Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Се надевам дека не ти е поентата дека ете Шилегов ќе ви помогне и Комити ќе бидат Сдсм:) Бидејќи тоа врска со здеав разум нема. Јас искрено се сомневам во сево ова. Али ќе видиме.
Автоматски споено мислење:

Само што пишав да не се прават полски филмови еве ти пак "Ќе дојде ли во Чаир?"

Ајде пак одново...

1. Ако едвај чекате Комити да дојдат во Чаир за да ги "прегазите" , зошто тогаш пред утакмицата Работнички - Вардар го изоравте цел терен? Зошто знаевте дека ќе дојдеме и ќе се срушеше митот кој го фурате. Како Балисти што правеа мит за Тетово. Па , направија најсрамен чекор. Ја замолија тогаш управата да не дозволи гостински навивачи. А ние како прави господа, дозволивме тие да дојдат во Ск.

2. Дај боже да се дозволи одење во Чаир. Знаеш и сам дека сите вистински Комити тоа го чекаат со душа. Али немој со такви филмови "Дали ќе дојдете"? зошто знаеш дека се е до МВР. Градски има 4 трибини па ве нема на Вардар Слога. Што треба сега јас да се курчам "Ајде зошто ве нема"...срамота е. Ако каже МВР - Не, џабе е се. Знаеме каде живееме.
Ќе видиме со времето зошто баш Шилегов е таму.

Второто ми беше одговор и прашање за дечкото @tricesmiub. Колку што приметив не е комита. Што е со вас?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Ќе видиме со времето зошто баш Шилегов е таму.

Второто ми беше одговор и прашање за дечкото @tricesmiub. Колку што приметив не е комита. Што е со вас?
Ајде повелете во Штип.
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
203
Поени од реакции
1.372
Интересни ждрепки албански екипи баш во двата града каде што има навивачки групи штип и кавадарци барем ффм од новио закон за пеење против шошоните уште прво коло ќе напунат касата
 
Член од
1 април 2013
Мислења
260
Поени од реакции
698
Od site ovie gluposti napisani, megu redovi edniot prizna deka sme strav i trepet za drugite a drugiot kaza kolkav e kompleksot kaj "vistinskite komiti" sto ne mozat da dojdat na cair. hihihi
 
Член од
26 април 2021
Мислења
156
Поени од реакции
750
Od site ovie gluposti napisani, megu redovi edniot prizna deka sme strav i trepet za drugite a drugiot kaza kolkav e kompleksot kaj "vistinskite komiti" sto ne mozat da dojdat na cair. hihihi
Ова што го пиша нема никаква логика. Свесен си ваљда. Двајца Шверцери сте тука сега. Едниот призна дека бодете, ти призна дека си неписмен и не знарш да укапираш поенти. Е тоа ти е мактифо сцената моментално. Многу можности, малце памет...
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Ова што го пиша нема никаква логика. Свесен си ваљда. Двајца Шверцери сте тука сега. Едниот призна дека бодете, ти призна дека си неписмен и не знарш да укапираш поенти. Е тоа ти е мактифо сцената моментално. Многу можности, малце памет...
Погрешно ме сфати. Сакав да кажам чим ќе јадеме донер тогаш со наш нож да се сече бидејки не сечиме месо со прлави ножеви (што се користи и за други видови на меса).

Остај го ти @Илко Илија он е сега нов и сака да стане гостопримлив. Кога бевме бил на одмор сигурно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Погрешно ме сфати. Сакав да кажам чим ќе јадеме донер тогаш со наш нож да се сече бидејки не сечиме месо со прлави ножеви (што се користи и за други видови на меса).

Остај го ти @Илко Илија он е сега нов и сака да стане гостопримлив. Кога бевме бил на одмор сигурно.
Хаахха друже, ја као шо знам вие два пати сте биле во Штип барем во понавата историја, и во тие два пати гостувавте со различни имиња на фудбалскиот клуб :icon_mrgr:
Вториот пат, после влегувањето на Слога во прва лига, Штип немаше активна група, дојдовте еден автобус, џандарите не пуштаа да се поминува додека не ве извадат и пикнат во автобусот ама јас поминав, ако си бил навистина таму тогаш ќе ти текне на едно дете што ве провоцираше со знакот на обединета Македонија и со три споени прста а вие го одпоздравивте со лупање у стакло и средени прстови. Така да сум бил таму и тогаш, сега за среќа има навивачка група, атмосферата е огромна и повелете дојдете во Штип, јас за жал не сум во Македонија ама има кој убаво да ве пречека, имаме и пилешки пастрмајлии, не се плашете :D

ПС: Имате нов автопат, ај за Кавадарци ќе ви биде далеку сигурно :icon_mrgr:
 

mi11vall

MILLWALL
Член од
20 септември 2020
Мислења
135
Поени од реакции
174
Хаахха друже, ја као шо знам вие два пати сте биле во Штип барем во понавата историја, и во тие два пати гостувавте со различни имиња на фудбалскиот клуб :icon_mrgr:
Вториот пат, после влегувањето на Слога во прва лига, Штип немаше активна група, дојдовте еден автобус, џандарите не пуштаа да се поминува додека не ве извадат и пикнат во автобусот ама јас поминав, ако си бил навистина таму тогаш ќе ти текне на едно дете што ве провоцираше со знакот на обединета Македонија и со три споени прста а вие го одпоздравивте со лупање у стакло и средени прстови. Така да сум бил таму и тогаш, сега за среќа има навивачка група, атмосферата е огромна и повелете дојдете во Штип, јас за жал не сум во Македонија ама има кој убаво да ве пречека, имаме и пилешки пастрмајлии, не се плашете :D

ПС: Имате нов автопат, ај за Кавадарци ќе ви биде далеку сигурно :icon_mrgr:
Ех сега се разбравме. Ова се трудев да ти кажам дека сме биле и ќе дојдеме.
Ти ли беше тоа детето? Ич не си пораснал.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Ех сега се разбравме. Ова се трудев да ти кажам дека сме биле и ќе дојдеме.
Ти ли беше тоа детето? Ич не си пораснал.
Дојдете ама носете си и дуксерки, да не си одите голи како од Охрид, знае навечер ладно да биде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom