Навивачки групи во Македонија!

Член од
31 август 2021
Мислења
119
Поени од реакции
478
За жал тоа се случи затоа што никој не внимаваше на младите, млад човек лесно се лаже. Чкембари ги решија, кај Комити такво нешто нема, иако имало порано одредени ликови а бугараши и денеска се вртат околу само што проблемот е што бугараш не се познава така лесно, на пример од Албанец знаеш како да се одбраниш и како да се справиш со него, бугарашите се хиени и луѓе без идентитет и муда, па затоа изгледа како да ги нема а за жал ги има. Во Рибари веќе кога ги спомнаа, таму ги има сеуште активни, не ми е јасно само зошто, но додека се тера тој наци филм, свесно во десно и разни срања, бугарашите лесно се кријат во тие води и опстојуваат.

Класичен пример за бугараш ти е булеварко, ако не ти е баш јасно, само отвори го и ќе ти стане јасно како функционира мозокот на еден бугараш.
Точно, булеварко е најлигавото створење на социјалните мрежи, со своте лигави мачо статуси ала Кумплунг, успеа да створи стадо овци што почнаа да го прагат на фб, и потоа кога си створи публика го искористи тоа за ширење бугараштина, за пушење кај партиите, поготово кај неговиот идол ЉупБчо а своевремено и Зајко за време на шарената геј револуција, за сега да биде, пу пу неважни.
Говно татарашко, се надевам нема пристап на запад, како за него така и за уште една шака буљаши што глумат врховисти.

А Охрид и тн Рибари се тажна приказна, дозволуваат некакви протатари да им се мотаат по групата, па можеби и раководат со неа. Духот на Радко и ороспијата Вида Боева очигледно сеуште живее.
Автоматски споено мислење:

Ете, бугарашите ги решивте, со србоманите што ќе се прави?
Како да препознаеш татароман во два чекора. - Мрзат срби од дното на душата(ваљда им се најголема конкуренција кој да завладее со оваа напатена вукојебина) , и не ја вадат удба од уста.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
Ете, бугарашите ги решивте, со србоманите што ќе се прави?
Не ми е јасно зошто ти смета оваа тема. Оваа тема е многу битна за нашата тифо сцена и баш овие муабети се за овде. А секој нормален Македонец се труди да се искоренат сите подеднакво.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
446
Поени од реакции
1.501
Не ми е јасно зошто ти смета оваа тема. Оваа тема е многу битна за нашата тифо сцена и баш овие муабети се за овде. А секој нормален Македонец се труди да се искоренат сите подеднакво.
Не ми смета, ме заболе онаа работа за таквите. Ме нервира што сте се фатиле за мала група која се бугараши и не претставуваат никаков проблем, покрај толку љунги и србомани, што за мене се далеку поголем проблем од таа мала група. Кога веќе водите некаква си битка, тогаш водете ја правилно, не за едните мајка, за другите маќеа.
Не ви сметаат билбордите од српските партии пред избори, србоманството кое се шири низ околните скопски села, Куманово, и така натака, ама ви сметаат 15 бугараши.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
Не ми смета, ме заболе онаа работа за таквите. Ме нервира што сте се фатиле за мала група која се бугараши и не претставуваат никаков проблем, покрај толку љунги и србомани, што за мене се далеку поголем проблем од таа мала група. Кога веќе водите некаква си битка, тогаш водете ја правилно, не за едните мајка, за другите маќеа.
Не ви сметаат билбордите од српските партии пред избори, србоманството кое се шири низ околните скопски села, Куманово, и така натака, ама ви сметаат 15 бугараши.
Мене лично ми сметаат сите. Постар си па нема да пробам да ти држам некои историски лекции ама ќе го кажам тоа што го кажам што го кажав и погоре. Шиптaри и четници се и тоа како поголем проблем ама се проблем кој што се гледа, како што се гледало и пред сто години, од сите страни не напаѓале и едните и другите, од асимилирање до колење по селата низ западна Македонија и па не сме им паднале на колена и сме се бореле. Најголемиот проблем ни го направиле баш овие кои ги зборуваме, исто како денеска не сме ги рачунале за проблем, напротив тогаш и сме ги сметале за браќа и поради таква грешка не сме ја направиле таа држава која ќе направела темели и сега немало да сме биле дупка. Истото се случува и денес со модерни моменти ама да не тупам повеќе, се надевам дека ми ја сфаќаш поената.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
472
Поени од реакции
1.301
Не ми смета, ме заболе онаа работа за таквите. Ме нервира што сте се фатиле за мала група која се бугараши и не претставуваат никаков проблем, покрај толку љунги и србомани, што за мене се далеку поголем проблем од таа мала група. Кога веќе водите некаква си битка, тогаш водете ја правилно, не за едните мајка, за другите маќеа.
Не ви сметаат билбордите од српските партии пред избори, србоманството кое се шири низ околните скопски села, Куманово, и така натака, ама ви сметаат 15 бугараши.
Ги потценуваш многу... влезени се со многу пари, врбоваа битни ликови во одредени градови, бизнис, пасоши, коли едно другo. Немој да мислиш дека ќе останат на бт и ох, и велес штип скопје им се на радарот. Навивачките групи како база на десетина, стотина млади со претежно националистичка идеологија се погодни за работење. Луѓе со тетоважи од Александар Македонски станале македонски бугари. Работат на големо, ама не сте свесни
 
Член од
17 август 2011
Мислења
7.795
Поени од реакции
13.231
Ете, бугарашите ги решивте, со србоманите што ќе се прави?
vidi fakt e deka dosta od lugjeto se lozat na srbija tuka. Ama bar znaat sto se na krajot od denot, za razlika od ovie koj so godini se pravea desnicari i sea preku noknj stanaa ful out bugari. Istoto simptomaticno vo period na bugarski pritisok vrz makedonija za ,,istoriskata vistina,,
 
Член од
2 март 2017
Мислења
446
Поени од реакции
1.501
vidi fakt e deka dosta od lugjeto se lozat na srbija tuka. Ama bar znaat sto se na krajot od denot, za razlika od ovie koj so godini se pravea desnicari i sea preku noknj stanaa ful out bugari. Istoto simptomaticno vo period na bugarski pritisok vrz makedonija za ,,istoriskata vistina,,
Со оглед на тоа што идат на трибина и пеат на туѓ јазик, според мене тоа не се македонци.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
Со оглед на тоа што идат на трибина и пеат на туѓ јазик, според мене тоа не се македонци.
Друже, гледај само кој ти става лајкови, натаму ќе ти стане јасно зошто таквите ставови се погрешни. Нема свесен Македонец за кого сите наши соседи се непријатели, ние не мразиме никого без причина, сите тие се виновни што ги мразиме а Бугарите ги мразиме најмногу баш од таа причина која се дебатира тука. Топло би ти препорачал некоја литература, само колку да видиш зошто цел овој муабет.
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.806
Поени од реакции
18.809
Edno prasanje so e problemov so bugarasive dali vi preci so imaa bugarski pasosh ili sto se deklarirani ka bugari ?
Автоматски споено мислење:


Manijakski ritam :)
Ни едното ни другото. Смета пропагандата и дрската и безобразна политика што ја водат со не признавање на посебноста на Македонската нација како во Република Македонија така и во Бугарија. Иако имаат илјадници граѓани што се декларираат како Македонци, но не можат да се искажат како такви.

И второ, безобразното наметнување на тоа дека сме Бугари, иако овде во Скопје од едниот дедо знам за уназад 5 генерации дека се декларирале како Македонци, и од другиот за исто толку генерации во Егејска Македонија. Плус тоа што си ги сметаат Македонците од Егејот за Бугари.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.760
Поени од реакции
14.029
Edno prasanje so e problemov so bugarasive dali vi preci so imaa bugarski pasosh ili sto se deklarirani ka bugari ?
Автоматски споено мислење:


Manijakski ritam :)
Edno prasanje so e problemov so bugarasive dali vi preci so imaa bugarski pasosh ili sto se deklarirani ka bugari ?
Автоматски споено мислење:


Manijakski ritam :)
Сте немале досега со нив работа, затоа прашуваш вакви прашање. Не се фини како Бугарките што ви "гостуваат" по селата во западна Македонија :icon_mrgr:
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
62
Поени од реакции
89
@Илко Илија @ВардарскиМКД
Znaci u malo sum imal makedonci pa i so gi poznavam nis tetovo skoro site bea anti bugarasi a imaja simpatii kon srbive no taka slucajno so eden cajkan makedonec pred nekolku nedeli vlekovme u vakfi temi toj bese od selo bervenica znaci selo skoro sve se makedonci a toj mi vika samo u nivno selo imalo nad 150 so bugarski pasos licno se zacudiv me iznenadi , znam deka nakaj strumica ima bajagi od ovie no tetovsko selo da ima 150 so bugarski pasos a bervenica se derza ka bajagi patrioti toa me iznenadi, mozem da zamislim so se pravi nis drugite gradovi.

Ehh za bugarkite raka na serce rabota im e toa :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom