Навивачки групи во Македонија!

Член од
8 октомври 2015
Мислења
740
Поени од реакции
1.491
Да ние се бориме за титула и ако ја земеме на плоштад ќе славиме. И ти тоа ќе го гледаш.
Автоматски споено мислење:Незнам дали Багабонти имаат ваши транспаренти во колекцијата и кога ќе дојде денот ќе ги изгорат пред вас.
Со мајстори на кнауф се радвате? Ете ја причината зошто му сугерирам на Комити како поупатени ултрас навивачи да не ви реплицираат.
 
Член од
4 мај 2019
Мислења
62
Поени од реакции
824
Среќни и горди на денешната деветта крводарителска акција. Во време на пандемија беа собрани рекордни 83 единици крв благодарение на сите оние хумани навивачи, но и кавадарчани кои ги делат истите идеали со нас.

Кавадарци било и ке биде хумано!

FB_IMG_1639066521112.jpg
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
62
Поени од реакции
89
А шо ги земате здраво за готово овие квази навивачи од другата страна, ни биле ни ќе бидат навивачи некогаш, па макар и 1500+ биле во копот, Багабонти можат книга да напишат и тие да учат од неа. Јас стварно не разбирам шо вие од Комити влегвате во дискусија со нив.
Glup e kazimu deka vie ste naj jaki i naj organizirani se drugoto e katastrofa , po samobendisan tesko da rodi majka , i da zbori toj go lici top forma se nemoes da mu zameris a ti , slobodno mozes da ni kazes so ke bide so Zajko i dali minimalna ke se pokaci na 18.000 ostaj drugo.

Inace za utakmicava iako malu se pretera no nisto strasno normalno da ima tenzii derbi si e derbi , a za ciganot so go sutna faulot mame mu ebem majstorski go izvede...
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.153
Поени од реакции
3.176
Нова песна
Не ја оспорвам вашата работа, само не ми е јасно зошто секогаш ама баш секогаш форсирате рима?
Сериозно ми е прашањето, сакам да научам нешто ново ете.

Сега сфаќам зошто нас не дупите за "лоши" песни/пароли...
Паролата наша упатена за управата која претставуваше класична закана била смешна.
А уствари ни фалело рима за првооделенчиња врв-прв, така ќе била топ.

Па лесно било ова бе, еве топ парола:
Управа педери - да ни скокате на федери.
Кулллллл
 
Член од
27 ноември 2021
Мислења
84
Поени од реакции
277
Не ја оспорвам вашата работа, само не ми е јасно зошто секогаш ама баш секогаш форсирате рима?
Сериозно ми е прашањето, сакам да научам нешто ново ете.

Сега сфаќам зошто нас не дупите за "лоши" песни/пароли...
Паролата наша упатена за управата која претставуваше класична закана била смешна.
А уствари ни фалело рима за првооделенчиња врв-прв, така ќе била топ.

Па лесно било ова бе, еве топ парола:
Управа педери - да ни скокате на федери.
Кулллллл
Постои нешто што се вика креативност, да се надеваме дека новава подгрупа што ви е ќе го примени.
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.153
Поени од реакции
3.176
Постои нешто што се вика креативност, да се надеваме дека новава подгрупа што ви е ќе го примени.
Рима = Креативност ?
Ок, фала. Чоек учи дури е жив.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Ваљда нема дебата и за ова да се развие хахаха а бе Чкембари си имаат еден фазон, новава екипа на Комити си фура нов фазон. Двата се различни и тоа е тоа. Нема ваљда за тоа сеа да тупиме. Песнава е певлива и мислам дека е потребно цело време да се работи на нови ствари и дешавки у групата.
Мислам дека може да заживее оваа. Ќе видиме :)
 

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.153
Поени од реакции
3.176
Ваљда нема дебата и за ова да се развие хахаха а бе Чкембари си имаат еден фазон, новава екипа на Комити си фура нов фазон. Двата се различни и тоа е тоа. Нема ваљда за тоа сеа да тупиме. Песнава е певлива и мислам дека е потребно цело време да се работи на нови ствари и дешавки у групата.
Мислам дека може да заживее оваа. Ќе видиме :)
Сега ако не ја тупиме, кога? :D
Среда имаме дерби фудбал и ракомет.
Нека има малце тензија:P
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Шала на страна. Добро е да се случуваат што повеќе активности. Поддршка до Чкембари инаку за ситуацијата околу клубот. Се надевам македонските клубови ќе застанат конечно на здрави нозе.

Песнава од прееска си тече убаво ххаах:) чисто информативно ;)
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
219
Поени од реакции
671
Зеле да тропат на канта поликолор ставиле прв врв и нова песна мизерија. Уште оган ви фали. :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.762
Поени од реакции
14.037
Да ние се бориме за титула и ако ја земеме на плоштад ќе славиме. И ти тоа ќе го гледаш.
Автоматски споено мислење:Незнам дали Багабонти имаат ваши транспаренти во колекцијата и кога ќе дојде денот ќе ги изгорат пред вас.
Признај дека кога се запеа химната на плоштад за малку ќе умреше. Комплексаши едни, славете на плоштад, и онака за театар не сте.
 
Член од
18 март 2015
Мислења
151
Поени од реакции
153
Постои нешто што се вика креативност, да се надеваме дека новава подгрупа што ви е ќе го примени.
Епа ете од мене помош за екипа корео, наредно прочитајте ја Бегалка од Васил Иљоски, можи ќе ви текни креативна претстава втеатар, кој знај, можи од навивачи - глумци ќе сте станвале...Креативно нема шо:bravobe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom