Навивачки групи во Македонија!

Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.425
Поени од реакции
16.175
Реално лош муабет направен од лик наречен Топлинка, ама нема везе, нека бидат се на се 10 утакмици во 5 години, важи.

За новата подгрупа на Чкембари се надевам дека ќе им бидат освежувањето што им требаше и дека ќе успеат да го подигнат квалитетот во групата.
 
Член од
22 септември 2021
Мислења
11
Поени од реакции
8
Затворена група на фб за договор околу пароли, корео, забава, итн.. со името choesen few имше негде од 2012/13 значи скоро 10 год. Тие дечиња од по 18-20 год сега се 30+. Иако сега не сум дел од нив ја поздравувам идеата и мислам дека во овие моменти и те како ни е потребно освежување. Сепак доколку се знаело дела има друга група шо го користи тоа име, за официјална подгрупа требало да се смисли ново. Како и да е станува збор за едуцирани дечки со долг стаж на трибина и доста искуство.
 
Член од
30 мај 2021
Мислења
48
Поени од реакции
317
Сликата овде е поставена чисто поради мала провокација и шала. Да имаат во предвид со која екипа во иднина ќе се надмудруваат преку навивачка креативнсот. Како што пиша Топлинка хуморот овде е шизофреничен. Стомаци, 8мо-Б, без Коса, фризура.... Искрено се надевам дека новата екипа окулу која се крена толку фама ќе придонесе за развој на Чкембари. Пред се навивањето да не им се сведува на хорда орки и само вам разбиливиот тип на модус операнди - лудаци од лудница.Едно треба да биде повеќе од јасно, јака сцена ни одговара на сите!
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.396
Поени од реакции
55.106
Сосема случајно, иако они немаат натпревар, баш пред натпревар во кој Вардар гостува во Охрид и Рибари прават состанок на сите генерации. За доброто на градот :pijani:
Како тргна годинава, сите групи ги собравме на состаноци после 10 години откако направиле последен состанок :oleee:
 
Член од
18 март 2019
Мислења
232
Поени од реакции
896
Сосема случајно, иако они немаат натпревар, баш пред натпревар во кој Вардар гостува во Охрид и Рибари прават состанок на сите генерации. За доброто на градот :pijani:
Како тргна годинава, сите групи ги собравме на состаноци после 10 години откако направиле последен состанок :oleee:
Охрид-Струга 04.12...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.396
Поени од реакции
55.106
Охрид-Струга 04.12...
Ако се лажеме :D

Инаку, огромна штета што Воска не се согласува да прими гостинска публика. Милион закани за да не се гостува.
Општо, на ваков начин ти се убива секаква желба за навивање. Толкава трибина, ама за инает, да не играат како на гости на најважен меч...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.396
Поени од реакции
55.106
Поздравете го БМ од Ченто,златна медаља 200 метри со пречки
Абе да не ве знае човек, којзнае што ќе помисли. Не бев денес, ама има записи како бегате гз преку глава. Сте фрлиле 5 камења врз група која е дојдена со коли и мајка бежанија. Да не извадиме видео како јадете ќотек во Маџари, до главната улица бегате. Таков ќотек во напад од 10 души ниту една група на светот нема јадено. Од трибина избегавте низ врата, поголем пораз од тоа не може да има. Којзнае дали некогаш се случил таков резил во историјата на мак тифо сцената.
Тие што го прозиваш пред некоја година ви дојдоа сред Охрид, не знаевте каде попрво да бегате, си ја знаете убаво случката. За пола ден специјално за тепачка ви се собраа и ви дојдоа во ваш град.
Тие неколку души татараши си правите таков проблем што веќе може да заборавите на оние гостувања кај екипи како Кадино и Пролет, каде што ве остававме пошто сте небитни, се лижевте откако влеговте во конфликт со Чкембари, па се здруживте со наши членови. Уште пола група не ве гледа како противници пошто имате лично пријателство, ама ширење лаги по социјални мрежи ќе ви донесе нов ќотек, каков што изедовте минатиот пат.

Удрете уште некој состанок, за доброто на градот :(
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
325
Поени од реакции
352
demek ribari gi napadnaja komiti i komiti begaja ? da vidam ne vervam iskreno ama aj da ne sudime ako ima nekoj dokaz pa da znajme so e kako e
 
Член од
30 август 2012
Мислења
2.321
Поени од реакции
2.969
Јас знам дека во Охрид појма се немало се нема и ќе се нема од навивање и од навивачка група...
Тоа Рибари не ни знам кој се моментално , не ми ни интересира... Ама дај бре не тупете овде со имагинарни навивачки групи како рибари и паткари.... Тоа можи да се некоја група шо се умислуват навивачи ...
Значи се знај од тој дел на Македонија има и ќе има само две групи т.е. Чкембари и Мајмуни , иако сега не ни знам ни дали Мајмуни постојат и како функционираат...
Се тоа друго од Охридско Пелагониски регион е неуспешно инвитро...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom