Навивачки групи во Македонија!

Член од
18 септември 2020
Мислења
1.003
Поени од реакции
5.498
Изгледа дечкиве од Комбат ви шетаат лабаво. Полека сите со полскиве филмови...
Да чита некој од страна би рекол што тифо сцена ќе беше ова...
Ваков храбар потег е ретко виден на навивачката сцена ширум Европа, браво...
Пелистер-Спортинг
received_273118378017629.jpeg
 
Член од
28 ноември 2021
Мислења
52
Поени од реакции
124
u pravo si... bitola ti e ko harlem, gupci od bairo i umisleni gansteri sto si rucaat so balisti posle utakmica... na sve toa koga ke dodes sneg, drveno mostce od tursko (ali skoro renovirano blagodarenie na opstinata) doaga ko horor film... ti i onoj toplinka sipakot ko fredi kruger valjda doagate....

ohhh wait, sme gostuvale 100 pati u selovo vase, duri i koga bilo najvatreno i ogradata padnala pak nisto od fajt... zivees u selo u rezervat a sonuvas za green street huliganz i headhunters :vozbud:
Јас зборам за второлигашкото кревање куро над мадиња на комитките шо прат фотосесија по градој кај шо нема навивачи, кај шо имат VIP карти за влез само вие можите во Кратово да гостувате и кај децата од охрид кај шо можи кој кога сака да оди. "Сту путу сму гостувале у туа селуту" кажи ми еднаш кога сте се шетале низ Битола со шалчиња на врат без обезбедување од надлежното министерство за внатрешни работи? Зато тие стари глупи скопски муабети остај ги за на децата пред зградата да му ги кажваш. И да green street hooligans ми е еден од омилените филмој едно нешто да кажиш како шо треба. А и ќе забораев дедо ми ќе бега србија ќе му пуштам еден привезок за клуч да го слика ко ќе поминва на обиколницата да очекувајте дека ќе има слики од гостувањето на дедо ми. Мизерија жива!!!
Зато реков мерило ќе ви биди Битола да дојдите. И уште еднаш ќе ви речам дишете длабоко смирете се малце.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Јас зборам за второлигашкото кревање куро над мадиња на комитките шо прат фотосесија по градој кај шо нема навивачи, кај шо имат VIP карти за влез само вие можите во Кратово да гостувате и кај децата од охрид кај шо можи кој кога сака да оди. "Сту путу сму гостувале у туа селуту" кажи ми еднаш кога сте се шетале низ Битола со шалчиња на врат без обезбедување од надлежното министерство за внатрешни работи? Зато тие стари глупи скопски муабети остај ги за на децата пред зградата да му ги кажваш. И да green street hooligans ми е еден од омилените филмој едно нешто да кажиш како шо треба. А и ќе забораев дедо ми ќе бега србија ќе му пуштам еден привезок за клуч да го слика ко ќе поминва на обиколницата да очекувајте дека ќе има слики од гостувањето на дедо ми. Мизерија жива!!!
Зато реков мерило ќе ви биди Битола да дојдите. И уште еднаш ќе ви речам дишете длабоко смирете се малце.
Брат не се брукај жити се. Опушѕи се башка малце хаха :) Многу си напнат.
Дечко, Шверцери скоро сите знамиња сред Битола ви ги паднаа, сега Битола ја креваш на ова ниво. Во Битола не ве ебава никој веќе...и по бројка се гледа тоа. Битола со години веќе не е мерило. Била некогаш. Дај олабави жими се смешен си хахах:)
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.003
Поени од реакции
5.498
Брат не се брукај жити се. Опушѕи се башка малце хаха :) Многу си напнат.
Дечко, Шверцери скоро сите знамиња сред Битола ви ги паднаа, сега Битола ја креваш на ова ниво. Во Битола не ве ебава никој веќе...и по бројка се гледа тоа. Битола со години веќе не е мерило. Била некогаш. Дај олабави жими се смешен си хахах:)
Во Битола не не еба никој, хаос ејј.. баш ме интересира бројка вчера за нас која ти е проценката
П. с. Фк Пелистер-Фк Вардар 13ч
Рк Пелистер-Рк Вардар 18ч
На 15-ти Декември
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Во Битола не не еба никој, хаос ејј.. баш ме интересира бројка вчера за нас која ти е проценката
П. с. Фк Пелистер-Фк Вардар 13ч
Рк Пелистер-Рк Вардар 18ч
На 15-ти Декември
plus nema sneg sea pletvar ne e zatvoren kako minatata sreda :ojeaa:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Во Битола не не еба никој, хаос ејј.. баш ме интересира бројка вчера за нас која ти е проценката
П. с. Фк Пелистер-Фк Вардар 13ч
Рк Пелистер-Рк Вардар 18ч
На 15-ти Декември
Ќе ги прескокнам сите детски муабети низ последниве 5 страни, ама да бевте права навивачка група ќе издејствувавте да можеме да гостуваме и на фудбалот и на ракометот.
Како група во милион наврати сме покажале дека сме отворени за гостински навивачи и често сме влегувале во судир со управите затоа што испраќале дописи дека не примаат гостинска публика.

Наместо да се удирате во гради дека некој поради страв не гостувал кај вас, запрашајте се дали вие би гостувале во РАБОТЕН ДЕН со ИСПРАТЕНИ ДОПИСИ до управите на вашите клубови дека не смеете да гостувате, и притоа треба да гостувате на стадион/во сала каде што НЕ МОЖЕ да се навива од надвор (пример, во Охрид може(ше), во Струга може, на другите терени потешко).
Дека ви се плашиме, тоа мало морген, секогаш кога имало дозвола сме гостувале, а имаме и гостување какво што вие никогаш не сте оствариле. Комити со еден автобус дојдоа НЕНАЈАВЕНО на ракомет и знаете како тоа се заврши. Со упад на полиција/ебр во автобусот и мавање по се' што ќе им дојде на патот.

Ептен сте за грев сите навивачки групи кои се палите на тоа дека некој се плаши од вас, а вашите управи како пичиња праќаат дописи дека не примаат гостинска навивачка група. Секако дека некој ќе се жртвува да јаде ќотек од полиција и да лапа кривични со што ќе си стави крај на навивачка кариера (два пати на ненајавено гостување во Тетово, автобусите директно беа носени во станица) и притоа да не влезе да навива, само за да ви докаже дека нема страв од вас.
Ајде што овие браќава се за греота по тоа прашање и да им објасниш нема да сфатат, ама вие до толку ли сте глупи бе човече...

Што не ги пуштивте Фаланга да влезат на стадион? Ние издејствувавме Рибари да дојдат на иста трибина со нас, ама тоа што јадеа лајна на ФБ ден претходно, им се удри од глава на крајот.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Ќе ги прескокнам сите детски муабети низ последниве 5 страни, ама да бевте права навивачка група ќе издејствувавте да можеме да гостуваме и на фудбалот и на ракометот.
Како група во милион наврати сме покажале дека сме отворени за гостински навивачи и често сме влегувале во судир со управите затоа што испраќале дописи дека не примаат гостинска публика.

Наместо да се удирате во гради дека некој поради страв не гостувал кај вас, запрашајте се дали вие би гостувале во РАБОТЕН ДЕН со ИСПРАТЕНИ ДОПИСИ до управите на вашите клубови дека не смеете да гостувате, и притоа треба да гостувате на стадион/во сала каде што НЕ МОЖЕ да се навива од надвор (пример, во Охрид може(ше), во Струга може, на другите терени потешко).
Дека ви се плашиме, тоа мало морген, секогаш кога имало дозвола сме гостувале, а имаме и гостување какво што вие никогаш не сте оствариле. Комити со еден автобус дојдоа НЕНАЈАВЕНО на ракомет и знаете како тоа се заврши. Со упад на полиција/ебр во автобусот и мавање по се' што ќе им дојде на патот.

Ептен сте за грев сите навивачки групи кои се палите на тоа дека некој се плаши од вас, а вашите управи како пичиња праќаат дописи дека не примаат гостинска навивачка група. Секако дека некој ќе се жртвува да јаде ќотек од полиција и да лапа кривични со што ќе си стави крај на навивачка кариера (два пати на ненајавено гостување во Тетово, автобусите директно беа носени во станица) и притоа да не влезе да навива, само за да ви докаже дека нема страв од вас.
Ајде што овие браќава се за греота по тоа прашање и да им објасниш нема да сфатат, ама вие до толку ли сте глупи бе човече...

Што не ги пуштивте Фаланга да влезат на стадион? Ние издејствувавме Рибари да дојдат на иста трибина со нас, ама тоа што јадеа лајна на ФБ ден претходно, им се удри од глава на крајот.
kako be da gi pustime falanga na stadion ko ne dojdoja do stadion ? policijata pred bitola gi zastana so trebas so koli da odime da gi zemime i aj ete da bese obratna sitoacijata da imase za nas zabrana (so bilo slucaj mnogu pati na 35,000 kapacitet) aj kako ke ni ovozmozite vie da gostuvame ?
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.003
Поени од реакции
5.498
Ќе ги прескокнам сите детски муабети низ последниве 5 страни, ама да бевте права навивачка група ќе издејствувавте да можеме да гостуваме и на фудбалот и на ракометот.
Како група во милион наврати сме покажале дека сме отворени за гостински навивачи и често сме влегувале во судир со управите затоа што испраќале дописи дека не примаат гостинска публика.

Наместо да се удирате во гради дека некој поради страв не гостувал кај вас, запрашајте се дали вие би гостувале во РАБОТЕН ДЕН со ИСПРАТЕНИ ДОПИСИ до управите на вашите клубови дека не смеете да гостувате, и притоа треба да гостувате на стадион/во сала каде што НЕ МОЖЕ да се навива од надвор (пример, во Охрид може(ше), во Струга може, на другите терени потешко).
Дека ви се плашиме, тоа мало морген, секогаш кога имало дозвола сме гостувале, а имаме и гостување какво што вие никогаш не сте оствариле. Комити со еден автобус дојдоа НЕНАЈАВЕНО на ракомет и знаете како тоа се заврши. Со упад на полиција/ебр во автобусот и мавање по се' што ќе им дојде на патот.

Ептен сте за грев сите навивачки групи кои се палите на тоа дека некој се плаши од вас, а вашите управи како пичиња праќаат дописи дека не примаат гостинска навивачка група. Секако дека некој ќе се жртвува да јаде ќотек од полиција и да лапа кривични со што ќе си стави крај на навивачка кариера (два пати на ненајавено гостување во Тетово, автобусите директно беа носени во станица) и притоа да не влезе да навива, само за да ви докаже дека нема страв од вас.
Ајде што овие браќава се за греота по тоа прашање и да им објасниш нема да сфатат, ама вие до толку ли сте глупи бе човече...

Што не ги пуштивте Фаланга да влезат на стадион? Ние издејствувавме Рибари да дојдат на иста трибина со нас, ама тоа што јадеа лајна на ФБ ден претходно, им се удри од глава на крајот.
Прво, ако ме пратиш МЕНЕ, ќе видиш дека никаде не сум пишал дека се ситам или се удирам вгради дека не сте дошле. Напротив на еден текст назад и напишав дека е тешко речиси и невозможно било која група во работен ден да напрај спремна екипа за инкогнито гостување на ривалски терен. Но споменав и дека сте сега во елемент и дека очекувавме нешто да напраите како што праете ете за по други места. Е сега зошто како не напраивте тоа е ваше. Само боди во очи дека такво нешто не сте пробале Битола.
Втора работа, бидејќи сум малку поупатен за овие работи, за да издејствуваме ние вие да дојдете, прво ќе не викнат од полиција и ќе ни речат потпишете дека вие лично(тие што ќе потпишеме) одговарате доколу се случи нешто. Биди искрен, кој будала е спремен на таков ризик, да поднесе одговорност за цела маса народ(а посебно на рскомет ќе ја има).
Ги спомена фаланга, па тие секаде гостуваат инкогнито, само Битола најавено. А знаеа дека се забранети гостувањата. И нити некој од нив не контактира ни ништо за евентуално да им помогнеме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
kako be da gi pustime falanga na stadion ko ne dojdoja do stadion ? policijata pred bitola gi zastana so trebas so koli da odime da gi zemime i aj ete da bese obratna sitoacijata da imase za nas zabrana (so bilo slucaj mnogu pati na 35,000 kapacitet) aj kako ke ni ovozmozite vie da gostuvame ?
И да не ви овозможиме, пошто знаеме дека некогаш едноставно не можеш против МВР и ФФМ, СИГУРНО НЕМА ДА ВЕ ПРОВОЦИРАМЕ НА ФОРУМИ И ДА ВИ ВАДИМЕ ПАРОЛИ ЗА ТОА КАДЕ СТЕ НА СТАДИОН кога кристално јасно е дека не било изводливо да дојдете.
Значи ем знаеш дека не е возможно да гостува навивачка група, ем викаш од страв не дошле. Надвор од секоја логика, ама тоа уште на вас, Балисти и Шверцери ви е интересно. Точно 0 од овие три групи сте ни гостувале кога управата наша ви ставила забрана.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
И да не ви овозможиме, пошто знаеме дека некогаш едноставно не можеш против МВР и ФФМ, СИГУРНО НЕМА ДА ВЕ ПРОВОЦИРАМЕ НА ФОРУМИ И ДА ВИ ВАДИМЕ ПАРОЛИ ЗА ТОА КАДЕ СТЕ НА СТАДИОН кога кристално јасно е дека не било изводливо да дојдете.
Значи ем знаеш дека не е возможно да гостува навивачка група, ем викаш од страв не дошле. Надвор од секоја логика, ама тоа уште на вас, Балисти и Шверцери ви е интересно. Точно 0 од овие три групи сте ни гостувале кога управата наша ви ставила забрана.
muabeto mi e deka na gresna adresa pustas kritika a tie muabeti za strav i tn normalno deka ke gi ima vo smisla na majtap ili provokacija nema potreba tolku mnogu da se palite :D
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.320
Поени од реакции
27.799
Чкембари беа со нас на трибина во Ѓорче. Значи да се организира влез на трибина за 2 групи е возможно, ама требаше и ние вака да настапиме дека немате муда. :toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Прво, ако ме пратиш МЕНЕ, ќе видиш дека никаде не сум пишал дека се ситам или се удирам вгради дека не сте дошле. Напротив на еден текст назад и напишав дека е тешко речиси и невозможно било која група во работен ден да напрај спремна екипа за инкогнито гостување на ривалски терен. Но споменав и дека сте сега во елемент и дека очекувавме нешто да напраите како што праете ете за по други места. Е сега зошто како не напраивте тоа е ваше. Само боди во очи дека такво нешто не сте пробале Битола.
Втора работа, бидејќи сум малку поупатен за овие работи, за да издејствуваме ние вие да дојдете, прво ќе не викнат од полиција и ќе ни речат потпишете дека вие лично(тие што ќе потпишеме) одговарате доколу се случи нешто. Биди искрен, кој будала е спремен на таков ризик, да поднесе одговорност за цела маса народ(а посебно на рскомет ќе ја има).
Ги спомена фаланга, па тие секаде гостуваат инкогнито, само Битола најавено. А знаеа дека се забранети гостувањата. И нити некој од нив не контактира ни ништо за евентуално да им помогнеме.
Па одговорот е многу едноставен бе другар, натпреварот се игра во работен ден, во работно време и шансите да влезеш на трибина се скоро па 0%. Дали вие ќе гостувавте во обратна ситуација? Дали некогаш сте дошле во Скопје, а да сте знаеле дека има забрана и нема да влезете, па не мора ни да било работен ден?

Ако ти текнува и со Победа игравме на гости во рабтно време, тогаш тие до последен момент се мислеа дали да примат публика и на крај ги примија сите 30-40 луѓе кои отидоа. Групите во Македонија не сме по 1000 луѓе. па во работно време да имаме екипи од по 300 луѓе кои би отишле на гостување. Комити во моментов немаат толку помлади членови, 90% се луѓе кои работат и не можат да си земаат слободни денови за да ја шетаат пола Македонија за на крај скоро загарантирано да не влезат на трибина.

Ние за викенди може секаде да пробаме да гостуваме и реално го правиме тоа, со исклучок на некои места како Велешта (и таму беше присутна екипа, ама не може да се нарече гостување). Во Дебар ќе имаше гостување, да не објавеа дента дека е затворен патот меѓу Маврово и Дебар. Со Воска се отиде инкогнито, со Силекс, Тетекс и Кадино имаше дозвола за гостување од самите клубови.
Во Кавадарци на турнирот ќе се одеше инкогнито, но од ФК Тиквеш пријавиле дека можно е да има гледачи од Скопје и се ангажирташе полицијата.
Сите овие натпревари беа за викенди.

На крајот од денот, може ти не си таков случај, ама да отвориш по нетов, а и ставовите од самата ваша група се такви, излегува дека Комити не доаѓаат дека ви се плашеле, а не ради тоа што и самиот го тврдиш, дека нема шанси групата да влезе на стадион, затоа што самиот ваш клуб праќа ДОПИС дека не прима гостински навивачи.

Многу леесно ждребката можеше да не одреди нас како домаќини и сега ќе го правевме ли истиов муабет во обратна насока? :D Ќе дојдевте вие организирано во Ново Лисиче или во Маџари? Ко ќе си го видам тилот.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
591
Поени од реакции
1.034
Чкембари беа со нас на трибина во Ѓорче. Значи да се организира влез на трибина за 2 групи е возможно, ама требаше и ние вака да настапиме дека немате муда. :toe:
vrska nema muabeto so ova do sea vo gjorce radi drugi pricini bevme zaedno na tribina ne deka vie ovozmozvte da se gostuva aj da ne ja tupime sea 100 strani istio muabet v godina ke igrame sabota pa ke se vidi i nie i vie :D
 
Член од
12 септември 2016
Мислења
98
Поени од реакции
487
Колку труд вложувате во форумов, барем 5% да вложувавте во групата, ќе немаше ко вас...За какви работи влегувате во расправа, какви ниски удари задавате, просто ви се чудам..Па колкави мадиња покажувате, да ги бараме србиве или полјациве да дојдат да се испробаме??И уште една работа која ја зборувам со години..Доста ги понижувате малите групи во стилот на Паткари,Рибари,Фаланга, да не беа тие дечки, вие едно гостување ќе немавте, 5 активни групи имаме во цела држава, дечките си работаат, вложуваат труд и пред се до сега покажаа дека се паметни и знаат до кој степен треба да одат, со цел да се присутни во муабетот(сцената) а да не трпат последици и секоја им чест на сите мали групи кој вложуваат труд!!..Толку ниско паднавне, за да читаме коментари Лее Комити што ви се деси во Ѓорче, лее куриња што ви направија шверцеритее, знамињата у бунар.Тоа е пораз на сите Македонци, па после на групата..Се надевам наскоро ќе има некое гостување во стилот на Косово, со цел да се покажат некој работи и надвор од границите и барем еднаш сите заедно да дејствуваме, а не да си ги копаме очите..Тоа да го доживеам, сите групи на едно место, заедно, ќе нема ко нас...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom