Навивачки групи во Македонија!

Член од
21 јули 2020
Мислења
57
Поени од реакции
61
From Ballistët with love
02.09.2011 (Tirana)
06.05.2016 (Cair)
05.09.2017(Strumica)
White little pigeons


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovie se datumite koga Imalo incident pomegju ballistite i shvercerite za tie sto ne razbrale


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 август 2013
Мислења
623
Поени од реакции
574
Ovie se datumite koga Imalo incident pomegju ballistite i shvercerite za tie sto ne razbrale


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jas podobro od tebe gi znam ovie datumi. Isto i ex-drugarite gi znaet, i zatoa nema potreba. Ova e neshto pomegu nas (nie i tie).

Neshto za utakmicava, gledam nekoj pisueshe deka beshe normallno rivalstvo, no ne se slagam, beshe nekoja ocigledna akumulirana omraza, ne samo za eden klub tuku za cel grad. Rivalstvoto posle ove utakmica se diga na drugo nivo. Jas licno ne sum sakall da dojde do ovde.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
14.168
Jas podobro od tebe gi znam ovie datumi. Isto i ex-drugarite gi znaet, i zatoa nema potreba. Ova e neshto pomegu nas (nie i tie).

Neshto za utakmicava, gledam nekoj pisueshe deka beshe normallno rivalstvo, no ne se slagam, beshe nekoja ocigledna akumulirana omraza, ne samo za eden klub tuku za cel grad. Rivalstvoto posle ove utakmica se diga na drugo nivo. Jas licno ne sum sakall da dojde do ovde.
Ги тепавте на нивни стадион, сега дигнаа уши малку, еве и они дојде ред за титула да диакутираат, а го нема Вардар тука да лечат комплекси, затоа само вие им останувате. А и плус Дуи го изгуби Тетово, а они се сите Дуи. Доволни причини за да порасне ривалството на некое ниво погоре.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Ги тепавте на нивни стадион, сега дигнаа уши малку, еве и они дојде ред за титула да диакутираат, а го нема Вардар тука да лечат комплекси, затоа само вие им останувате. А и плус Дуи го изгуби Тетово, а они се сите Дуи. Доволни причини за да порасне ривалството на некое ниво погоре.
Гледам си почнал таму кај “криминални групи” да организираш некоја си чиста македонска мафиа. Продолжи таму може ќе ти успее. Тука нешто не те бива.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
14.168
Гледам си почнал таму кај “криминални групи” да организираш некоја си чиста македонска мафиа. Продолжи таму може ќе ти успее. Тука нешто не те бива.
Милвол ако има некој проблем пиши ПП, вака на стари години да се правиш со сила будала не те личи.
 
Член од
11 мај 2021
Мислења
63
Поени од реакции
111
Не разбирам зошто луѓето на форумов се толку изненадени од ривалството на Ballistet и Shvercerat (кога ќе размислам само сакате да видите повеќе шоу и да ставите повеќе масло на огнот), не е важно што сме од иста националност, ривалство постои насекаде. Исто како Комити и Чкембари (иако има повеќе македонски групи), сите македонски (ривали или не) групи се собраа во црквата на мечот македонија - Косовa. Истото со Ballistet и Shvercerat, собравме пари за некои несреќни работи што им се случија на нашите крвни браќа во Скопје, дури и ја продадовме сопствената стока и сите пари им ги дониравме, испративме порака #MeShkupin, а тие исто така и кога нашата болница изгорени (најблизок случај). Поради тоа што некои деца/поединци се тепаат на интернет, ова еволуираше и стана тема овде уште еднаш.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
14.168
Ти се правиш со сила будала и сезнајко. На све рипаш без никаква информација кога се работи за Шверцерат. Ако имаш ти проблем кажи можеби ќе ти помогнеме. Тебе и на некои тука ич не ви личи да измислувате неточни и ненавивачки муабети само за да пишувате нешто.
И што ако рипам, немам ли право да рипам?
Ти можеш во Чаир да кажуваш што личи и како не, форумот е македонски и ќе правиме што сакаме, ако не ти се допаѓа тоа кој те ебе и тебе и сите Шверцери. Да не треба да дискутирам нормално со вас и да си тераме навивачки и општи теми, секој Шверцер е за мене најголем душман, џабе е секоја дискусија што ја тераат сите со вас.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.780
Поени од реакции
14.168
Имаш право да рипаш а на што одлучи си сам. Форумот е за сите ист и ти имаш право све само за Шверцерат да лажеш не. Бидејки тука повеќето се навивачи (а ти не си) и од блиску или далеку знаат за сите работи колку се точни или неточни. А јас како член на Шверцерат должен сум да ја бранам групата кога се шират лаги и дезинформации.
Дискусии тераш ти сам со нас (за Шверцерат) а ги кривиш другите.

ТИ СИ НИКОЈ за да имаш душманлук со нас.
А кој си ти на македонски форум да ги браниш Шверцерите, на македонски форум можам што сакам да кажам исто како и во македонска држава а луѓе како Шверцери за мене се обични гомна што ги посрало некое куче по пат. Еве на пример можам матер у пичка на сите Шверцери да ви ебам и што кур, македонски форум, македонски модератори, ти да ми ебеш мајка ќе јадеш бан, јас нема зошто е македонски форум. Еве на пример матер у пичка да ви ебам на сите Шверцери од Груби до Омер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom