Навивачки групи во Македонија!

ZelenoBel

Нова Битола
Член од
30 април 2013
Мислења
1.127
Поени од реакции
2.846
Колку труд вложувате во форумов, барем 5% да вложувавте во групата, ќе немаше ко вас...За какви работи влегувате во расправа, какви ниски удари задавате, просто ви се чудам..Па колкави мадиња покажувате, да ги бараме србиве или полјациве да дојдат да се испробаме??И уште една работа која ја зборувам со години..Доста ги понижувате малите групи во стилот на Паткари,Рибари,Фаланга, да не беа тие дечки, вие едно гостување ќе немавте, 5 активни групи имаме во цела држава, дечките си работаат, вложуваат труд и пред се до сега покажаа дека се паметни и знаат до кој степен треба да одат, со цел да се присутни во муабетот(сцената) а да не трпат последици и секоја им чест на сите мали групи кој вложуваат труд!!..Толку ниско паднавне, за да читаме коментари Лее Комити што ви се деси во Ѓорче, лее куриња што ви направија шверцеритее, знамињата у бунар.Тоа е пораз на сите Македонци, па после на групата..Се надевам наскоро ќе има некое гостување во стилот на Косово, со цел да се покажат некој работи и надвор од границите и барем еднаш сите заедно да дејствуваме, а не да си ги копаме очите..Тоа да го доживеам, сите групи на едно место, заедно, ќе нема ко нас...
Достате бе со мешање на Македонија и Македонци меѓу ривалствата на навивачки групи. Синкир се убиваме ние меѓу нас, дај не замарајте.
Ние сме Чкембари и постојме за Пелистер!

После она шо беше за со Косово ние како Чкембари никогаш нема да застаниме со сите групи за заедничко навивање. Крај.

Многу работи не знајте.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
vrska nema muabeto so ova do sea vo gjorce radi drugi pricini bevme zaedno na tribina ne deka vie ovozmozvte da se gostuva aj da ne ja tupime sea 100 strani istio muabet v godina ke igrame sabota pa ke se vidi i nie i vie :D
Куповите се играат само среда така да не знам од каде тоа сабота ќе играме, треба да сме во иста лига хаха :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.760
Поени од реакции
57.257
Чаир се спрема за прв пат во историјата да прими гостински навивачи. Утре е денот во кој ќе покаже дали и понатаму ќе се дозволува и другите навивачки групи да гостуваат. Се надевам ќе се организира во највисоко ниво и секоја утакмица ќе има гостински навивачи кој ќе дадат многу голем шмек и интерес на утакмиците.
Од соопштението на ФК Шкендија:

ФК Шкендија исто така е разочарана од организаторот на овој натпревар, односно ФК Шкупи. Во текот на сите 90 минути беа фрлени повеќе од сто шишиња и други тврди предмети кон нашите фудбалери и кон персоналот на клубот, при што во повеќе наврати настрадаа нашите играчи. Сцените кои што ги доживеаме како клуб не претставуваат спортски или други вредности, кои што сите ние како клубови ги промовираме и треба да ги негуваме, размерно целите кои ги имаме.

Во неколку наврати после водството на Шкендија, домашната публика влегуваше на терен, а од трибините на ниту еден момент не изостана фрлањето на тврдите предмети и навредите. Иако сето ова се случуваше пред очите на судијата, тој дозволуваше играта да продолжи.

Иако од ФК Шкупи пред неколку дена изјавија дека е „добродојдена„ тетовската публика на овој натпревар на еден „европски стадион„, тоа што го видовме денеска докажува дека немаше минимални услови за безбедноста на играчите, персоналот и челниците на Шкендија, а камо ли услови за тетовската публика, за што организаторот треба предвремено да гарантира безбедност од највисок ранг што спречува разни можни инциденти, земајќи ги предвид и тие кои што можат да сносат фатални последици!


Лесно е кога се' ви е дозволено :D
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Од соопштението на ФК Шкендија:

ФК Шкендија исто така е разочарана од организаторот на овој натпревар, односно ФК Шкупи. Во текот на сите 90 минути беа фрлени повеќе од сто шишиња и други тврди предмети кон нашите фудбалери и кон персоналот на клубот, при што во повеќе наврати настрадаа нашите играчи. Сцените кои што ги доживеаме како клуб не претставуваат спортски или други вредности, кои што сите ние како клубови ги промовираме и треба да ги негуваме, размерно целите кои ги имаме.

Во неколку наврати после водството на Шкендија, домашната публика влегуваше на терен, а од трибините на ниту еден момент не изостана фрлањето на тврдите предмети и навредите. Иако сето ова се случуваше пред очите на судијата, тој дозволуваше играта да продолжи.

Иако од ФК Шкупи пред неколку дена изјавија дека е „добродојдена„ тетовската публика на овој натпревар на еден „европски стадион„, тоа што го видовме денеска докажува дека немаше минимални услови за безбедноста на играчите, персоналот и челниците на Шкендија, а камо ли услови за тетовската публика, за што организаторот треба предвремено да гарантира безбедност од највисок ранг што спречува разни можни инциденти, земајќи ги предвид и тие кои што можат да сносат фатални последици!


Лесно е кога се' ви е дозволено :D
Не брат. Нова екипа е ова. Немаат поддршка од никој. Нели читаш Mi11vall како објасни горе. Тоа што натпреварот десет пати не се прекина не е заради тоа што Груби е Вицепремиер а Омер негов советник. Немој да помислиш и дека ДУИ има нешто со ова. Исто мислам и дека тоа што претседателот на ФФМ има 50 слики со Омер и Груби нема никаква врска. Се гледа дека се ултраси јаки и немаат страв од ништо. Полицијата не реагира, не заради тоа што некој и јавил да не реагира, неееее....таман работа...се плаши брат. Гледаш како се сите намрштени.

Веќе нема логика да ги коментираме сериозно. Ама како се нервираат, смешно ми е. Цел живот јадеа гомна дека никој не смее во Чаир и кога дојдоа Балисти ги истепаа Шверцери како мали деца. Овие по директива на Омер и ДУИ уште и го напуштија стадионот. Посерување до максимум. Али јеби га, Ахмети повеќе ја сакаше Шкендија тогаш. Сега го изгуби Тетово и кпј ги ебе Балисти хахаха си игра кучето како сака со дебиливе.
Од друга страна, чекаме да видиме како Балисти ќе возвратат на ова.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Нема логика да се коментира а пак коментира. Значи навистина ти немаш памет а камо ли логика. Натпреварот беше прекинат еднаш поради димните. Еднаш кога клупата на шкендија се радуваше на голот и публиката фрлаше со пластични шишиња. Ако некој смеел да гостува некогаш во Чаир тоа било со дозвола на Шверцерат (која е најголемата грешка направена до сега).

Коментирајте на тоа како вие сте биле бр.1 и не го тупите многу.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Нема логика да се коментира а пак коментира. Значи навистина ти немаш памет а камо ли логика. Натпреварот беше прекинат еднаш поради димните. Еднаш кога клупата на шкендија се радуваше на голот и публиката фрлаше со пластични шишиња. Ако некој смеел да гостува некогаш во Чаир тоа било со дозвола на Шверцерат (која е најголемата грешка направена до сега).

Коментирајте на тоа како вие сте биле бр.1 и не го тупите многу.
Најстрашното е што ти при сево ова уште мислиш дека вие дебили се прашувате за нешто. Тогаш Шкендија и Тетово беа приоритет, Омер и Артан се уште се немаа набутано во газот на Ахмети па беа небитни. Да, најголема грешка ви е, се слагам. Се покажа дека тоа што се фалевте дека никој не смее да дојде падна во вода. Ве ишамараа 50 Балисти и ве избркаа од трибина. ОД ВАШАТА ТРИБИНА!!! И сето тоа со асистенција на Омер кој наместо да застане со своите другари, ги бркаше од трибина дур Балисти ви се смееја. Збори ми сега за тоа дека Омер не е контролиран.
Е сега сте вие битни бидекќи Тетово е изгубено за Ахмети и ќе ви се дозволуваат вакви ствари. При крај колку фрлавте на полицијата, па имаше и ваши членови кои се пуштија у терен. Али изгледа и според тебе тука нема причина за реакција. Беа нападнати играчите на Шкендија, ама не немало причина за реакција на ЕБР....ок

Нема што ние да коментираме за Комити. Сите коментираат реално. Да немаш и за тоа да исереш нешто?? Дечкоо, се борите за титула првпат после 100 години, а не можете да врзате 100ка десет натпревари. Не збори жити се, ќути и сокриј се. Подемот на Комити предизвика аларм кај сите други постепено да се кренат. Ни вчера копот не ви беше полн. 350/400 максимум бевте и сам си свесен.
Дај искулирај и што би рекле вие "Не си праи филмови" :)
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
735
Поени од реакции
1.458
А шо ги земате здраво за готово овие квази навивачи од другата страна, ни биле ни ќе бидат навивачи некогаш, па макар и 1500+ биле во копот, Багабонти можат книга да напишат и тие да учат од неа. Јас стварно не разбирам шо вие од Комити влегвате во дискусија со нив.
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Најстрашното е што ти при сево ова уште мислиш дека вие дебили се прашувате за нешто. Тогаш Шкендија и Тетово беа приоритет, Омер и Артан се уште се немаа набутано во газот на Ахмети па беа небитни. Да, најголема грешка ви е, се слагам. Се покажа дека тоа што се фалевте дека никој не смее да дојде падна во вода. Ве ишамараа 50 Балисти и ве избркаа од трибина. ОД ВАШАТА ТРИБИНА!!! И сето тоа со асистенција на Омер кој наместо да застане со своите другари, ги бркаше од трибина дур Балисти ви се смееја. Збори ми сега за тоа дека Омер не е контролиран.
Е сега сте вие битни бидекќи Тетово е изгубено за Ахмети и ќе ви се дозволуваат вакви ствари. При крај колку фрлавте на полицијата, па имаше и ваши членови кои се пуштија у терен. Али изгледа и според тебе тука нема причина за реакција. Беа нападнати играчите на Шкендија, ама не немало причина за реакција на ЕБР....ок

Нема што ние да коментираме за Комити. Сите коментираат реално. Да немаш и за тоа да исереш нешто?? Дечкоо, се борите за титула првпат после 100 години, а не можете да врзате 100ка десет натпревари. Не збори жити се, ќути и сокриј се. Подемот на Комити предизвика аларм кај сите други постепено да се кренат. Ни вчера копот не ви беше полн. 350/400 максимум бевте и сам си свесен.
Дај искулирај и што би рекле вие "Не си праи филмови" :)
Да ние се бориме за титула и ако ја земеме на плоштад ќе славиме. И ти тоа ќе го гледаш.
Автоматски споено мислење:

А шо ги земате здраво за готово овие квази навивачи од другата страна, ни биле ни ќе бидат навивачи некогаш, па макар и 1500+ биле во копот, Багабонти можат книга да напишат и тие да учат од неа. Јас стварно не разбирам шо вие од Комити влегвате во дискусија со нив.
Незнам дали Багабонти имаат ваши транспаренти во колекцијата и кога ќе дојде денот ќе ги изгорат пред вас.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2021
Мислења
68
Поени од реакции
192
Да ние се бориме за титула и ако ја земеме на плоштад ќе славиме. И ти тоа ќе го гледаш.
Автоматски споено мислење:Незнам дали Багабонти имаат ваши транспаренти во колекцијата и кога ќе дојде денот ќе ги изгорат пред вас.
90% од транспарентите ви се украдени, и самите сте свесни дека немате муда да направите ништо ако не сте во размер 10:1 или немате барем 2 ножа во вас.
 
Член од
23 август 2020
Мислења
125
Поени од реакции
139
Јас бев вчера на натпреварот шкупи-шкендија, човек мисли домаќинот игра против вардар или партизан, значи во тек на целиот меч имаше скандирања и песни против тетово, шкендија и балисти.

Јас одамна сум кажал дека постои веќе големо ривалство помеѓу овие групи, добро е што и кај балисти има веќе солидна организација па ќе биде интересно не само натреварот во тетово.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Да ние се бориме за титула и ако ја земеме на плоштад ќе славиме. И ти тоа ќе го гледаш.
Автоматски споено мислење:Незнам дали Багабонти имаат ваши транспаренти во колекцијата и кога ќе дојде денот ќе ги изгорат пред вас.
Е така. Гледаш како сам се донесе до ова. Колку си глуп. Колку брзо те запалив да си ги покажеш комплексите. Којзнае колку си плачел кога си гледал како славиме две европски титули на тој Плоштад и којзнае колку те болело кога си ја слушал нашата химна која грмеше од 100 000 грла. Паразити, сте седеле во некоја усрана чајџилница и цело време сте се молеле да дојде ден и вие да славите. Ама свесен си дека има и разлика во титулите ;) Инаку, колку е јако дека од се што ти пишав врати само на ова. И поарно што не ги викнавте Балистите овојпат. Срамота ќе беше пред 5000 да ве бркаат пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom