Навивачки групи во Македонија!

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
7.485
Поени од реакции
11.229
Оди бре види прво шо во се дешава во дворот...
Оди види шо ви се пола од екипите во школата кој етникум.
Ви менват тренери оти деца на функционери и членови на ДУИ не играт , тој ќе дупел...дупнат еден во таа глата ....
Ај сега наредни почни да верглаш за мостот и термоелектрани
Sto treba da vidam? Skopje nikogas ne bil etnicki cist grad ako na toa aludiras. Etnicki cista metropola e Pyongyang, druga nema.

Etnicki cisti sela imas kolku sakas, pogotovo vo siromasnite delovi na svetot, afrika, indija, bangladesh. E sega jebi ga oni imaat bolji mostovi od vasite, a termoelektrani neznam... moze i bojle so nemaat.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.474
Поени од реакции
23.205
Чкембари... муабетиве се повеќе и повеќе ви делуваат како на Шверцери. Прво за 63та е срамота да се пее, гинеле Скопјани, македонци... ваш народ. Изговорот? Абе то традиционално. И не, не зборевте дека ни требаат муда за Младост, туку паролата беше Маадост. И без разлика дали било пред 10 години, истите муабети и сега ги вртите. Ја правите Битола како непријатна за гостување, а фактот е дека никогаш ама баш никогаш во последниве 20 години од кога знам за тифо сцена не сте имале групен напад. Се било тоа индивидуално во Охрид или еве некој залутан лик во Битола.
Ете се збореше фамозната утакмица во Скопје како најдоброто дерби. Комити напаѓаа во текот на целиот ден. А, вие? Кога сте нападнале некогаш во Битола? Имаше сезони каде што Комити активно гостуваа по 5-6 автобуси и повеќе. И со возови, и со коли се доаѓало. Еден ебан обид немало за напад. Каменување на автобуси или воз не го рачунам за напад. Пичкарски потег, што за жал и Комити го имаат направено т.е. сите групи во државава.

Сериозно имате храброст да дискутирате пароли, корео, песни? Комити за вас во тоа поле се АРТ институција. Светлосни години пред вас во било кое поле. Стандардите се поставени, и никогаш никој не бил блиску до тоа. Пошто не ве бива за рима еве тргнете го тоа на страна. Немора да има рима. Дајте една кореографија што е иновативна т.е. е нешто ново во државава направено од вас. Има такво нешто?

Ејјјј на кое ниво паднавте, Вардар дојде да се бори за опстанок... се направи акција со купување на карти, па моравте да истрчате и вашиот клуб да го направи истото. Тоа е доказ дека само може да копирате и да го пратите трендот.

А, колку сте утепани доволен е фактот дека подалеку од Скопје на гостување немате отидено, жими оние Пољацине малку ве спасија што ве викнаа на некој турнир.

Графити, реквизити, пароли, корео, бројка, гостување, редовност, не гледам каде се Чкембари тука? Слободно живејте си во филмот дека сте број 1, а кога нема што да се каже еве Зелено Бел сака да се вади со муабетот "ќе се видиме во Струга" откако се докажа дека Комити имаат муда за Маадост.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.301
Извади слика дека пишеше "Маадост"... истиот глуп фазон го терате ко то палистер сме викале... мизери. За песни, од тат, од мат... не сте невини.. ме мрзи стварно на се да ти реплицирам, оти грото ти е тресење и на празно чукање У груди. И на едно место покажи кај сме рекле сме бр.1.На едно!!! Реквизитите наши ми се поубај од вашите 1000 пати, како и обратно тебе шо не ти се допаѓат нашите. Како можиш за то ти да пресудиш кој е шо поубо а си пишан комита???Шо си ти моден критичар? И доста ги замараме луѓето со празну муабети, ако има нешто некој да презентира нека кажи, а не овде на празно си ги мерите/ме на кој е поголем. А за екипа, мажи кој поголем помал, лесно можиме да договориме, изразете желба.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
192
Извади слика дека пишеше "Маадост"... истиот глуп фазон го терате ко то палистер сме викале... мизери. За песни, од тат, од мат... не сте невини.. ме мрзи стварно на се да ти реплицирам, оти грото ти е тресење и на празно чукање У груди. И на едно место покажи кај сме рекле сме бр.1.На едно!!! Реквизитите наши ми се поубај од вашите 1000 пати, како и обратно тебе шо не ти се допаѓат нашите. Како можиш за то ти да пресудиш кој е шо поубо а си пишан комита???Шо си ти моден критичар? И доста ги замараме луѓето со празну муабети, ако има нешто некој да презентира нека кажи, а не овде на празно си ги мерите/ме на кој е поголем. А за екипа, мажи кој поголем помал, лесно можиме да договориме, изразете желба.
За вашите договорени фајтови се виде со рибари, кога вашата екипа нема отидено на договореното место(има и докази за тоа), друго не мора да си моден критичар за да процениш чиви реквизити се подобри(немате реквизит без питбул, костур, палици, боксирачи итн.)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.760
Поени од реакции
57.256
Секогаш кога ќе се смеете на видеово што некој свадбар кој патем на видеово има улога на државен службеник (вработен во управите на МВР) избркал 30 деца од Комити, сетете се дека Шверцери ви гостуваа 30 души во Битола, без присуство на специјалци.
Закачено знаме на трибина, ништо не им фалеше.
Ниту една група немате нападнато на домашен терен, а да не збориме на гости. Кога последен пат сте паднале транспарент на противничка навивачка група? Ко за некои кои „први започнувале фајтови“, ептен слаб скор имате на паднати реквизити, а да не збориме за транспаренти. Најголем трофеј ви е што паднавте маица на Соколат од Дебар на бензинска или што ги истепавте редарите на Работнички на Градски.
Губите два транспаренти во ВАША САЛА од Шверцери. Не знам кој кого треба да заебава во ситуацијава. Небитно што ви ги земаа педерски со некои работници кои вршеле реновирање на салата, туку кој во 21 век чува ГЛАВНИ знамиња во сала???
Така се чувале во 90-тите, што кажува во кои години сте заглавени.
Истите овие Шверцери секоја година ви доаѓаат да слават ден на албанска азбука во Битола. Што не ги нападнете?

Комити по овој инцидент почнаа со големи промени во групата и од тогаш одиме само напред.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.301
Секогаш кога ќе се смеете на видеово што некој свадбар кој патем на видеово има улога на државен службеник (вработен во управите на МВР) избркал 30 деца од Комити, сетете се дека Шверцери ви гостуваа 30 души во Битола, без присуство на специјалци.
Закачено знаме на трибина, ништо не им фалеше.
Ниту една група немате нападнато на домашен терен, а да не збориме на гости. Кога последен пат сте паднале транспарент на противничка навивачка група? Ко за некои кои „први започнувале фајтови“, ептен слаб скор имате на паднати реквизити, а да не збориме за транспаренти. Најголем трофеј ви е што паднавте маица на Соколат од Дебар на бензинска или што ги истепавте редарите на Работнички на Градски.
Губите два транспаренти во ВАША САЛА од Шверцери. Не знам кој кого треба да заебава во ситуацијава. Небитно што ви ги земаа педерски со некои работници кои вршеле реновирање на салата, туку кој во 21 век чува ГЛАВНИ знамиња во сала???
Така се чувале во 90-тите, што кажува во кои години сте заглавени.
Истите овие Шверцери секоја година ви доаѓаат да слават ден на албанска азбука во Битола. Што не ги нападнете?

Комити по овој инцидент почнаа со големи промени во групата и од тогаш одиме само напред.
Шверцери идат секојаа година да слават во Битола???? шо не ќе прочита чоек ејјј
Ок, ние не тепаме, не има некој натепано???
За знамината, двете беа на подгрупи, green front и bfc, не беа ни главни ни полуглавни. Како доаѓате до некои заклучоци страшно нешто. За транспарентите, грешка на групата дефинитивно, и не се педерски земени, јас признавам. Паднато знаме е паднато, ако не е од полиција само земено тогаш то е то. А то шо и двете подгрупи врска немаа каде им се знамината повеќе од година дена то е друга приказна.
А онај па погоре, имал докази сме избегале од рибари :zver:
То шо 5 души рибари со некој од битола и кавадарци на одмор шо биле ох и си закажале тепачка и овие "нашите" не се појавиле, според вашите критериуми групата одбила фајт? Ко разбравме за то истата вечер рибари добија понуда, не игнорираа, и по некој ден настана чкембарската дружба низ охридските плажи и среде охрид... не битно, според вас ние избегавме, ок, така е
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2021
Мислења
13
Поени од реакции
30
Секогаш кога ќе се смеете на видеово што некој свадбар кој патем на видеово има улога на државен службеник (вработен во управите на МВР) избркал 30 деца од Комити, сетете се дека Шверцери ви гостуваа 30 души во Битола, без присуство на специјалци.
Закачено знаме на трибина, ништо не им фалеше.
Ниту една група немате нападнато на домашен терен, а да не збориме на гости. Кога последен пат сте паднале транспарент на противничка навивачка група? Ко за некои кои „први започнувале фајтови“, ептен слаб скор имате на паднати реквизити, а да не збориме за транспаренти. Најголем трофеј ви е што паднавте маица на Соколат од Дебар на бензинска или што ги истепавте редарите на Работнички на Градски.
Губите два транспаренти во ВАША САЛА од Шверцери. Не знам кој кого треба да заебава во ситуацијава. Небитно што ви ги земаа педерски со некои работници кои вршеле реновирање на салата, туку кој во 21 век чува ГЛАВНИ знамиња во сала???
Така се чувале во 90-тите, што кажува во кои години сте заглавени.
Истите овие Шверцери секоја година ви доаѓаат да слават ден на албанска азбука во Битола. Што не ги нападнете?

Комити по овој инцидент почнаа со големи промени во групата и од тогаш одиме само напред.
Не се плаши не е тука аднан, форум е ова неможи да дојди со чоперо
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.760
Поени од реакции
57.256
Шверцери идат секојаа година да слават во Битола???? шо не ќе прочита чоек ејјј
Ок, ние не тепаме, не има некој натепано???
За знамината, двете беа на подгрупи, green front и bfc, не беа ни главни ни полуглавни. Како доаѓате до некои заклучоци страшно нешто. За транспарентите, грешка на групата дефинитивно, и не се педерски земени, јас признавам. Паднато знаме е паднато, ако не е од полиција само земено тогаш то е то. А то шо и двете подгрупи врска немаа каде им се знамината повеќе од година дена то е друга приказна.
Идат, во својство на државни чиновници. Ама ги знаете дека се од шверцери, ако сте толку јаки, тепајте ги ;)
Никого немате тепано и никој не ве тепал. Исти скор како Улави Виница или Калинкари Валандово.
На гостински терен одите по 20 луѓе 3 пати годишно, со скоро сите групи во државава сте во братски односи, ниту привлекувате внимание кога гостувате некаде, со исклучок на Скопје и Тетово и во поново време, Охрид.
Кога и да ви гостуваме, секогаш имате некое оправдување, дека ради полиција не може да нападнете. Постојат други начини, ние во Скопје ве нападнавме сто пати покрај толкава полиција, вратата од запад беше откорната за да се направи нападот. Во Кале ви имаме правено напад преку терен.

Што сакате кажете, ниту една група немате направено напад како скопските групи што имаат влетано на терен. ФА на ЦПБ, ЦПБ на Мајмуни, ФА во Гевгелија, Комити на Пирати и на вас, Комбат на навивачите на Лирија. Единствено Кумани на Комбат им влетаа на гостински терен, ама за среќа без успех, поради реакција на членови од Комити. Секако, за поздрав е и гостувањето на Лозари кај Фаланга, како и акцијата над Винари во Неготино.
Жити се само не ми спомнувај акции од 90-тите, зборуваме за НОВИОТ ВЕК.
Автоматски споено мислење:

Не се плаши не е тука аднан, форум е ова неможи да дојди со чоперо
Пресмешно, со ваков хумор ќе ти дадеме стипендија за АС Макаренко, да завршиш вечерна школа.
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
192
Шверцери идат секојаа година да слават во Битола???? шо не ќе прочита чоек ејјј
Ок, ние не тепаме, не има некој натепано???
За знамината, двете беа на подгрупи, green front и bfc, не беа ни главни ни полуглавни. Како доаѓате до некои заклучоци страшно нешто. За транспарентите, грешка на групата дефинитивно, и не се педерски земени, јас признавам. Паднато знаме е паднато, ако не е од полиција само земено тогаш то е то. А то шо и двете подгрупи врска немаа каде им се знамината повеќе од година дена то е друга приказна.
А онај па погоре, имал докази сме избегале од рибари :zver:
То шо 5 души рибари со некој од битола и кавадарци на одмор шо биле ох и си закажале тепачка и овие "нашите" не се појавиле, според вашите критериуми групата одбила фајт? Ко разбравме за то истата вечер рибари добија понуда, не игнорираа, и по некој ден настана чкембарската дружба низ охридските плажи и среде охрид... не битно, според вас ние избегавме, ок, така е
Значи тие што се договарале не се чкембари? Треба како вие што правите да се објават сликите да видиме дали се или не?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.301
Кој се тие во својство на државни службеници??? Како да тепаме некој кој дошол со 6-та управа, ко дошол со премиер, претседател на држава...како???се надевам не прам муабет со 6-то одделенец. Сериозен си со муабетот????
Со кој сме во братски односи освен со Лозари? 1 кажи со којј?? Прашај ги цпб во кавадарци со кој се тепаа, прашај ги винари во сред неготино кој ги тепаше, прилеп не знам колку пати сме биле без полиција, не не чепнале, штип исто, никогаш спроти нас не застанал никој, никогаш не сум видел некој да проба да не нападни, вклучително и неколку екскурзи во ск со коли и реквизити без полиција против работнички. Да влезиме втерен викаш, абе ти за малоумни не сметаш, или??? Толку ти е беден муабетот шо не знам, не е дно, нешто подолно од то е. Бедно е да се објаснуваме тука мажи или немажи. Кој сака да проба со Чкембари, без полиција, без казни, ферски, не мислам дека ќе одбијат.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.760
Поени од реакции
57.256
Кој се тие во својство на државни службеници??? Како да тепаме некој кој дошол со 6-та управа, ко дошол со премиер, претседател на држава...како???се надевам не прам муабет со 6-то одделенец. Сериозен си со муабетот????
Со кој сме во братски односи освен со Лозари? 1 кажи со којј?? Прашај ги цпб во кавадарци со кој се тепаа, прашај ги винари во сред неготино кој ги тепаше, прилеп не знам колку пати сме биле без полиција, не не чепнале, штип исто, никогаш спроти нас не застанал никој, никогаш не сум видел некој да проба да не нападни, вклучително и неколку екскурзи во ск со коли и реквизити без полиција против работнички. Да влезиме втерен викаш, абе ти за малоумни не сметаш, или??? Толку ти е беден муабетот шо не знам, не е дно, нешто подолно од то е. Бедно е да се објаснуваме тука мажи или немажи. Кој сака да проба со Чкембари, без полиција, без казни, ферски, не мислам дека ќе одбијат.
Епа не ни дрвете курац тогаш со моторџијата кој исто така е дел од тие управи. Многу сте селективни во муабетите. Секогаш викате зошто не сме ги напаѓале Омеровци (што патем е апосолутна невистина, ние си знаеме што се случува низ Скопје), а кога ќе дојдат во ваш град истите тие фаци, е не можело со држава да се има закачки.

Не сте збратимени со другите групи, ама со сите сте во некои океј односи. Не се провоцирате никогаш, лајт навивање имате. Скоро никаде немате непријателска атмосфера, туку се гостува колку да се каже, без некаква налектризираност, ниту пак привлекувате внимание, за разлика од нас што каде и да одиме е празник на спортот во градот и се вршат мобилизации. Со Паткари стоите добро, претходно со Рибари стоевте добро, со Гемиџии стоите добро, со Ајдуци стоите добро, па дури и со Кумани едно време. И со Штипјани стоевте добро порано, ама ради Лозари малку се замервите. Со Мајмуни исто не се напаѓате никогаш, со некои закачки вербални, секогаш сте имале фер односи.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.301
Значи тие што се договарале не се чкембари? Треба како вие што правите да се објават сликите да видиме дали се или не?
Јас и ти можиме да си закажиме тепачка, и јас да не дојдам ќе речиш чкембари пички или јас пичка? Се знај група со група како се договара.
@Saber Rider, Пред да ја растуриме калиметата со рибари, знај0 дека по 20-тина дечки редовно иделе од кај нив со чкембари реквизити на наши натпревари? Како некој кој навивал за Пелистер јас да го бркам, потоа шо се деси се деси. Одиме во Струга, дали мислиш дека е навивачки ние да викаме струшки пички, или дс ги провоцираме дечките? Не бе бате, нема шо да се замараме, дури и кај нив имаме симпатии, има дел од нив што идат/иделе со нас. Паткари предизвик ни се? Не зафркавај... струга вас ве чекаме, не нив :)
Со мајмуни, таква е работата, можи нешто слично ко вие со велешани.
Знајш колку велешани доаѓале на утакмици на Пелистер? Не во минатиот век, не минатата декада, за скоро ти велам. Е сега со новата проскопска генерација што им е, мислам ќе е друга песна. Струмица, домаќини сме биле, сме шетале со реквизиити, по кафани сегде... не само шо отпоздравувале со нас, него и се сликале, со нас на трибина застанвале, и треба да ги тепаме?
Вас бате џабе велиш вардар е Македонија, ве мразат бе другар, зато такво мислење имаш, и да несомнено е дека поголемо внимание привлекувате, не е спорно то... ама не е ни спорно дека на некој сме се уплашиле, едноставно не почитуват речиси секаде каде и да одиме
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
192
Јас и ти можиме да си закажиме тепачка, и јас да не дојдам ќе речиш чкембари пички или јас пичка? Се знај група со група како се договара.
@Saber Rider, Пред да ја растуриме калиметата со рибари, знај0 дека по 20-тина дечки редовно иделе од кај нив со чкембари реквизити на наши натпревари? Како некој кој навивал за Пелистер јас да го бркам, потоа шо се деси се деси. Одиме во Струга, дали мислиш дека е навивачки ние да викаме струшки пички, или дс ги провоцираме дечките? Не бе бате, нема шо да се замараме, дури и кај нив имаме симпатии, има дел од нив што идат/иделе со нас. Паткари предизвик ни се? Не зафркавај... струга вас ве чекаме, не нив :)
Со мајмуни, таква е работата, можи нешто слично ко вие со велешани.
Знајш колку велешани доаѓале на утакмици на Пелистер? Не во минатиот век, не минатата декада, за скоро ти велам. Е сега со новата проскопска генерација што им е, мислам ќе е друга песна. Струмица, домаќини сме биле, сме шетале со реквизиити, по кафани сегде... не само шо отпоздравувале со нас, него и се сликале, со нас на трибина застанвале, и треба да ги тепаме?
Вас бате џабе велиш вардар е Македонија, ве мразат бе другар, зато такво мислење имаш, и да несомнено е дека поголемо внимание привлекувате, не е спорно то... ама не е ни спорно дека на некој сме се уплашиле, едноставно не почитуват речиси секаде каде и да одиме
Да бе не мразат, а на запад застави од сите македонски градови
 

Kajgana Shop

На врв Bottom