Навивачки групи во Македонија!

Член од
21 јули 2020
Мислења
53
Поени од реакции
54
Гледам балисти ке протестирале ради пожарот, Балисти навивачка група треба на трибини да е а не протести против поскапување на струја, ради пожарот а одкако почна прва лига утакмица немате присуствувано.
Ne bile protesti ne treskaj gluposti
 
Член од
30 ноември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
38
@Saber Rider
Milo mie so ne sledis , znaci se sredia nekoi problemi sto gi imavme se nadevam deka ke bide podobro , a za vogjive do negde imas pravo no za zal znaes i samiot posto sme mn jaki partiski ni legaa vogive po 2 ili pa 8meseca zatvor pa ni se menjavaa jbg nemoza site da bida hrabri i hooligani ka vie sto ste :).

A neznam so mue filmov na marsovecov od falanga izgleda bergu e izlezen od jajce . gledaj si svoa rabota ziti se ne se mesaj segde
 
Член од
26 април 2021
Мислења
46
Поени од реакции
136
@Saber Rider
Milo mie so ne sledis , znaci se sredia nekoi problemi sto gi imavme se nadevam deka ke bide podobro , a za vogjive do negde imas pravo no za zal znaes i samiot posto sme mn jaki partiski ni legaa vogive po 2 ili pa 8meseca zatvor pa ni se menjavaa jbg nemoza site da bida hrabri i hooligani ka vie sto ste :).

A neznam so mue filmov na marsovecov od falanga izgleda bergu e izlezen od jajce . gledaj si svoa rabota ziti se ne se mesaj segde
Дали сте партиски силни тоа не дискутабилно. Јасно ни е. Здравје, ако Али Ахмети не ја договорил со Омер за Шкупи да биде шампион, пак ќе ви ја крева титулата, дури вие пак "спонтано" ќе влагате на трибина а полицајците демек ќе се чудат. Дечко, шампиони сте а ве нема на мапа. За Шверцери исто важи. Први два клуба а навивачите се вадат со "Многу сонце имаше, не можеше да навиваме" и "А бе ни уапсија двајца воџи". Комити 15 графити направија, десет песни извадија, на сите гостувања беа а играат втора лига. Вас пак ве враќаат на политика и партија. Знам дека одат избори и дека треба да одработите ама до толку да заборавите на утакмиците на клубот за кој навивате...вие си знаете.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.817
Мерак е да се гледа ваква слика како онаа викендов. Додека на некој му сметало сонцето и тоа што имало корона, Комити се враќаат на сцената. Дај Боже ова да е само убав почеток за уште подобри времиња.
 
Член од
26 април 2021
Мислења
46
Поени од реакции
136
Западната трибина се враќа, тоа е сега повеќе од јасно. Младава екипа се гледа дека вложува труд. Постарите следат но мора сите постари екипи да се вклучат во тој процес. Одлично ударно знаме, повремено пиро и најважното - КОНСТАНТНО навивање без непотребни политички гњаважи од кои секој е веќе уморен.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
348
Поени од реакции
786
Западната трибина се враќа, тоа е сега повеќе од јасно. Младава екипа се гледа дека вложува труд. Постарите следат но мора сите постари екипи да се вклучат во тој процес. Одлично ударно знаме, повремено пиро и најважното - КОНСТАНТНО навивање без непотребни политички гњаважи од кои секој е веќе уморен.
Ова е само почеток!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom