вие се гибавте, за цел живот наебавте" е за случката шо ја кажваш.
АМА ТИ ПОГОРЕ ВИКАШ: СИТЕ ПОТЕКНУВАМЕ ОД ЗАПАДНА ТРИБИНА, шо апсолутно не е точно.
Зато ти манав реакција хаха.
Автоматски споено мислење:

Au koj B-kompexi se
Javija poslem derbito , i tu od iskusni clenovi kako konjanikot , bravo bravo znaci sme ja zavrile rabotata kako sho treba ve izmocavme jako, bevte i tepani,so parolite se postigna efektot za razlika od vashite isti veke 20 god. Zanemivte ko vlegovte vsala, izlgeda ni sami ne ocekuvavte deka cela sala ke vi kara. Decki ova e Bitola sekogas na noz ke bidite docekani tuka. A ovaj apotekarot kolku gluposti ima iznapishano vo eden post ni samiot ne e svesen ,se gleda nervozata vo vashite postoj. Pa vadite videa od najdobrite utakmici od LS pa sporedvate atmosfera.Seljaci od dracevo olabajte malce ima vreme i mesto ke dojdime vo Jane napropet se nadevam ke dozvolite edna tribina pozadi gol za nas :cool:
Колку само си во право... чим се закренаја да се објаснуват до толку и да се правдат, има нешто.
Ако, нека му излези лошото.

Братми @Илко Илија дали беше у Битола????????????
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.953
Поени од реакции
17.713
Делата ќе го покажат своето, оставете нека се радуваат дека ете со една парола ја бутнале цела група, а дела се знае дека ќе има со ваква преродба, нивната преродба и нови ветришта завршуваат после натпреварите со Вардар, за Комити се виде и докажа оваа сезона и ќе се докажува натаму.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Слободно живејте си во филмот дека сте број 1, а кога нема што да се каже еве Зелено Бел сака да се вади со муабетот "ќе се видиме во Струга" откако се докажа дека Комити имаат муда за Маадост.
Братуууууу Оти не идите, да не ни сте скарани?
IMG_20211217_211605_703.jpg
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Лудаку не знајш шо пишиш.
Мешаш баби и жаби. Самата наша песна "Со нас вие се гибавте, за цел живот наебавте" е за случката шо ја кажваш.
АМА ТИ ПОГОРЕ ВИКАШ: СИТЕ ПОТЕКНУВАМЕ ОД ЗАПАДНА ТРИБИНА, шо не е апсолутно точно.
Зато ти манав реакција хаха.
Автоматски споено мислење:


Колку само си во право... чим се закренаја да се објаснуват до толку и да се правдат, има нешто.
Ако, нека му излези лошото.
Neznam sho se ispozapalija tolku cela nedela otok, derbi ko derbi,se pokazavme
Dostojno i na fudbal i na rakomet. So samoto toa sho inicijativata za prisustvo na gostinski beshe podkrenata od Ckembari , se pokaza navivacka kultura, zrelost i respekt sprema drugite.Za navivanjeto se znaj kako e na rakomet so dve grupi i tenzicna utakmica, mada i jas sum poke na pesna nego skandiranja. No ako se zemi vo predvid deka dolgo vreme se nemavme sretnato i razbirlivi bea tie skandiranja. Sigurno ako se gledame 3-4 pati godisno poke ke se odi na pesna i ke bidi celo derbi edno nivo pogore
I pokreativno. Jas neznam sho se mavate tolku vgradi klubojte vashi igraja grupi LE osvojvte dve evropski tituli, sala najmoderna vo evropa, bukvalno renesansa na sportski plan, a vie nemozite
200 luge groto na grupata da go oformite. Pa se tokmite so nas koj na sportski plan sme otepani nikakov uspeh pa pak postoime se drzime cvrsto.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.761
Братуууууу Оти не идите, да не ни сте скарани?
Пошто никој не се замара со вас и со струшкиот турнир. Пројде утакмицата, излеговте и вие од фокусот. Немој да мислиш дека било кој на запад се фокусира на вас. Си тераме наш филм, вие сте само пропратна епизода, исто ко и рибари мање више. Поздрав до следно видување.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
271
Поени од реакции
4.393
ИЗВИНЕТЕЕ АТЕНДИНГ ВИНИМАНИЕ КАДЕ МОЖДАМ ДА НАЈДАМ ДОБАР ГУЛАШ?
Овде навивачи нема сигурно и немам со кого да комуницирам. Мозокот ви е на ранг на 3 то оделение поздрав
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
ИЗВИНЕТЕЕ АТЕНДИНГ ВИНИМАНИЕ КАДЕ МОЖДАМ ДА НАЈДАМ ДОБАР ГУЛАШ?
Овде навивачи нема сигурно и немам со кого да комуницирам. Мозокот ви е на ранг на 3 то оделение поздрав
Дечко се гледа дека си од помлада екипа на Комити кој моментално работат, одлогирај се од тука и спаси се дури не е касно.
Ние сме стари пациенти, остај не :D
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Како може чкембари да зборат за добра атмосфера во сала, кога не осетиле како е уствари добра атмосфера, дербињата помеѓу цпб и фа се нешто што чкембари можат да го осетат на јутуб само.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.474
Поени од реакции
6.650
Како може чкембари да зборат за добра атмосфера во сала, кога не осетиле како е уствари добра атмосфера, дербињата помеѓу цпб и фа се нешто што чкембари можат да го осетат на јутуб само.
Дечко абе ми треба помош, јутуб не ми отвора стари видеа, ќе можиш да ми пуштиш во порака некој нов клип од овие групи, сакам да гледам шо е добра атмосфера.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
362
Поени од реакции
2.013
Како може чкембари да зборат за добра атмосфера во сала, кога не осетиле како е уствари добра атмосфера, дербињата помеѓу цпб и фа се нешто што чкембари можат да го осетат на јутуб само.
Дечко абе ми треба помош, јутуб не ми отвора стари видеа, ќе можиш да ми пуштиш во порака некој нов клип од овие групи, сакам да гледам шо е добра атмосфера.
Еве ако сакаш ќе ти пуштам и видеа од гостовања на чкембари на фудбал во последниве 3-4 години, упс не постојат такви видеа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom